Aktualności

          • III miejsce chłopców z klas 4–6 w turnieju piłkarskim

          • Uczniowie naszej szkoły z klas IV–VI zajęli III miejsce w Halowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Rzeszowskiego. Zawody odbyły się w hali sportowej w Zespół Szkół w Tyczynie i zgromadziły wiele drużyn z regionu.

            Nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się znakomicie, pokazując ogromne zaangażowanie, waleczność oraz ducha fair play. Osiągnięty wynik jest tym bardziej imponujący, że większość naszej drużyny stanowili zawodnicy młodsi, którzy rywalizowali ze starszymi kolegami z innych szkół. Mimo to potrafili nawiązać wyrównaną walkę i sięgnąć po miejsce na podium.

            Dodatkowo ogromnym sukcesem indywidualnym może pochwalić się nasz bramkarz Adam, który został wyróżniony statuetką Najlepszego Bramkarza Turnieju. Jego świetne interwencje i pewna gra między słupkami w znacznym stopniu przyczyniły się do końcowego sukcesu drużyny.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów! 

            Marcin Pistor

          • Przygotowania do ferii w klasie 3e

          • Ostatni dzień zajęć przed feriami zimowymi w klasie 3e upłynął w przytulnej i radosnej atmosferze. Tego dnia uczniowie zamienili szkolne ławki na… poduszki i koce, a tradycyjne stroje na wygodne piżamy. Już od samego rana w sali panował nastrój sprzyjający odpoczynkowi i wspólnemu spędzaniu czasu.
            Kulminacyjnym punktem dnia był seans filmowy, który stanowił symboliczne zwieńczenie wytrwałej pracy uczniów w ostatnich tygodniach nauki. Była to doskonała okazja do chwili relaksu, a zarazem początek zasłużonego odpoczynku podczas nadchodzących ferii zimowych.
            Wspólne oglądanie filmu sprzyjało również integracji zespołu klasowego – nie zabrakło rozmów, śmiechu i budowania pozytywnych relacji. Taki sposób zakończenia szkolnych obowiązków pozwolił uczniom wejść w czas ferii w dobrym nastroju i z nową energią na kolejne wyzwania po przerwie.

            Paulina Adamczyk

        • Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2026
          • Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2026

          • Uprzejmie informujemy, że od 2 marca 2026 r. wznawiamy zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2026.

            Harmonogram zajęć:

            grupa 1 (kl. 1a/1b/1c) - wtorek - 12.55 – 13.40 - prowadząca p. Gabriela Tworek – sala fitness,

            grupa 2 (kl. 1e) - wtorek - 13.50 – 14.35 - prowadząca p. Gabriela Tworek – sala fitness,

            grupa 3 (kl. 1d) – poniedziałek - 14.45 – 15.30 - prowadząca p. Agnieszka Bajda – sala fitness,

            grupa 4 (kl. 2b/2e) - piątek – 9.00 – 9.45 - prowadząca p. Agnieszka Bajda – sala ruchu,

            grupa 5 (kl. 2a/2c/2e) – piatek – 10.00 – 10.45 - prowadząca p. Agnieszka Bajda – sala ruchu,

            grupa 6 (kl. 3a/3b) - wtorek – 14.45 – 15.30 - prowadząca p. Gabriela Tworek – sala fitness,

            grupa 7 (kl. 3c/3d/3e) – wtorek – 15.40 – 16.35  - prowadząca p. Gabriela Tworek – sala fitness.

        • Zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii
          • Zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii

          • Uprzejmie informujemy, że w najblizszym czasie rozpoczniemy pozalekcyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane w ramach Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

            Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą raz w tygodniu wg harmonogramu:

            • Tenis ziemny – dla klas IV-VIII - prowadzący Agnieszka Bajda: poniedziałek – 15:30-16:15 – sala gimnastyczna - wolne miejsca
            • Zajęcia taneczne – dla klas IV-VIII - prowadzący Jakub Cygan: środa – 16:30-17:15 – sala fitness - wolne miejsca
            • Trening siłowy z elementami boksu – dla klas IV-VIII - prowadzący Monika Wanio: środa – 16:15-17:00 – siłownia - wolne miejsca
            • Trening siłowy z elementami fitness – dla klas IV-VIII - prowadzący Paweł Dereń: wtorek– 15:40-16:25 – siłownia - wolne miejsca
            • Koszykówka dla klas I-III - prowadzący Paweł Dereń: piątek– 7:15-8:00 – sala gimnastyczna - wolne miejsca
        • Zajęcia sportowe w ramach programu „Aktywny do Kwadratu” 2026
          • Zajęcia sportowe w ramach programu „Aktywny do Kwadratu” 2026

          • Szanowni Rodzice i Uczniowie! 

            Informujemy, że w najbliższm czasie rozpoczyniemy zajęcia sportowe realizowane w naszej szkole w ramach programu „Aktywny do Kwadratu” 2026.

            Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas I-III oraz z klas IV-VIII. 

            Proponowany harmonogram zajęć:

            •  Grupa 1 - Akrobatyka z elementami tańca dla klas 1-3 - prowadzący Agnieszka Pietrasiewicz - wolne miejsca 

            poniedziałek - 7.00-8.00 - sala fitness

            piątek - 7.00-8.00 - sala fitness

            •  Grupa 2 - Piłka nożna dla klas 1-3 - prowadzący Marcin Pistor

            poniedziałek - 7.00-8.00 - sala gimnastyczna

            wtorek - 12.45-13.45 - sala gimnastyczna

            •  Grupa 3 - Zajęcia sportowe z piłki nożnej dla klas 1-3 - prowadzący Małgorzata Kot - wolne miejsca

            wtorek - 7.00-8.00 - sala gimnastyczna

            środa - 15.45-16.45 - sala gimnastyczna 

            •  Grupa 4 - Siatkówka dla klas 2 i 3 - prowadzący Gabriela Tworek

            czwartek - 16.30-17.30 - sala gimnastyczna

            •  Grupa 5 - Gry zespołowe dla klas 4-8 - prowadzący Rafał Styczeń

            środa - 7.00-8.00 - sala gimnastyczna

            czwartek - 13.40-14.40 - sala gimnastyczna

            •  Grupa 6 - Koszykówka szkolna plus dla klas 4-8 - prowadzący Paweł Dereń - wolne miejsca

            wtorek - 16.25-17.25 - sala gimnastyczna

            •  Grupa 7 - Lekkoatletyka dla klas 4-8 - prowadzący Agnieszka Bajda - wolne miejsca

            poniedziałek - 16.15-17.15 - sala gimnastyczna

          • Konkurs fotograficzno-literacki „Ferie z książką – fotografia z lekturą”

          • Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie fotograficzno-literackim organizowanym przez bibliotekę szkolną.

            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii przedstawiającej książkę czytaną podczas ferii zimowych. Zdjęcie powinno w ciekawy i pomysłowy sposób ukazywać lekturę oraz klimat towarzyszący czytaniu.

            Gotową fotografię w formacie 10x15 cm należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 13 marca.

            Zachęcamy do udziału – czekamy na Wasze kreatywne pomysły!

            Organizator: Sylwia Gudyka

            Regulamin konkursu fotograficzno-literackiego

            „Ferie z książką – fotografia z lekturą”

            1. Organizator konkursu

            Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna. Koordynatorem konkursu jest pani Sylwia Gudyka.

            2. Cele konkursu

            • promowanie czytelnictwa wśród uczniów,
            • rozwijanie wrażliwości artystycznej i kreatywności,
            • zachęcanie do twórczej aktywności podczas ferii zimowych,
            • kształtowanie umiejętności łączenia obrazu z przekazem literackim.

            3. Uczestnicy

            Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły. Prace konkursowe będą rozstrzygane w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

            4. Zasady udziału

            1. Uczestnik wykonuje samodzielnie jedno zdjęcie przedstawiające książkę czytaną podczas ferii zimowych.
            2. Fotografia powinna nawiązywać do tematu konkursu i prezentować książkę w interesującej aranżacji.
            3. Zdjęcie należy wywołać w formacie 10x15 cm.
            4. Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą:

            imię i nazwisko autora, klasę, tytuł i autora prezentowanej książki.

            1. Pracę należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 13 marca.

            5. Kryteria oceny

            Komisja konkursowa będzie oceniać:

            • zgodność pracy z tematem,
            • pomysłowość i oryginalność ujęcia,
            • estetykę wykonania,
            • walory artystyczne fotografii.

            6. Rozstrzygnięcie konkursu

            • Oceny prac dokona powołana przez organizatora komisja.
            • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 marca 2026.
            • Wasze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.
        • Opłaty za wyżywienie
          • Opłaty za wyżywienie

          • Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z § 5 Regulaminu korzystania z wyżywienia w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie:

            1. Opłaty za żywienie wnosi się z góry w terminie do dziesiątego dnia miesiąca przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie.
            2. Za datę zapłaty uważa się dzień wpływu środków finansowych na rachunek placówki.
            3. Odpisy zgłoszone w trakcie danego miesiąca zostaną zaliczone na poczet wpłat na następny miesiąc. Rozliczenie tej należności następuje poprzez pomniejszenie wpłaty za kolejny miesiąc.
            4. W przypadku nieterminowej zapłaty należności za obiady, zostaną naliczone odsetki za opóźnienie, zgodnie z art. 106 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe. 
        • Deklaracje kontynuacji na rok szkolny 2026/2027 – oddziały przedszkolne
          • Deklaracje kontynuacji na rok szkolny 2026/2027 – oddziały przedszkolne

          • Uprzejmie informuję, że Rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających już do oddziałów przedszkolnych składają deklarację kontynuacji w terminie:

            od 11 lutego (godz. 8.00) do 18 lutego 2026 roku (godz. 15.00)

            Szczegóły znajdują się w e-dzienniku na „zielonej tablicy” oraz na tablicy ogłoszeń w przedszkolu. Brak złożenia deklaracji kontynuacji oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu na rok szkolny  2026/2027.

             

            Rekrutacja - składanie nowych wniosków -  na rok szkolny 2026/2027 do oddziałów przedszkolnych oraz do szkoły podstawowej rozpocznie się 2 marca 2026 roku o godz. 9.00.

        • Opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych
          • Opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            uprzejmie informujemy, że w dniach 12 i 13 lutego 2026 r. opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych 
            będzie nieobecny.

            W związku z tym, mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności 
            w drodze do i ze szkoły.

          • Spektakl profilaktyczny „Ławka”

          • Uczniowie klas 4c i 5a uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Ławka”, skierowanym do uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej. Było to nowoczesne przedstawienie teatralne, które w przystępny i bezpieczny dla dzieci sposób poruszało ważne problemy wychowawcze i społeczne.
            Spektakl podejmował między innymi temat hejtu i cyberprzemocy, uzależnienia od gier komputerowych i napojów energetycznych, presji rówieśniczej oraz potrzeby akceptacji, a także trudnych relacji rodzinnych. Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie rozmowy oraz rolę pedagoga szkolnego i dorosłych jako osób wspierających młodych ludzi w sytuacjach trudnych.
            Przedstawienie wspiera realizację szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności, a także pokazuje uczniom, że nie są pozostawieni sami sobie. Forma, język i środki wyrazu zostały w pełni dostosowane do wieku i wrażliwości odbiorców.
            Spektakl „Ławka” stanowił wartościowe uzupełnienie działań wychowawczych szkoły oraz punkt wyjścia do dalszych rozmów podczas godzin wychowawczych i zajęć z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.

            Pistor Marcin

          • Złoto i srebro dla Martyny - uczennicy klasy 6b

          • W dniach 5–8 lutego 2026 r. w Kyrenii na Cyprze odbyły się Mistrzostwa Europy IBFF Fit Kids oraz International Dance Open. W zawodach wzięło udział aż 790 zawodników z 13 krajów Europy.
            Z radością i dumą przekazujemy wiadomość, że podczas zawodów Martyna zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Wywalczyła złoty medal w International Dance Open oraz srebrny medal w IBFF Fit Kids.
            Serdecznie gratulujemy uzyskania kolejnych medali, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

            Rafał Michta

          • Wyjście do Teatru Maska klas 2a i 2c

          • Uczniowie klas 2a i 2c mieli okazję wybrać się na wyjątkowe wyjście do Teatru „Maska”. Celem wycieczki był spektakl pt. „Kajtuś Czarodziej” – pełna przygód i magii opowieść, która przeniosła dzieci w świat czarów i fantastycznych przygód.
            Spektakl zachwycił młodych widzów kolorowymi kostiumami, ciekawymi dekoracjami oraz pomysłową scenografią. Dzieci z uwagą śledziły losy Kajtusia, przeżywając jego zabawne i wzruszające przygody. Wyjście do teatru było okazją do rozwijania wyobraźni, wrażliwości artystycznej i zamiłowania do kultury. Po ciekawym spektaklu dzieci miały okazję zakupić i zjeść pączki w "Dobrej Pączkarni" na Rzeszowskim Rynku. Uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń i inspiracji. 

            Joanna Tkachuk

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a,
        35-311 Rzeszów
        Poland
      • sekretariat 17 748 17 70;
        księgowość 17 748 17 81;
        kierownik gospodarczy 17 748 17 82;
        pedagog 17 748 17 74;
        pielęgniarka szkolna 17 748 17 75;
        biblioteka 17 748 17 76;
        intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Bank Pekao S.A.  29 1240 1037 1111 0011 5301 3068
        (zmiana od 1.06.2025)
    • Logowanie