Klasy I - III
Rok szkolny 2024/2025
______________________________________________________________________________________________________________
"Listy Przyjaźni" – korespondowanie klasy 3e
Uczniowie klasy III E biorą udział w projekcie korespondencyjnym „Listy Przyjaźni”, nawiązując kontakt listowny z rówieśnikami z klasy III A Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W listach opowiadają m.in. o sobie, swoich zainteresowaniach, ulubionych książkach, zwierzętach, dzielą się pocztówkami, przesyłają życzenia z okazji świąt. Z dumą opisują również swoje rodzinne miasto Rzeszów oraz naszą piękną szkołę, dzieląc się codziennymi doświadczeniami i tym, co sprawia, że czują się w niej dobrze. Każda koperta zaadresowana imiennie to źródło ogromnej radości – uczniowie z niecierpliwością otwierają listy, a następnie z zapałem odpisują swoim nowym kolegom i koleżankom. Projekt nie tylko rozwija umiejętności pisania listów i wzbogaca słownictwo, ale przede wszystkim buduje mosty przyjaźni, uczy empatii i otwartości na innych.
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
"Dzieci w Sieci"- lekcja otwarta dla klas 1-2, przedstawienie klasy 2c i rozstrzygnięcie konkursu!
W tym roku nasza placówka szczególnie zaangażowała się w inicjatywę "Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)". W odpowiedzi na problemy i potrzeby naszych wychowanków, zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 1-3 do naszej Sali Teatralnej, gdzie podczas lekcji otwartej dzieci dowiedziały się, jakich zasad należy przestrzegać w Internecie, żeby nie dać się złapać w pułapkę złym "Sieciuchom". Następnie klasa 2c zaprezentowała niezwykle interesujące i pouczające przedstawienie, które było doskonałym podsumowaniem wcześniejszych wiadomości. Podczas tego wydarzenia rozstrzygnięty został również międzyszkolny konkurs plastyczny "Dzieci w Sieci". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie wspaniałych plakatów i składamy gratulacje! Z przyjemnością ogłaszamy, że każdy uczeń Edukacji Wczesnoszkolnej naszej szkoły może się z dumą nazywać Sieciakiem!
Wychowawcy klas drugich
______________________________________________________________________________________________________________
Klasa 2d w Arkadii
3 kwietnia korzystając z przepięknej pogody klasa 2d udała się do sąsiadującej ze szkołą strefy wypoczynku i rekreacji -,,Arkadia”.
Arkadia jest pomysłem mieszkańców Drabinianki, którzy swoją inicjatywę zgłosili do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ten wybudowany w zeszłym roku kompleks wyposażony w plac zabaw z elementami wspinaczkowymi, tyrolkę, huśtawki, piaskownicę, urządzenie muzyczne, ławeczki -przyciąga nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie. Takie miejsce to doskonała forma odpoczynku, zabawy, ale także integracja klasowa. Cieszymy się, że mamy w sąsiedztwie szkoły takie miejsce i na pewno jeszcze nie raz je odwiedzimy.Mariola Baran
______________________________________________________________________________________________________________
Bezpieczne dzieci w sieci - występ klasy 2c dla Rodziców
2 kwietnia uczniowie klasy 2c ponownie stanęli na deskach sceny teatralnej z przedstawieniem: "Bezpieczne dzieci w sieci", które zostało przygotowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem na widowni zasiedli Rodzice. Celem uczniów było przekazanie Rodzicom zagrożeń, z jakimi dzieci mogą spotkać się w Internecie oraz sposobów na zapewnienie im bezpieczeństwa a także reagowania na podejrzenie uzależnienia dziecka od sieci. Nasi mali aktorzy jak zawsze wykazali się wysokim poziomem artystycznym. Nie zabrakło śpiewu, tańca a także wspaniałej gry aktorskiej. Była to doskonała lekcja nie tylko dla oglądających, ale również dla aktorów, którzy doskonale wcielili się w role.
Dominika Kulczycka
______________________________________________________________________________________________________________
Wszystkie dzieciaki dbają o adopciaki
Uczniowie klas 3a, 3b, 2b, 2c oraz 2e wzięli udział w akcji „Bezpieczna Szkoła – ZST Dzieciom" i wyruszyli na spektakl edukacyjny pt. „Wszystkie dzieciaki dbają o adopciaki". Bajka byłą doskonałą lekcją empatii, odpowiedzialności oraz troski o zwierzęta, które z różnych powodów trafiają do schroniska. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z odpowiedzialnością, opieką oraz troską o nie przez całe życie. Po spektaklu dzieci miały okazję wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielem schroniska „Kundelek". Dowiedziały się, że pomoc zwierzętom potrzebującym domu, daje ogromną radość i niesie ze sobą wiele korzyści za równo dla zwierząt jak i dla człowieka. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z behawiorystami, którzy zaprezentowali ich codzienną pracę z psami. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami, w których uczniowie mieli okazję wziąć udział.
To był wspaniały czas, który przyniósł wiele emocji każdemu dziecku. Zadowoleni uczniowie wracali do szkoły z myślą, jak ważne jest wspieranie organizacji, które pomagają zwierzętom, oraz jak każdy może przyczynić się do poprawy ich losu - nawet w mały sposób.
Towarzyszyło im również postanowienie, aby w najbliższym czasie zorganizować pomoc dla pupilów ze schroniska.P. Adamczyk
A. Bajda
D. Kulczycka
A. Skiba
P. Wolak______________________________________________________________________________________________________________
Leśne piętra w małej skali w klasie 3e
W ramach zajęć z kreatywności uczniowie klasy 3E podsumowali tydzień poświęcony nauce o lesie, tworząc inspirujący projekt – „Warstwy lasu”. Podzieleni na czteroosobowe zespoły, z zaangażowaniem zgłębiali tajniki poszczególnych poziomów leśnego ekosystemu: ściółki, runa leśnego, podszytu i koron drzew. Owocem ich pracy stały się niezwykłe, trójwymiarowe modele lasu wykonane w kartonach, które w barwny i obrazowy sposób ukazują bogactwo przyrody. Dzięki zespołowej współpracy oraz kreatywnemu podejściu uczniowie nie tylko utrwalili zdobytą wiedzę, ale także połączyli naukę z twórczą zabawą.
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klasy 3e do Majster Klubu
Uczniowie klasy 3E mieli okazję uczestniczyć w inspirującej wycieczce do Majster Klubu – miejsca, które rozwija kreatywność i umiejętności manualne. Podczas zajęć warsztatowych dzieci wcieliły się w rolę młodych budowniczych. Samodzielnie mieszały zaprawę, wznosiły miniaturowe domki z cegieł, a następnie precyzyjnie montowały okna i drzwi, co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi architekci i murarze. Każdy etap pracy wymagał cierpliwości, precyzji i współpracy. Po intensywnej części warsztatowej przyszedł czas na relaks i rozrywkę. Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności logiczne, układając różnorodne kostki Rubika, a także zmierzyć się w rozgrywkach gier planszowych czy piłkarzyków. Wycieczka do Majster Klubu była nie tylko świetną okazją do nauki poprzez praktyczne działanie, ale także dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Bezpiecznego Internetu - lekcja otwarta dla klas 3
Dzień Internetu 2025 przypadł na 11 lutego, ale jego obchody w naszej szkole trwały nieco dłużej. Tegoroczne zajęcia miały charakter lekcji otwartej dla klas 3 edukacji wczesnoszkolnej i podkreślały potrzebę współpracy w celu tworzenia bezpieczniejszego środowiska online.
W ramach obchodów, uczniowie obejrzeli prezentację na temat bezpieczeństwa w sieci, z której dowiedzieli się, jak chronić swoje dane osobowe, unikać zagrożeń online oraz jak reagować na cyberprzemoc. Rozwiązywali quizy oraz grali w teleturniej wiedzy o bezpiecznym internecie.
Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Zachęcamy rodziców do rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa online oraz do wspólnego odkrywania zasobów internetowych w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
Anna Skiba
Angelika Owczarska- Budziak______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klas 1b i 1e na spektakl „Włosy Mamy”
W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 1b i 1e wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Teatru Maska, gdzie obejrzeli poruszający spektakl pt. „Włosy Mamy”. Była to niezwykła opowieść o emocjach, relacjach i dziecięcej wrażliwości, przedstawiona w subtelny i pełen ciepła sposób. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy dziewczynki, która starała się zrozumieć zmieniające się nastroje swojej mamy. Spektakl dostarczył wielu wzruszeń, ale też radosnych momentów, pobudzając wyobraźnię i zachęcając do rozmowy o uczuciach. To była niezapomniana wycieczka pełna refleksji i pięknych artystycznych przeżyć – doskonały sposób na powitanie wiosny!
Edyta Dżała - Błajda
Agnieszka Prędka______________________________________________________________________________________________________________
Klasa 2a na warsztatach pizzy w Elo Velo Cafe
25 marca uczniowie klasy 2a mieli okazję poczuć się jak prawdziwi pizzaiolo podczas warsztatów w Elo Velo Cafe. Przy dźwiękach włoskiej muzyki, w atmosferze pełnej ciepła i gościnności, dzieci wyrabiały ciasto, wybierały ulubione składniki i tworzyły własne pizze. Po upieczeniu przyszedł czas na degustację – każdy mógł spróbować swojego dzieła i cieszyć się jego smakiem. To była wyjątkowa podróż do świata włoskich smaków, pełna radości i serdeczności!
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Wiosenne domki z ogródkami w klasie 3e
Uczniowie klasy III E z zaangażowaniem i entuzjazmem tworzyli miniaturowe domki z ogródkami, prezentując swoje umiejętności plastyczne i manualne. Samodzielnie posadzili nasiona owsa, starannie je podlali i z zaangażowaniem będą dbać o regularne nawodnienie, oczekując na pierwsze oznaki kiełkowania rośliny. Uczniowie starannie tworzyli domki, budowali płotki z drewnianych patyczków, które otaczały ich miniaturowe posesje. Wspólne tworzenie przyniosło uczniom wiele radości. Gotowe prace — pełne barw, detali i zielonych ogródków z owsem — stały się wyjątkową ozdobą sali lekcyjnej.
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Spotkanie z Panią dietetyk i warsztaty robienia kolorowych gofrów
21 marca w 1 Dniu Wiosny w naszej szkole było na prawdę kolorowo. Oprócz tego, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli ubrania w kolorach wiosny mieliśmy także Dzień Bez Plecaka a przedszkolaki maszerowały wokół szkoły w kolorowym pochodzie z Marzanną śpiewając piosenki, żegnając zimę i witając Panią Wiosnę. Ale to nie koniec atrakcji piątkowego dnia.
Klasa 2d miała okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez panią dietetyk Barbarę Błotnicką, która jest również właścicielką Cateringu dietetycznego ,,Samo zdrowe”. Spotkanie wpasowało się w w iście wiosenny klimat tego dnia a tytuł warsztatów brzmiał równie ciekawie: ,,Pyszne, zdrowe, kolorowe". Pani dietetyk opowiadała o zasadach zdrowego odżywiania, podkreślając znaczenie spożywania warzyw, owoców oraz unikania nadmiaru słodyczy i przetworzonej żywności. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat ulubionych potraw. Myślą przewodnią warsztatów było uświadomienie uczniom, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią warzywa i owoce, a także fakt iż nasze posiłki nie muszą być wcale nudne, a wręcz przeciwnie mogą być smaczne, zdrowe i kolorowe.
W związku z tym, że 25 marca obchodzimy Dzień Gofra klasa 2d podczas spotkania z Panią dietetyk wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywała kolorowe gofry. Zajęcia te sprawiły uczniom wiele radości- powstawały przeróżne kompozycje a uroku dodawał kolor gofrów. Ponieważ były: gofry tradycyjne białe, ale również różowe, zielone i kolorowe. Wszystko oczywiście z zachowaniem zdrowych składników, m.in. mąki orkiszowej i naturalnych barwników z buraka i szpinaku. Dzieci miały do dyspozycji przeróżne owoce, dżemy, musy i bitą śmietanę- oczywiście naturalną. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.
Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych gofrów. Najedzeni, zadowoleni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zapozowali do wspólnego zdjęcia.
Mariola Baran
______________________________________________________________________________________________________________
Powitanie Wiosny w klasie 2b
Nareszcie upragniona Wiosna! W naszej klasie przywitaliśmy tę wspaniałą porę roku zarówno edukacyjnie, w szkole, jak i na świeżym powietrzu, czyli w jej naturalnym środowisku. Czytaliśmy wiersze o tematyce wiosennej, rozmawialiśmy o tym, jak przyroda budzi się do życia, a następnie wybraliśmy się na szkolne podwórko, gdzie bawiliśmy się chustą animacyjną i wygrzewalismy się w promieniach wiosennego słońca! Oby wszystkie wiosenne dni były tak miłe jak ten pierwszy!
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
Pierwszy dzień wiosny w klasie 2a
21 marca klasa 2a radośnie powitała wiosnę w parku Arkadia, tuż obok szkoły. Dzieci brały udział w wesołych zabawach i podziwiały budzącą się do życia przyrodę. Wspólne aktywności sprzyjały integracji zespołu klasowego, wzmacniając więzi między uczniami. To był pełen radości i energii dzień!
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Saint Patrick's Day w klasie 2b
17 marca jest w Irlandii ogłoszony Dniem Świętego Patryka. Klasa 2b w tym dniu, podczas lekcji kulturowej, dołączyła do grona osób świętujących to wydarzenie. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę w tym temacie, zasób słownictwa, uczestniczyliśmy w ciekawych i rozwijających grach i zabawach. Najlepsze jednak było stworzenie smakowitej tęczy, którą na koniec lekcji mogliśmy zjeść. To były wyjątkowo pyszne zajęcia!
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
Robot Empatek w klasie 1a i 1c
W piątek 14 marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć mamę kolegi z klasy 1C, Panią psycholog Dorotę Krymską-Filip oraz gościa - Robota Empatka. Pani psycholog przeprowadziła zajęcia z niezwykle ważnym zagadnieniem, którym jest empatia. Podczas pracy w grupach krok po kroku dzieci wykonywały zadania dotyczące rozpoznawania emocji z różnych źródeł oraz konstruktywnych sposobów reagowania na nie. Dzięki zaangażowaniu poszczególnych grup zadanie zakończyło się sukcesem! Robot Empatek stał się w pełni wykwalifikowanym specjalistą do spraw empatii - a dzieci poszerzyły znacznie swoją wiedzę i umiejętności w tym temacie.
Serdecznie dziękujemy Pani Psycholog za wizytę i przeprowadzenie tych fantastycznych warsztatów.Joanna Tkachuk
______________________________________________________________________________________________________________
Koncert piosenek z Akademii Pana Kleksa
18.03 uczniowie klas 3b i 3d wybrali się na wycieczkę do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Uczniowie wzięli udział w koncercie piosenek z "Akademii Pana Kleksa", gdzie mieli okazję posłuchać znanych utworów w wyjątkowym wykonaniu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały muzyki, a wesoła atmosfera towarzyszyła im przez cały występ.
Po koncercie uczniowie udali się do pizzerii "Grota", gdzie wspólnie świętowali Dzień Kobiet. Przy pysznym poczęstunku panowała radosna atmosfera, a dziewczynki z obu klas otrzymały serdeczne życzenia. To był dzień pełen muzyki, uśmiechów i miłych chwil, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.Angelika Owczarska-Budziak
Patrycja Wolak______________________________________________________________________________________________________________
Tydzień inspiracji w klasie 2b- prezentacja zawodu lekarza
W ramach Tygodnia Inspiracji nasza klasa zapoznała się z zawodem lekarza. Najpierw wszyscy podzieliliśmy się posiadaną już przez siebie wiedzą tworząc Mapę Myśli, a następnie ją poszerzaliśmy dzięki nowym informacją pozyskanym podczas oglądania filmu edukacyjnego na temat tego niezwykle ważnego i trudnego zawodu. Wiemy już, że jest wiele rodzajów lekarzy- wcieliliśmy się w rolę kilku z nich i mogliśmy poczuć się jak okulista, ortopeda czy pediatra. Oglądaliśmy również przyniesione przez siebie przyrządy, kilka również wypróbowaliśmy na własnej skórze! Jak przystało na prawdziwych lekarzy pokonaliśmy również spore ilości wirusów i bakterii! Jako ukoronowanie naszej pracy stworzyliśmy plakat informacyjny na temat zawodu lekarza- zapraszamy do oglądania do sali 114! Choć nie wszyscy będziemy w przyszłości lekarzami, chylimy czoła przed wszystkimi, którzy zdecydowali się na wykonywanie tego zawodu.
Wychowawcy klas drugich
______________________________________________________________________________________________________________
Sadzenie cebulek kwiatów w klasie 1d oraz 1e
Uczniowie klasy 1d oraz 1e w ramach edukacji przyrodniczej brali udział w praktycznym działaniu sadzenia cebulek kwiatów. Zajęcia rozpoczęły się krótką prezentacją na temat cebulek kwiatowych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie rośliny można sadzić z cebulek (np. tulipany, narcyzy, hiacynty) oraz jakie warunki potrzebują do wzrostu. Omówiliśmy również znaczenie kwiatów w przyrodzie.
Każdy uczeń otrzymał cebulki kwiatów, ziemię oraz doniczkę. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować doniczki do sadzenia, wsypując odpowiednią ilość ziemi.
Po przygotowaniu doniczek, dzieci przystąpiły do sadzenia cebulek. Nauczyciel przypomniał o zasadach dotyczących głębokości sadzenia oraz rozmieszczenia cebulek w doniczce. Uczniowie z entuzjazmem umieszczali cebulki w ziemi, a następnie delikatnie przykrywali je ziemią.
Dzieci zobowiązały się do codziennej pielęgnacji roślinek w klasie – podlewaniu i doglądaniu.Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda______________________________________________________________________________________________________________
"Biegane Dyktando" klas 2
W piątek,14.03.2025r. , odbyło się w naszej szkole "Biegane Dyktando" zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Barwy ortografii" oraz akcji "Bezpieczny internet". Był to sprawdzian zarowno szybkości intelektualnej, jak i fizycznej! Uczniowie klas drugich mieli okazję wykazać się zdobytymi przez siebie umiejętnościami szybkiego czytania, pisania oraz biegania! Była to również doskonała okazja zapoznania z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, tak ważnymi w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach! Dzieci podzielone były na grupy, a w grupie mialy przydzielone konkretne zadania- jedne bardzo starały się jak najdokładniej przekazać treść dyktanda, a drugie go zapisać. Wszyscy potraktowali swoje zadanie bardzo poważnie i doskonale wywiązali się że swojej roli! Każda klasa spisała się na medal!
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka do Centrum Zabaw "Fantazja" klas 1a oraz 1c
14 marca uczniowie klasy 2e poznali specyfikę pracy weterynarza, kształtowali postaw humanitarne w stosunku do zwierząt, uświadomili sobie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.
Zosia i Wiktor wcielili się w rolę weterynarza, co widać na załączonych zdjęciach. Następnie uczniowie stworzyli 2 wielkie plakaty ukazujące najważniejsze cechy tego zawodu. Wspólnie powiesiliśmy plakaty na górnym holu szkoły i podziwialiśmy pozostałe plakaty zrobione przez uczniów klas 1-3.Paulina Adamczyk
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka do Centrum Zabaw "Fantazja" klas 1a oraz 1c
W czwartek 13 marca uczniowie klas 1a oraz 1c brali udział w wyjściu do Centrum Zabaw "Fantazja". Wyjście klasowe było pełne radości i energii. Cała klasa 1a oraz 1c z niecierpliwością czekała na ten dzień, który zapowiadał się jako wyjątkowa przygoda. Po przyjeździe do " Fantazji" wszyscy zostali przywitani przez pracowników, którzy zapoznali ich z atrakcjami i regulaminem korzystania z sali zabaw. Centrum zabaw okazało się prawdziwym rajem dla dzieci. W "Fantazji" czekały na nich liczne strefy, które sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Były kolorowe zjeżdżalnie, dmuchane zamki, baseny z kulkami oraz różnorodne tory przeszkód, które zachęcały do rywalizacji i wspólnej zabawy. W tym dniu, klasy 1a i 1c wzięły, również udział w warsztatach robienia lizaków. Wyjście klasowe do okazało się świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu, integrację klasy i naładowanie się pozytywną energią. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły z uśmiechami na twarzach, pełne wrażeń i wspomnień z tego niezapomnianego dnia.
Jolanta Pierożak Dulińska
Joanna Tkachuk______________________________________________________________________________________________________________
Biegane dyktando dla klas II
______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Kobiet w klasie 2a
W piątek 7 marca klasa 2d wybrała się do kina Helios, aby w ten sposób świętować Dzień Kobiet. To już taka klasowa tradycja, że w Dzień Chłopaka i w Dzień Kobiet wybieramy się do kina. Tym razem trafił nam się piękny słoneczny dzień z wysoką temperaturą. Korzystając z okazji przed seansem wybraliśmy się na krótki spacer nad Wisłok. Okazją do tego były także urodziny jednej z uczennic. Podczas spaceru na Bulwarach uczniowie zebrali się w kółeczko i zaśpiewali koleżance ,,100 lat " i w zamian za to otrzymali podziękowanie w formie słodkich drobiazgów.
W kinie uczniowie wzięli udział w lekcji ,,Kino na temat Junior". Są to specjalne kilkuminutowe prelekcje edukacyjne dla dzieci, organizowane przez kino Helios we współpracy z edukatorami. Każda taka prelekcja jest dopasowywana do tematyki filmu. Podczas prelekcji uczniowie mogli poznać historię bursztynu a także usłyszeć jak brzmi język kaszubski.
Uczniowie klasy 2d obejrzeli premierę polskiego filmu przygodowego ,,Oskar, Patka i Złoto Bałtyku". Fantastyczna opowieść o przyjaźni, rodzinie, miłości, o tym co w życiu jest najważniejsze. Ciekawe i zabawne perypetie rodzeństwa sprawiły, że film bardzo się uczniom podobał a rozgrywająca się akcja właśnie w miastach nad polskim morzem dostarczyły uczniom wielu ciekawych informacji i wiadomości o północnej części Polski.
Po powrocie do szkoły uczniowie spędzili popołudnie na podwórku szkolnym a na wszystkie kobiety czekała niespodzianka- panowie wręczyli swoim koleżankom i Paniom piękne róże.
Mariola Baran
______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Kobiet w klasie 2a
Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie klasy 2a zorganizowali miłą niespodziankę dla swoich koleżanek. Chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiaty, a następnie zaprosili je na warsztaty robienia pizzy. Uroczystość była doskonałą okazją do integracji oraz budowania pozytywnych relacji między uczniami. Warsztaty robienia pizzy nie tylko pozwolą na wspólne spędzenie czasu, ale także będą świetną okazją do rozwijania kreatywności i nauki współpracy.
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty robienia pizzy neapolitańskiej klasy 1d
W dniu 14 lutego klasa 1d wybrała się na wyjątkowe walentynkowe wyjście do "Velo Elo Cafe", aby uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy neapolitańskiej. Celem wyjścia było nie tylko nauczenie się, jak przygotować tę smaczną potrawę, ale także spędzenie czasu w radosnej atmosferze.
Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały powitane przez szefa kuchni, który opowiedział im o historii pizzy neapolitańskiej oraz o jej składnikach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak ważne są świeże produkty i jak różni się pizza neapolitańska od innych rodzajów pizzy.
Pod okiem doświadczonego kucharza dzieci uczyły się wyrabiać ciasto, a także formować je w odpowiedni sposób. Dzieci mogły wybrać swoje ulubione składniki do dekoracji pizzy – od sosu pomidorowego, przez ser mozzarella, aż po świeże zioła i warzywa.
Czekając na wypiek, dzieci z entuzjazmem dzieliły się swoimi wrażeniami i pomysłami na nowe smaki.
Uczniowie byli dumni z efektów swojej pracy, a wspólne jedzenie przyniosło wiele radości.
Walentynkowe warsztaty robienia pizzy neapolitańskiej były nie tylko wspaniałą zabawą, ale także cenną lekcją o kulturze kulinarnej.Agnieszka Bajda
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka integracyjna uczniów i rodziców - kulig w "Ranczu Pstrągowa", zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej
W dniu 14 lutego 2025 r. chętni uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w wycieczce integracyjnej - kuligu, do "Rancza Pstrągowa". Wyjazd został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Dom, szkoła, rodzina - tutaj wszystko się zaczyna", realizowanej przez naszych nauczycieli - przez Panią Jolantą Pierożak-Dulińską oraz Pana Rafała Michtę. Innowacja ma na celu podejmowanie szeregu działań i przedsięwzięć jeszcze mocniej integrujących naszą szkolną społeczność - środowisko uczniów, rodziców i nauczycieli.
Do głównych celów naszego walentynkowego wyjazdu należało przede wszystkim promowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu w gronie rodziny, popularyzacja walorów przyrodniczych i krajobrazowych Pogórza Strzyżowskiego oraz międzypokoleniowa integracja uczniów, rodziców i nauczycieli. Istotną kwestię stanowiło także włączenie rodziców w proces wychowawczo-edukacyjny własnych dzieci.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od kuligu, który zapewnił wszystkim sporą dawkę emocji i zabawy. Jednocześnie mieliśmy okazję podziwiać urokliwe krajobrazy rozpościerające się wokół nas. Następnie mogliśmy się ogrzać przy wspólnym grillu i upiec na nim przepyszne kiełbaski. Dopełnieniem całości były rodzinne warsztaty - zadaniem uczestników było własnoręczne przygotowanie i upieczenie proziaków. Na wszystkich czekały także inne atrakcje, takie jak MiniZoo, gdzie można było pogłaskać i nakarmić oswojone zwierzęta (spotkaliśmy tu nawet wielbłąda!), czy byk rodeo, który cieszył się wielkim zainteresowaniem i wzbudził wiele emocji oraz świetnej zabawy!
Tego dnia wszyscy wspaniale spędzili czas!! Tym bardziej, że w nocy spadł śnieg i pogoda nam bardzo dopisała - przywitał nas przepięknie ośnieżony krajobraz Pogórza Strzyżowskiego.
Już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu.
Dziękujemy Panu Pawłowi Dereniowi za pomoc w sprawowaniu opieki nad naszymi uczniami.
Podziękowania składamy także rodzicom za zaangażowanie i cudowną atmosferę współpracy.Jolanta Pierożak-Dulińska
Rafał Michta______________________________________________________________________________________________________________
Bal karnawałowy dla klas I- III
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe często wyczekiwane przez uczniów. W tym roku w naszej szkole w dniu 13.02.2025 roku odbył się bal karnawałowy dla klas I- III. Tego dnia uczniowie zaprezentowali sie w galowych strojach i pięknych własnoręcznie robionych maskach. Bawili się znakomicie przy głośnej muzyce oraz uczestniczyli w wielu zabawach. Podczad balu zostal wyłoniony król i królowa balu , wygrwnym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.Po zabawach tanecznych czekał na uczniów pyszny i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawie nie było końca a przyniosła ona wiele radości. Kolejny bal już za ROK.
Wychowawcy klas I-III
______________________________________________________________________________________________________________
Uczniowie klasy 2a odkrywają świat technologii
12 lutego 2025 roku uczniowie klasy 2a mieli okazję odwiedzić interaktywną wystawę “Technolandia” w Millenium Hall. Wystawa ta łączy naukę z rozrywką, prezentując nowoczesne technologie w przystępny dla dzieci sposób. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili różne interaktywne strefy tematyczne. Poznali historię technologii od pierwszych wynalazków po współczesne innowacje oraz dowiedzieli się, jak działa AI i jakie ma zastosowania w codziennym życiu. Dzieci mogły obserwować różnorodne roboty oraz przenieść się w inny wymiar w strefie VR. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach z robienia masy plastycznej Slime oraz rysowania w przestrzeni długopisem 3D. Wizyta w “Technolandii” była dla uczniów nie tylko okazją do zabawy, ale przede wszystkim do nauki poprzez doświadczenie. Dzieci mogły samodzielnie eksplorować nowoczesne technologie, co z pewnością wzbogaciło ich wiedzę i rozbudziło ciekawość świata.
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Klasa 2d w parku rozrywki "FlyPark"
11 lutego 2025 roku, uczniowie klasy 2d wraz z wychowawczynią i opiekunami odwiedzili park rozrywki ,,Fly Park", który znajduje się w centrum miasta. Celem wyjścia była aktywność fizyczna, relaks oraz integracja klasy. W parku czekały na nas liczne atrakcje, które pozwoliły na wspólne spędzenie czasu w radosnej atmosferze.
Po przybyciu na miejsce, grupa została powitana przez pracowników parku, którzy szczegółowo zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie obiektu. Każdy z uczestników musiał założyć specjalne skarpetki antypoślizgowe, które zapewniają większą przyczepność podczas skakania. Po krótkim instruktażu, rozpoczęła się nasza zabawa.
Największą popularnością cieszyły się ogromne trampoliny, na których uczniowie mogli skakać, wykonywać różne akrobacje. Oprócz klasycznych trampolin, park oferował różne strefy tematyczne, takie jak wielkie baseny z kulkami, gigantyczne klocki LEGO, zjeżdżalnie i karuzele. Uczniowie mogli skorzystać także ze strefy Fun Climbing – gdzie mogli wspinać się po nietypowych, kolorowych drogach. Popularnością cieszyły się także interaktywne gry, samochodziki, a także labirynt Tag Arena.
Wizyta w parku rozrywki Fly Park była dla uczniów klasy 2d niezapomnianym doświadczeniem. Dzięki różnorodnym atrakcjom każdy miał okazję spędzić aktywnie czas w miłej atmosferze. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności fizycznych, wspólnej zabawy, budowania pozytywnych relacji w grupie, a także okazja do przełamywania własnych lęków i ograniczeń. Z pewnością jeszcze tutaj wrócimy.
Mariola Baran
______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty robienia pizzy neapolitańskiej klasy 3a
We wtorek 11 lutego klasa 3a wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których uczniowie uczyli się przygotowywać pizzę neapolitańską. Pod okiem doświadczonego pizzaiolo poznali tajniki wyrabiania ciasta, odpowiedniego formowania placka oraz doboru tradycyjnych składników, takich jak sos pomidorowy San Marzano, mozzarella di bufala i świeża bazylia.
Największą frajdę sprawiło samodzielne komponowanie pizzy oraz jej pieczenie w piecu opalanym drewnem. Na zakończenie każdy mógł skosztować własnoręcznie przygotowanego wypieku. Warsztaty były świetną okazją do nauki przez zabawę i na długo zostaną w pamięci uczniów!Anna Skiba
______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty robienia pizzy klasy 2e
10 lutego klasa 2e uczestniczyła w warsztatach robienia pizzy w pizzerii Elo Velo w Rzeszowie. Warsztaty nie tylko były okazją, by dowidzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie, ale także pozwoliły odkryć przyjemność samodzielnej twórczości. Dzieci przy specjalnie przygotowanych stanowiskach, samodzielnie rozciągały i formowały ciasto, a następnie dekorowały według własnego pomysłu. Każdy przygotował pizzę ze swoimi ulubionymi dodatkami i sosami. Pizza smakowała wyśmienicie i można śmiało powiedzieć, że wszyscy wykazali się znakomitymi umiejętnościami gastronomicznymi.
Paulina Adamczyk
______________________________________________________________________________________________________________
Zdrowe śniadanie klas 1b i 1d
W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 1b i 1d poznali zasady zdrowego odżywiania się.
Uczniowie dowiedzieli się o ważnych grupach produktów spożywczych: warzywach, owocach, produktach zbożowych oraz białkach. Zrozumieli, dlaczego warto unikać słodyczy i fast foodów. Dzieci chętnie podejmowały rozmowe na temat swoich nawyków żywieniowych. Uczniowie dzielili się swoimi ulubionymi potrawami oraz tym, co najczęściej jedzą rano.
Po omówieniu teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie przynieśli składniki do przygotowania zdrowych kanapek. Wśród produktów znalazły się: pełnoziarnisty chleb, sałata, pomidory, ogórki, ser, wędlina.
Dzieci zrozumiały, że zdrowe śniadanie powinno być różnorodne i bogate w składniki odżywcze. Wszyscy zgodzili się, że przygotowywanie jedzenia może być świetną zabawą i że warto dbać o to, co jemy.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu śniadania.Agnieszka Prędka
Agnieszka Bajda______________________________________________________________________________________________________________
Wyjście klas 1a i 1c na seans „Bambi. Opowieść leśna”
7 lutego klasy 1a oraz 1c wybrały się do kina "Helios" na film "Bambi. Opowieść Leśna". Przed seansem dzieci wzięły udział w prelekcji dotyczącej lasu oraz zwierząt w nim żyjących. „Bambi. Opowieść leśna” to odświeżona wersja kultowej animacji Disneya z 1942 roku, która ponownie wciąga widzów w pełną magii i emocji opowieść o młodym jelonku imieniem Bambi, który dorasta w lesie. To film, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Wyjście na seans „Bambi. Opowieść leśna” była to doskonała okazja, aby przeżyć na nowo klasyczną historię o przyjaźni, miłości i trudach dorastania. Dzięki nowoczesnej animacji, film nabiera nowego blasku, a dzieci mogły podziwiać piękne krajobrazy leśnej krainy, pełne detali i kolorów, które są wynikiem nowoczesnej technologii.Podczas oglądania filmu nie zabrakło wzruszeń i emocji, ale najważniejsze jednak były wrażenia i przesłanie, które uczniowie wynieśli po obejrzeniu filmu.Joanna Tkachuk
Jolanta Pierożak Dulińska______________________________________________________________________________________________________________
Twórcza nauka matematyki w klasie 3e
6 lutego 2025 roku uczniowie klasy 2b, 2c i 2e wraz z wycowawcami i opiekunami uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.
Jest to miejsce z nieograniczoną przestrzenią dla umysłu, dającą tyle możliwości, ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. Niemal 200 interaktywnych ekspozycji, zgrupowanych w tematyczne wystawy, daje możliwość eksperymentowania i doświadczania otaczającego nas świata.
Ta fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć, sprawdzić dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń!Wychowawcy
______________________________________________________________________________________________________________
Twórcza nauka matematyki w klasie 3e
W ramach zajęć z kreatywności uczniowie klasy 3e aktywnie rozwijali swoje umiejętności matematyczne, tworząc różnorodne gry oraz pomoce dydaktyczne utrwalające tabliczkę mnożenia. Dzięki własnoręcznie wykonanym materiałom nauka stała się nie tylko skuteczna, ale i niezwykle angażująca. Po zakończeniu pracy przyszedł czas na wspólne rozgrywki, podczas których uczniowie doskonalili swoje umiejętności w przyjaznej, pełnej radości atmosferze. To doskonały przykład na to, jak połączenie nauki i zabawy może motywować do zdobywania wiedzy!
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantami w klasie 2a
5 lutego uczniowie klasy 2a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji. Spotkanie było nie tylko ciekawe, ale także pełne wartościowych informacji o pracy policjanta oraz zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
Policjanci opowiedzieli dzieciom o swoich codziennych obowiązkach. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o różnych sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się funkcjonariusze oraz o tym, jak wygląda ich praca w terenie. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali niektóre elementy swojego wyposażenia. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć m.in. prawdziwe kajdanki. Ważną częścią spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych ferii. Policjanci podkreślili, jak istotne jest przestrzeganie podstawowych reguł, takich jak ostrożność podczas zabaw na śniegu, noszenie odblasków, uważne przechodzenie przez jezdnię oraz zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci dowiedziały się także, jak postępować w sytuacji zagubienia się w nieznanym miejscu.
Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie wręczyli policjantom pamiątkowe laurki.
Dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas oraz cenne wskazówki. Ta ważna lekcja bezpieczeństwa pomoże dzieciom spędzić ferie radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie!Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klas 1b, 1d, 1e i 2d na kulig do Pstrągowej
W czwartek, 23 stycznia, uczniowie klas 1b, 1d, 1e i 2d wzięli udział w wyjątkowej wycieczce, która na długo pozostanie w ich pamięci. Celem naszej podróży była malownicza miejscowość Pstrągowa, gdzie czekały na nas liczne atrakcje, które wprowadziły nas w zimowy nastrój.
Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy naszą przygodę od kuligu, który okazał się prawdziwą frajdą dla dzieci. Przez śnieżne lasy i górskie widoki jeździliśmy saniami. To była niezapomniana zabawa, podczas której wszyscy świetnie się bawili.
Po kuligu nadszedł czas na odpoczynek i kolejny punkt programu – zwiedzanie Mini Zoo. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt. Uczniowie mieli możliwość ich karmienia oraz głaskania, co sprawiło im wiele radości.
Kolejnym punktem wycieczki było wspólne robienie proziaków – tradycyjnych, wiejskich placków. Dzieci wzięły aktywny udział w przygotowywaniu ciasta, formowaniu placuszków oraz pieczeniu ich na kuchni. Każdy mógł spróbować swoich sił jako mały kucharz, a efekty były pyszne!
Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Ognisko było świetną okazją do rozmów i integracji między uczniami z różnych klas.
Pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach, wróciliśmy do szkoły, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.Wychowawcy i opiekunowie
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klasy 3e do FlyParku – sport, emocje i radość
Uczniowie klasy 3e spędzili pełen emocji dzień w FlyParku, korzystając z trampolin, ścianek wspinaczkowych, torów przeszkód i innych atrakcji. Wspólna aktywność dostarczyła im wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Wyjazd był nie tylko świetną rozrywką, ale też okazją do przełamywania barier i wzmacniania klasowych więzi. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni pozytywnej energii!
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Wyjście klasy 1b do teatru Maska na spektakl "Dziewczynka z zapałkami"
W styczniu uczniowie klasy 1b mieli okazję zapoznać się ze sztuką pantomimy podczas oglądania spektaktu "Dziewczynka z zapałkami" w rzeszowskim teatrze Maska. Opowieść "Dziewczynka z zapałkami", przedstawiona w formie spektaklu pantomimy, daje szansę na ożywienie tej klasycznej baśni. Dzięki uniwersalnemu językowi komunikacji niewerbalnej, przedstawienie staje się zrozumiałe dla każdego widza, niezależnie od jego języka, kultury czy wieku. Emocje, fabuła oraz przesłanie przekazywane są za pomocą myśli, emocji i działania, co tworzy głębszą więź z widzami, umożliwiając im bardziej osobiste odczuwanie historii. Uczniowie z zafascynowaniem podziwiali niewiarygodne efekty świetlne, dźwiękowe, niesamowite kreacje aktorów. Zwieńczeniem naszej wizyty w teatrze było spotkanie z aktorką Joanną Pruś, która przeprowadziła krótkie warsztaty pantomimy i zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu, który wykonuje. Brak narracji słownej otwiera przed aktorami przestrzeń do szerokiej ekspresji artystycznej, zachęcając ich do opowiedzenia opowieści za w zupełnie inny, nieukazywany wcześniej sposób.
Dzięki temu widzowie mogą bardziej intensywnie przeżywać emocje głównej bohaterki, doświadczając jej samotności, ale także chwil ulotnej radości i nadziei.Agnieszka Prędka
______________________________________________________________________________________________________________
Kreatywne zajęcia z lekturą i zwierzakami w roli głównej w klasie 2a
W ostatnim tygodniu stycznia w klasie 2a odbyły się wyjątkowe zajęcia, które połączyły czytelnictwo, kreatywność oraz miłość do zwierząt.” Przy okazji omawiania lektury „Cukierku, Ty Łobuzie!” uczniowie mieli okazję stworzyć lapbooki oraz wziąć udział w prezentacjach w ramach projektu “Poznajmy nasze zwierzątka!”.
Lapbook to niezwykła, interaktywna forma notatki, która pozwala w ciekawy sposób zebrać najważniejsze informacje o książce. Uczniowie klasy 2a wykazali się ogromną kreatywnością – ich prace były pełne kolorowych ilustracji, kluczowych informacji oraz ciekawostek o bohaterach związanych z przygodami niesfornego kota Cukierka. Dzięki temu zadaniu dzieci nie tylko utrwaliły treść lektury, ale także rozwijały kreatywność, umiejętność selekcjonowania informacji oraz ćwiczyły pracę zespołową.
Kolejnym wyzwaniem było przygotowanie i przedstawienie prezentacji o swoim (lub wymarzonym) zwierzątku. Każdy uczeń miał okazję opowiedzieć o swoim pupilu lub o zwierzaku, którego chciałby mieć. Dzięki temu ćwiczeniu uczniowie rozwijali umiejętność redagowania wypowiedzi pisemnej oraz zdobywali doświadczenie w wystąpieniach publicznych.
Kreatywność dzieci nie zna granic, a ich zaangażowanie w projekt pokazało, że nauka może być inspirująca i pełna emocji!
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Projekt "Znamy i kochamy wiersze Juliana Tuwima" - klasa 2b
Dziś w naszej klasie miały miejsce występy inaugurujące nasz projekt zatytułowany "Znamy i kochamy wiersze Juliana Tuwima". Przedsięwzięcie miało na celu ukoronowanie pracy nad lekturą: "Rany Julek! Czyli jak Julian Tuwim został poetą". Ta ciekawa i zabawna książka dostarczyła nam wielu informacji o życiu poety oraz jego twórczości. Zainspirowała nas również do podjęcia kreatywnego wyzwania - nauczenia się i przedstawienia w ciekawy sposób wybranego wiersza tego twórcy. Pracowaliśmy samodzielnie w małych grupach. Na wykonanie zadania mieliśmy tydzień, który minął bardzo pracowicie! Rozwinęliśmy w tym czasie umiejętność współpracy w grupie, zaradność oraz samodzielność. A owoce tej pracy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania- przygotowana sceneria, stroje i rekwizyty oraz interpretacja sceniczna, którą zaprezentowaliśmy były na najwyższym poziomie!
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
Wyjście klas 1a i 1c do Teatru Maska na spektakl "Pinokio"
Wydarzenie wyjścia na spektakl "Pinokio" do Teatru Maska w Rzeszowie to na pewno interesujące doświadczenie. Teatr Maska to miejsce, które specjalizuje się w przedstawieniach dla dzieci, ale również dla dorosłych, w których łączy się teatr lalkowy, muzyka oraz różnorodne techniki wizualne.
Spektakl "Pinokio", który jest inscenizacją klasycznej opowieści o drewnianym chłopcu, to przedstawienie pełne emocji, magii i mądrości, które z pewnością poruszy serca widzów w każdym wieku. Przedstawienie nie tylko opowiada historię o dorastaniu Pinokia i jego drodze ku stawaniu się prawdziwym chłopcem, ale także porusza takie tematy jak uczciwość, odwaga i miłość.
Uczniom klas 1a i 1c spektakl bardzo się podobał. Wszystkim dostarczył niezapomnianych emocji i wzruszeń. Była to też okazja do spaceru po rzeszowskim rynku i odwiedzin "Dobrej pączkarni".Organizatorzy:
Jolanta Pierożak Dulińska
Joanna Tkachuk______________________________________________________________________________________________________________
Odwiedziny 3b w miejskiej bibliotece
23 stycznia 2025 r. klasa 3b uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych w Filii Nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Zajęcia pod tytułem " Niesamowite przygody Kota w butach" miały na celu przybliżyć uczniom baśń Braci Grimm "Kot w butach", która stała się punktem wyjścia w rozmowie dotyczącej wartości przyjaźni oraz osiągnięciu sukcesu we współczesnym świecie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji oraz z ochotą wykonywały przygotowane przez Panią Bibliotekarkę zadania.
Patrycja Wolak
______________________________________________________________________________________________________________
Zimowy wf w 3b
Dnia 15 stycznia na lekcji wychowania fizycznego w klasie 3b, zajęcia odbyły się na boisku szkolnym. Dzieci korzystały z zimowej aury i bawiły się śniegiem. Wspólnie lepiły śnieżki, robiły aniołki na śniegu oraz cieszyły się ruchem na świeżym powietrzu. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, a uczniowie byli aktywni i zaangażowani.
Patrycja Wolak
______________________________________________________________________________________________________________
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
15 stycznia 2025 roku odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I-III, który był wydarzeniem artystycznym celebrującym polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje talenty w dwóch kategoriach: soliści oraz duety. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić najlepszych wykonawców. Na scenie wystąpiło wiele utalentowanych uczniów, którzy zachwycili swoimi interpretacjami tradycyjnych kolęd. Ich głosy, w połączeniu z emocjami, które włożyli w występy, sprawiły, że publiczność była zachwycona.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a na scenie mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów, którzy porwali publiczność pięknym śpiewem. Każdy występ był niepowtarzalny, a atmosfera pełna radości.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów.Wychowawcy klas II-III
______________________________________________________________________________________________________________
Narty Dzieciom- wyjazdy narciarskie
"Narty Dzieciom". Pierwszy wyjazd za nami, klasa 2a i 2b szczęśliwa i uśmiechnięta wróciła z całodniowego szusowania na nartach. Teraz wszystko w rękach rodziców aby szlifować dalejj nabyte umiejętności.
Przed nami kolejne wyjazdy, trzymamy kciuki za pogodę.Agnieszka Pietrasiewicz
______________________________________________________________________________________________________________
Wigilia w klasie 2b
Dziś Magia Świąt na dobre zawitała do naszej klasy. W odświętnych strojach zasiedliśmy do wspólnego stołu, który uginał się od pysznych potraw przygotowanych przez naszych rodziców. Podczas dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń ogarnęła nas jedność i bliskość. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd i zdobienia pierników. A na zakończenie mogliśmy poczuć się zupełnie jak w domu - otuleni ciepłym kocykiem, z kubkiem rozgrzewającej herbatki w ręku, podglądaliśmy wspólnie świąteczną opowieść. Zdrowych i rodzinnych Świąt życzy klasa 2b!
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
Wigilia w klasach 3
Wigilia to moment, który łączy nas w radosnym oczekiwaniu na Święta. Uroczystość zorganizowana przez klasy 3a 3b 3c 3d 3e 20 grudnia 2024 roku była doskonałą okazją do wspólnego świętowania i budowania relacji. Sala, pięknie udekorowana świątecznymi ozdobami, stworzyła niezapomniany klimat, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój. Podczas spotkania podzieliliśmy się opłatkiem, następnie przyszedł czas na uczty – stoły uginały się pod ciężarem pysznych potraw, które przygotowali rodzice. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło nas w jeszcze bardziej radosny nastrój. Każdy z nas miał okazję podzielić się swoimi świątecznymi tradycjami i opowiedzieć o swoich planach na nadchodzące dni.
Wychowawcy klas 3
______________________________________________________________________________________________________________
Wizyta klasy 2b w "Rzeszowskich Piwnicach" i Świątecznym Miasteczku
W dniu 18.12.2024 uczniowie klasy 2b odbyli fascynującą podróż do rzeszowskich podziemi. Podczas zwiedzania odkrywali tajemnice historii miasta, rozwiązywali zagadki i podziwiali unikalną architekturę. To była nie tylko świetna zabawa, ale także lekcja historii w praktyce! Dodatkową atrakcją był jeszcze spacer po Świątecznym Miasteczku, który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt.
Justyna Olszewska
______________________________________________________________________________________________________________
„Kalendarz Dobrych Słów” – Grudniowy Projekt Życzliwości w klasie 3e
Grudzień w naszej klasie był wyjątkowym czasem życzliwości i serdeczności, dzięki projektowi „Kalendarz Dobrych Słów”. Każdego grudniowego dnia otwieraliśmy jeden domek z naszego klasowego kalendarza, w którym znajdował się list napisany przez ucznia do całej klasy. Te krótkie wiadomości pełne miłych słów, wdzięczności, wspomnień i pozytywnych myśli wprowadzały nas w radosny nastrój i przypominały, jak wiele dobra mamy wokół siebie. Każdy list przypominał nam, jak ważne są pozytywne słowa, wsparcie i docenianie swoich rówieśników. Dzięki temu projektowi uczniowie nauczyli się również dostrzegać pozytywne cechy innych i budować jeszcze silniejsze relacje w grupie. Codzienna dawka życzliwości stała się pięknym elementem naszej przedświątecznej atmosfery.
Dagmara Pasieka
______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty świąteczne w klasie 2a
Pewnego grudniowego dnia w klasie 2a zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera! W ramach warsztatów kreatywnych uczniowie mieli okazję stworzyć przepiękną ozdobę – choinkę z włóczki zdobioną koralikami. Te wyjątkowe zajęcia pozwoliły dzieciom rozwijać wyobraźnię, doskonalić zdolności manualne, a przede wszystkim – wspólnie poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Twórczy proces okazał się niezwykle angażujący – od owijania włóczką tektury, przez dobieranie kolorowych koralików, aż po finalne dekorowanie. Powstały unikalne, pełne uroku choinki, które z pewnością ozdobią niejedno domowe wnętrze. Każda z choinek była inna, co pokazało, jak wiele pomysłów i kreatywności drzemie w młodych artystach.
Monika Ciećko
______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty Świąteczne klas 1d i 2d
2 i 3 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne, w których uczestniczyły dzieci z klasy 1d i 2d. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności uczniów, wprowadzenie ich w atmosferę świąt, stworzenie ozdób na świąteczny kiermasz oraz przygotowanie ozdób, które zdobią naszą klasową choinkę.
Na początku warsztatów dzieci zostały zapoznane z tradycją ubierania choinki oraz ze znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia. Po wprowadzeniu przystąpiliśmy do przygotowania materiałów potrzebnych do wykonania ozdób, a następnie z zapałem zabraliśmy się do pracy. Każdy miał okazję wykonać własne unikalne ozdoby. Powstały kolorowe bombki, łańcuch na choinkę, ozdoby wykonane z kolorowych drewnianych patyczków udekorowane brokatem i cekinami. W trakcie pracy uczniowie współpracowali ze sobą, dzieląc się pomysłami i pomagając sobie nawzajem.
Po zakończeniu pracy nad ozdobami przyszedł czas na ubieranie klasowej choinki. Dzieci z radością zawieszały przygotowane przez siebie ozdoby, a łańcuch z papieru oplatał drzewko. Wspólne ubieranie choinki stworzyło niezapomnianą atmosferę i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.Agnieszka Bajda
Mariola Baran______________________________________________________________________________________________________________
"Ty też możesz uratować czyjeś życie!" - Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 1a, 1c, 4a, 5a, 5b i 6c
W dniach 12 i 13 grudnia br. odbyły się w naszej szkole warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas 1a, 1c, 4a, 5a, 5b i 6c, które poprowadzili dyplomowani ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
Głównym celem szkolenia było budowanie świadomości, nabywanie wiedzy i kompetencji wśród dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo nasi uczniowie kształtowali u siebie odpowiednie postawy oraz właściwe nawyki prospołeczne. Nabyli także umiejętności psychospołeczne w sytuacjach radzenia sobie ze stresem i emocjami. Dzięki warsztatom mieli okazję nauczyć się, jak należy reagować w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.
Ratownicy przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po zakończeniu części teoretycznej dzieci mogły samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.
Wiedza i umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia są bezcenne, a im częściej są ćwiczone, tym bardziej mogą przynieść oczekiwane rezultaty.
Tym bardziej dziękujemy ratownikom medycznym z WSPR w Rzeszowie za poświęcony nam czas, cierpliwość i przekazanie nam tak wielu wartościowych informacji oraz umiejętności.Organizatorzy:
Jolanta Pierożak-Dulińska oraz Rafał Michta______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka do fabryki bombek choinkowych klas 1a i 1c
Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej, że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Klasy 1a i 1c miały okazję zobaczyć to z bliska. Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach. Na koniec wycieczki przygotowano dla wszystkich dzieci warsztaty z malowania bombek. Każde dziecko mogło pomalować bombki i ozdobić je wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi. Na koniec dzieci zabrały ze sobą bombkę z ich własnym imieniem. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Joanna Tkachuk
Jolanta Pierożak Dulińska
_______________________________________________________________________________________________________________Wyjątkowa wizyta klasy 2a i 2c w Muzeum Bombki Choinkowej
9 grudnia uczniowie klasy 2a i 2c mieli okazję odwiedzić Muzeum Bombki Choinkowe w Nowej Dębie, gdzie magia świąt powstawała na ich oczach! Wycieczka była nie tylko świetną okazją do integracji, ale również niesamowitą lekcją o pracy rzemieślników, którzy tworzą wyjątkowe ozdoby świąteczne.
W trakcie wizyty uczniowie mogli poznać różne style strojenia domów na świecie.
Przyjrzeli się całemu procesowi produkcji bombek – od wydmuchiwania szklanych kształtów, poprzez srebrzenie, a na końcu zdobienie. Przewodnik z pasją opowiadał o historii powstawania tych niezwykłych ozdób i zdradził kilka tajników pracy artystów. Po części pokazowej uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w zdobieniu bombek. Każde dziecko otrzymało szklaną bombkę, którą mogło ozdobić według własnego pomysłu. Wyobraźnia nie miała granic!
Wyjazd wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach, pełni nowych wrażeń i z własnoręcznie wykonanymi bombkami, które będą wspaniałą pamiątką tej wyjątkowej wycieczki.Monika Ciećko
Dominika Kulczycka_______________________________________________________________________________________________________________
Wyjątkowa wizyta klasy 2a i 2c w Muzeum Bombki Choinkowej
6 grudnia był wyjątkowym dniem dla uczniów klas 1b, 1d i 1e. Tego dnia dzieci miały okazję przeżyć niezapomniane chwile, pełne radości i emocji. Pierwszym punktem programu była wizyta wyjątkowego gościa - Świętego Mikołaja, którego dzieci już od dłuższego czasu nie mogły się doczekać. Atmosfera była pełna ekscytacji, a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie. Po wizycie gościa uczniowie udali się na wycieczkę do kina, gdzie obejrzeli film pt. "Vaiana 2". Film przeniósł ich do magicznego świata pełnego przygód, morskich podróży i bohaterów, którzy z pewnością na długo zostaną w pamięci dzieci. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w świątecznym miasteczku. Pierwszaki miały okazję poczuć magię nadchodzących Świąt, podziwiając bożonarodzeniowe dekoracje. Atmosfera radości i ciepła towarzyszyła wszystkim, którzy spacerowali po świątecznych straganach i podziwiali przepiękne ozdoby. Dzień pełen radości, niezapomnianych chwil i magii Świąt na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów klas 1b, 1d i 1e.
Agnieszka Prędka
Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
Mikołajki w klasie 2b
Nareszcie Mikołajki! Nasza klasa nie mogła już doczekać się tego wspaniałego dnia! Zaczęliśmy go tradycyjnie w adwencie wykonując jedno z zadań z naszej choinki. Następnie odwiedził nas Mikołaj w asyście znajomo wyglądających Aniołków i Renifera. Przywitaliśmy ich pastorałką, a następnie przystąpiliśmy do oglądania prezentów, które nam zostawił. Jak już nacieszyliśmy się podarunkami, otrzymaliśmy mrożącą krew w żyłach wiadomość, że Mikołaj został uwięziony przez tajemniczego i nikczemnego Gałgana! A to uniemożliwi mu rozwiezienie prezentów dzieciom z całego świata! My oczywiście nie mogliśmy do tego dopuścić! Przenieśliśmy się do Świątecznego Miasteczka, rozwiązaliśmy zagadki, przejrzelismy akta potencjalnych złoczyńców i zdołaliśmy wybawić Gwiazdora z opresji! Hurra! Święta uratowane! Potem jeszcze wykonaliśmy kilka ozdób świątecznych i tak zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień.
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Mikołajki w klasie 1a
Szósty grudnia był w naszej klasie dniem pozytywnych wrażeń. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały ,,mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał na siebie długo czekać. Przybył do naszej klasy z prezentami. Po spotkaniu z Mikołajem na dzieci czekała następna niespodzianka. Po odpakowaniu swoich prezentów przyszedł czas na robienie własnej czekolady. Otrzymane w prezencie czekoladowe bałwanki z piankami, lądowały w przepięknych świątecznych kubeczkach, zalanych ciepłym mlekiem. Uśmiech dzieci na twarzach mówił wszystko. Z kubkiem ciepłego mleka uczniowie obejrzeli film ,,Przyjaciele Świętego Mikołaja”, pokazujący jak ważna jest w życiu przyjaźń oraz jak należy czerpać radość ze zbliżających się świąt.
Jolanta Pierożak-Dulińska
_______________________________________________________________________________________________________________
Bieg do Mikołaja - sportowe mikołajki
Dzień 4 grudnia w naszej szkole,zapisał się jako dzień w którym klasy 1-8, zmagały się w sportowym wydarzeniu jakim był "Bieg do Mikołaja".
Każdej godziny, odwiedzały salę gimnastyczna klasy, pełne uczniów, zaczynając od 1 a kończąc na 8. Były konkurencje sportowe, świąteczna muzyka, słodkości, dużo uśmiechu i pozytywnych emocji.
Każda klasa dobiegła do MikołajaOrganizatorzy: Agnieszka Pietrasiewicz, Marcin Pistor, Rafał Styczeń,
Paweł Dereń, Jolanta Pierożak Dulinska i Agnieszka Bajda_______________________________________________________________________________________________________________
Mikołajkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej – klasa 3e
5 grudnia klasa 3E uczestniczyła w Mikołajkowym Koncercie w Filharmonii Podkarpackiej. Uczniowie wsłuchiwali się w znane i lubiane świąteczne przeboje, które wprowadziły wszystkich w nastrój pełen radości i oczekiwania na Boże Narodzenie. Magiczne nuty przenosiły słuchaczy do zaczarowanej krainy, w której wszystko było możliwe, a każda melodia opowiadała odrębną, wzruszającą historię. To wydarzenie na długo pozostanie w sercach uczniów klasy 3E jako magiczne i inspirujące spotkanie z muzyką oraz duchem świąt.
Dagmara Pasieka
_______________________________________________________________________________________________________________
Mikołajki w klasie 1c
6 grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. W mikołajki klasa 1 C wzięła udział w zabawie " Uwolnić Świętego Mikołaja". Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadek i uwolnienie Świętego Mikołaja uwięzionego przez Gałgana, który nie lubił Świąt Bożego Narodzenia. Zabawa miała na celu integrację klasy i przypomnienie jak ważną rzeczą jest współpraca. Nie mogło zabraknąć, również wizyty Świętego Mikołaja, który rozdał uczniom klasy 1C prezenty. Na koniec klasa wspólnie obejrzała film.
Joanna Tkachuk
_______________________________________________________________________________________________________________
"Szaleni Naukowcy"- wyjazd klasy 2b
29 listopada klasa 2b miała przyjemność wybrać się do Kina Zorza i wziąć udział w SHOW muzyczno-naukowym pt. "Szaleni Naukowcy". Byliśmy świadkami zmagań Człowieka-Robaka, który chciał zawładnąć światem, z naukowcami ubiegającymi się o zdobycie Nagrody Nobla! Ostatecznie dobro zwyciężyło, a my mogliśmy zaobserwować wiele ciekawych eksperymentów, takich jak "Szalona Piana", "Armata Dymna" czy też zamrażanie ciekłym azotem, a to wszystko przy akompaniamencie niezwykłych instrumentów wynalezionych przez "Szalonych Naukowców"! To było iście niezwykłe wydarzenie!
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Warsztaty pierniczkowe klasy 2e
Święta tuż, tuż... Więc już czas na pieczenie pierników. Uczniowie klasy 2e spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Gospodarczych, aby wspólnie wziąć udział w warsztatach ozdabiania pierniczków. Początkowo uczniowie zapoznali się z przepisem i składnikami potrzebnymi do upieczenia pierników. Następnie własnoręcznie przygotowali ciasto, wałkowali je, wykrawali świąteczne kształty. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie wkładali ciasto do piekarnika. Aby udekorować pierniczki uczniowie użyli lukru i różnego rodzaju posypek. Zabawa była doskonała, a efektem było mnóstwo pięknie udekorowanych gwiazdek, choinek i piernikowych ludzików. Każdy uczeń z ochotą skosztował pierniczka, a pozostałe ciasteczka powędrowały do domów, aby ozdobić choinkę.
Paulina Adamczyk
_______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klas 1b, 2d, 3a i 3d do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie
28 listopada 2024 roku uczniowie klas 1b, 2d, 3a oraz 3d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Był to wspaniały wyjazd, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. W tej świątecznej aranżacji uczniowie mogli poznać różne style strojenia domów na świecie. W gablotach mogli podziwiać niesamowite, ręcznie wykonane eksponaty, które przykuwały wzrok każdego zwiedzającego. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię bombki choinkowej oraz pokazała i omówiła każdy etap produkcji bombek. Uczniowie mieli okazję przejść przez stację wydmuchiwania, srebrzenia, ozdabiania oraz pakowania szklanych ozdób. Na koniec zostały warsztaty, na których to uczniowie własnoręcznie ozdabiali bombki, które będą zdobić tegoroczne choinki naszych wychowanków.
Wychowawcy klas 1b, 2d, 3a, 3d
_______________________________________________________________________________________________________________
Świąteczne warsztaty ze składania i dekorowania piernikowych domków i łańcuchów w klasie 1a, 1c, 2a, 4a, 5b, 6a i 6c
W naszej szkole w dniu 02.12.2024 r. klasy 1a, 1c, 2a, 4a, 5b, 6a i 6c miały wyjątkową okazję wziąć udział w kreatywnych warsztatach ozdabiania pierników prowadzonych przez Pana Kamila Solarka. Zanim przystąpiliśmy do twórczej pracy, uczniowie mieli szansę uczestniczyć w interesującej prelekcji prowadzonej na temat tradycji pieczenia pierników. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, jakie składniki są używane do przygotowania pierników. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o piernikowych cudach. Po wykładzie nastał czas na zabawę! Uczniowie z zapałem przystąpili do ozdabiania wcześniej upieczonych pierników. Każde dziecko mogło dać upust swojej wyobraźni i stworzyć unikalne, kolorowe dzieła sztuki. Podczas warsztatów uczniowie lukrowali pierniki o różnych formach i kształtach, konstruowali domki z piernika oraz łańcuchy piernikowe na których następnie wykonywali zdobienia, a także wysłuchali praktycznych rad prowadzących oraz nabyli umiejętność posługiwania się sprzętem cukierniczym. Wspaniałe dekoracje z lukru, posypki i innych dodatków sprawiły, że każdy domek i łańcuch był wyjątkowy. Piernikowy zapach unosił się w całej szkole. To była nie tylko świetna zabawa, ale również lekcja tradycji, która na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo. Dziękujemy Panu Kamilowi za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.
Organizatorzy: Jolanta Pierożak-Dulińska, Rafał Michta
______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klasy 2a do Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce – niezapomniana przygoda!
W ramach "Powiatowego Programu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością na lata 2024-2028", który realizowany jest również w naszej szkole, w dniu 28 listopada br. w klasie 1a i 5b odbyły się zajęcia z wykorzystaniem metody ruchu rozwijającego według Weroniki Sherborne prowadzone przez fizjoterapeutkę Panią Ewę Maziarz, pracującą w Podkarpackim Centrum Rehabilitacji Amazonka w Rzeszowie. Metoda Ruchu Rozwijającego wspomaga emocjonalny rozwój dziecka, rozwija świadomość schematu ciała i integruje poszczególne jego części, rozwija orientację przestrzenną. Wspomagany jest także rozwój poczucia bezpieczeństwa, zaufania, pewności siebie, wiary we własne siły i możliwości. Pani Ewa wykorzystała wiele ćwiczeń z uczniami pokazując w ten sposób, jak należy kształtować już od najmłodszych lat pozytywne relacje z otoczeniem, nawiązywać prawidłowe kontakty i porozumiewać się z bliskimi podczas wspólnych zabaw. Dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas. Uczniowie byli zachwyceni metodą prowadzonych ćwiczeń, pytając kiedy odbędą się następne zajęcia.
Jolanta Pierożak-Dulińska, Rafał Michta
_______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klasy 2a do Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce – niezapomniana przygoda!
27 listopada 2024 r. uczniowie klasy 2a naszej szkoły wyruszyli na fascynującą wycieczkę do Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Ten wyjątkowy dzień pełen był nauki przez zabawę, ciekawych doświadczeń i odkrywania tajemnic otaczającego świata.
Już od samego wejścia dzieci zostały wprowadzone w świat nauki dzięki interaktywnym eksponatom i przestrzeniom, które zachęcały do samodzielnego eksperymentowania. Wyjazd był doskonałym uzupełnieniem szkolnych zajęć i świetnym sposobem na rozbudzenie w młodych umysłach pasji do nauki i odkrywania.
Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń, z nową wiedzą i wieloma niezapomnianymi wspomnieniami. Wycieczka do Centrum Nauki „Łukasiewicz” była nie tylko świetną przygodą, ale również inspiracją do dalszego poznawania świata nauki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edukacyjne wyjazdy!Monika Ciećko
_______________________________________________________________________________________________________________
Andrzejki w klasach I-III
26 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III. Już od progu w każdej sali witały dzieci pachnące, pyszne przekąski przygotowane przez Rodziców. W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w tradycyjnej zabawie. Wśród wróżb nie mogło oczywiście zabraknąć lania wosku przez klucz, ustawiania butów czy odkrywania kubeczków z symbolami. Za pomocą rzucanych monet, serduszek z imionami czy kolorowych karteczek dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami i zabawą prowadzoną przez wodzireja. Czy andrzejkowe przepowiednie się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że były wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w organizacji zabawy.Wychowawcy klas I-III
_______________________________________________________________________________________________________________
Wybitni Polacy
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3b przyglądali się sylwetkom najsłynniejszych Polaków i Polek zasłużonych w dziedzinie nauki i kultury. Celem lekcji było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków i Polek oraz możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci poprzez twórczość artystyczną. Uczniowie wspólnie doszli do wniosków ,że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, z których odkryć korzystamy na codzień lub których dzieła będą towarzyszyły nam przez następne pokolenia.
Patrycja Wolak
_______________________________________________________________________________________________________________
"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" klasy 1d oraz 1e
Uczniowie klas 1d i 1e w ramach podsumowania zajęć z lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" autorstwa Joanny Bednarczuk wykonali pacynki z użyciem skarpetek. Takie zajęcia nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ale także umożliwiają dzieciom głębsze zrozumienie postaci książki. Dodatkowo, proces tworzenia pacynki zapewnia mnóstwo zabawy, a dzieci mają okazję połączyć naukę z twórczą zabawą. To doskonały sposób na wprowadzenie młodych uczniów w świat literatury i rozwój ich zdolności manualnych.
Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
"EmoAI, prawdziwe emocje i sztuczna inteligencja" w klasie 3e
Klasa 3E z zaangażowaniem realizuje innowację pedagogiczną "EmoAI, prawdziwe emocje i sztuczna inteligencja", łączącą analizę literatury dziecięcej z wykorzystaniem ChatGPT. Uczniowie mają możliwość realizowania różnorodnych projektów, które łączą kreatywność, technologię i praktyczne zastosowanie wiedzy. Jednym z wyjątkowych efektów pracy w ramach innowacji było stworzenie przez uczniów fantastycznych i niezwykle pomysłowych robotów. Każdy z projektów wyróżniał się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością - roboty zostały zaprogramowane do pełnienia określonych funkcji – poprawiania humoru, rozśmieszania, czy uczenia słów grzecznościowych. Kreatywność uczniów nie miała granic, roboty były wyposażone w elementy świetlne, a niektóre były nawet sterowane na pilota. Zadanie to pokazało niezwykłą wyobraźnię i zaangażowanie uczniów klasy 3E, ale również uatrakcyjniło szkolne przerwy.
Dagmara Pasieka
_______________________________________________________________________________________________________________
Makiety średniowiecznych grodów w klasie 2a
W drugiej połowie listopada uczniowie klasy 2a wykonali przestrzenne makiety średniowiecznych grodów.
Wcześniej, podczas zajęć lekcyjnych, omawiali budowę grodu i podgrodzia, jego funkcje, elementy obronne oraz poznawali życie mieszkańców tych osad. Wszyscy uczestnicy projektu nie tylko znakomicie wcielili się w role średniowiecznych architektów, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce, ale przede wszystkim wykazali się ogromną kreatywnością.
Wystawa wzbudziła zachwyt i duże zainteresowanie wśród społeczności klasowej. Wykonanie makiet było wymagającym i niezwykle pracochłonnym zadaniem, które przyniosło uczniom wiele radości i satysfakcji.Monika Ciećko
_______________________________________________________________________________________________________________
Tworzymy średniowieczne grody - praca zespołowa 2b
W tym miesiącu cofnęliśmy się w czasie, żeby odkryć tajemnice średniowiecznej Polski. Dowiedzieliśmy się co jedli, jak wyglądali, w co się ubierali i czym się zajmowali ludzie w tych czasach żyjący. Poznaliśmy również budowę średniowiecznego grodu i postanowiliśmy własnoręcznie stworzyć jego makietę. Z entuzjazmem zabraliśmy się do realizacji zadania i dzięki grupowej współpracy powstały fantastyczne projekty, w których nie zabrakło nawet mieszkańców!
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Gier Planszowych w klasie 2b
Któż nie lubi gier planszowych??? Nasza klasa jest z pewnością ich wielkimi fanami! Korzystając więc z okazji Światowego Dnia Gier Planszowych przynieśliśmy do szkoły ulubione gry z domowych zasobów. Każda z nich była wyjątkowa - jedne dały nam sposobność do ćwiczenia koncentracji i pamięci, inne zmuszały do współpracy, jeszcze ine wymagały spostrzegawczości i refleksu. Wszystkie jednak pokazały nam, że przestrzeganie zasad jest ważne, nauczyły nas, jak godnie znosić porażkę i dostarczyły ogromu pozytywnych wrażeń!
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
„Świat pod lupą” klasy 1d oraz 1e
W ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie” uczniowie klasy 1d oraz 1e wybrali się na spacer w pobliżu szkoły celem obserwacji przyrody. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zanurzyć się w piękno przyrody jesienią. Użycie lupy pozwoliło im dostrzegać detale, które w zwykłych okolicznościach mogłyby umknąć uwadze. Obserwacja liści w różnych odcieniach kolorów, dostrzeganie maleńkich owadów czy analizowanie struktury kory drzew wzbogaciło wiedzę dzieci na temat sezonowych zmian w ekosystemie.
Zastosowanie lup w obserwacji było ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, które wzbudziło wiele emocji. Dzieci były bardzo zaangażowane. Nauczyły się, jak ważna jest cierpliwość i uważność, a także rozwinęły umiejętności pracy w grupie.Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
Narodowe Święto Niepodległości - uroczyste akademie
8 listopada był wyjątkowym piątkiem. Cała społeczność szkolna w strojach galowych świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas młodszych oraz starszych przygotowali występy specjalnie na tę okazję.
Najpierw, z samego rana, wystąpili przed klasami 4-8 członkowie szkolnego kółka wokalno-tanecznego oraz klasy 5a, 5b, 6a, 6b, 7a. Akademia, przygotowana przez panie Paulinę Dubis i Monikę Konefał, rozpoczęła się od uroczystego poloneza z biało-czerwonymi flagami w wykonaniu dziewcząt z klas 5a oraz 5b, po czym nastąpił koncert pieśni patriotycznej połączony z recytacją wierszy znanych polskich poetów. Wspomniano trudne drogi do wolności, bo przecież „Wolność krzyżami się mierzy…”. Daty najważniejszych powstań i ruchów niepodległościowych widniejące na brzozowym krzyżu przypominały o tych trudnych, okupionych krwią wydarzeniach.
W godzinach przepołudniowych uczniowie klas 2a, c, e pod kierunkiem wychowawców przygotowali część artystyczną dla uczniów klas 1-3. Recytacje były uświetnione piosenkami patriotycznymi i żołnierskimi. W drugiej części wystąpień została przedstawiona Legenda muzyczna: "O Wandzie, co Niemca nie chciała".
Uroczystość przebiegła w niezwykle podniosłej i uroczystej atmosferze. Spotkania w sali teatralnej miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, skłonienie do refleksji – zwłaszcza starszych uczniów – nad pojęciami wolność i niepodległość.M. Konefał, P. Dubis, P. Adamczyk,
M. Ciećko, D. Kulczycka_______________________________________________________________________________________________________________
"Jesień liścia Jasia" w klasie 2e
Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglia to książeczka do rodzinnego czytania. Przybliża temat umierania przede wszystkim dzieciom, ale również dorosłym. Ułatwia zrozumienie sensu śmierci, która nierozerwalnie wiąże się z życiem. Prosta, ciepła, poetycka opowieść dla małych i dużych. Podsumowując omawianie lektury uczniowie wykonali przestrzenne prace przedstawiające drzewo.
Paulina Adamczyk
_______________________________________________________________________________________________________________
Warzywne zwierzęta klasy 2e
Zdrowo, zabawnie i kolorowo zrobiło się dzisiaj w naszej szkole, a to za sprawą sympatycznych, pomysłowo wykonanych przez dzieci z klasy 2B ludzików i zwierzątek. Materiałem były owoce i warzywa. Prace uczniów były śliczne. Uczniowie przypomnieli sobie, jak ważne jest codzienne spożywanie owoców i warzyw. Lekcja była ciekawa i wesoła!
Paulina Adamczyk
_______________________________________________________________________________________________________________
Makieta z jesiennym drzewem w klasie 2a
Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających majestatycznie na ziemię i szeleszczących pod nogami liści. Czas rodzinnych spacerów po lesie i zbierania kasztanów, żołędzi czy jarzębiny. Pytanie "Jakie tajemnice kryje las?" nurtowało uczniów klasy 2a. Na podstawie wiadomości zdobytych podczas lekcji oraz spacerów w plenerze uczniowie poznali budowę liścia, gatunki drzew liściastych oraz przypomnieli sobie informacje na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Udowodnili także, iż wiedzą co to znaczy być dobrym obserwatorem i przyjacielem przyrody. By przedłużyć kontakt z przyrodą i na dłużej zachować wspomnienia przyjemnych chwil spędzonych na spacerach wykonali makiety z jesiennym drzewem.
Monika Ciećko
_______________________________________________________________________________________________________________
"Ścieżka bosych stópek" klasy 1d oraz 1e
W ramach innowacji pedagogicznej pt. "Klasa w terenie" uczniowie klasy 1d oraz 1e brali udział w zajęciach sensorycznych "ścieżka bosych stópek".
Celem zajęć była aktywizacja zmysłów dzieci poprzez interakcję z naturalnym środowiskiem.
Dzieci miały do pokonania ścieżkę sensoryczna, w której skład wchodziły: liście, kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, choinka.
Podczas przechodzenia przez różne strefy uczniowie byli zachęcani do opisywania, co czują pod stopami oraz jakie zmysły są aktywowane w danej chwili.
Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem wśród dzieci. Uczniowie chętnie uczestniczyli w aktywnościach i wykazywali zainteresowanie tematyką jesieni oraz przyrody. Ścieżka sensoryczna okazała się skutecznym narzędziem rozwijającym zmysły.
Innowacja pedagogiczna "Klasa w terenie" to szansa na wzbogacenie edukacji oraz zbudowanie pozytywnych postaw wobec ochrony środowiska.Agnieszka Bajda
Edyta Dżała-Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
Jesień liścia Jasia - obserwacje przyrodnicze klasy 2b
"Wiosna przeminęła. Przeminęło też lato.(...)
W mgnieniu oka całe drzewo, a właściwie wszystkie drzewa w parku rozbłysły feerią barw..."
Nadszedł malowniczy czas jesieni. Lektura pt."Jesień liścia Jasia" skłoniła nas do refleksji o przemijaniu. Zainspirowała nas również do zdobycia informacji na temat aktualnej pory roku i zjawisk w tym czasie występujących. Odwiedziliśmy pobliski park, gdzie z pomoca prostych przyrządów optycznych poczyniliśmy interesujące obserwacje przyrodnicze, zapoznaliśmy się z różnymi gatunkami drzew i budową liścia. Nie spodziewaliśmy się jednak, że odkrywanie tajemnic jesieni dostarczy nam również mnóstwa wspaniałej zabawy!Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Kolorowe sałatki klasy 1a i 1c
Uczniowie klas 1a oraz 1c postanowili wykorzystać dary z jesiennego sadu, żeby wykonać pyszną sałatkę owocową. Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie jak: banany ,mandarynki, a nawet granat. Dzieci z wielkim zapałem kroiły owoce, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa sałatka smakowała wyśmienicie. Na koniec zajęć dzieci miały, również okazję wypić świeżo wyciskany sok z owoców.
Joanna Tkachuk
_______________________________________________________________________________________________________________
Wyjazd do kina "Zorza" klas 1a i 1c
18 października klasy 1a oraz 1c wraz z opiekunami udały się do kina "Zorza" w Rzeszowie na film pt:,, Dziki robot”.
Film opowiadał o robocie Rozzum, w skrócie "Roz" - który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się, jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami, a nawet zostaje przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia. Film bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Ze wzruszeniem obejrzały szczęśliwe zakończenie filmu. Zadowoleni wrócili do szkoły.Joanna Tkachuk
_______________________________________________________________________________________________________________
„Owocowe szaszłyki” klas 1d oraz 1e
W ramach zakończenia tygodnia pt. "Co ma wpływ na Twoje zdrowie?", uczniowie klasy 1d oraz 1e własnoręcznie przygotowali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie owoców oraz jak zdrowe jedzenie może wpływać na samopoczucie. Uczniowie wymienili swoje ulubione owoce i nauczyli się, jakie witaminy i składniki odżywcze zawierają. Każdy z uczniów stworzył swoją unikalną, kolorową kompozycje. Zajęcia były wspaniałą okazją do nauki o zdrowym odżywaniu się oraz współpracy w grupie.
Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
Klasa 2a i 2d z wizytą na Farmie Rzeszowskiej
9 października uczniowie klas 2a i 2d wybrali się na jesienny, integracyjny wyjazd na Farmę Rzeszowską. Miejsce to zachwyciło dzieci licznymi atrakcjami i cudownie zaaranżowaną przestrzenią wokół. Największym zainteresowaniem cieszył się labirynt w polu kukurydzy, a nasi uczniowie pokonywali go bez przeszkód. Wśród atrakcji czekały również: chomikowy tor, dmuchany zamek, piaskownica wypełniona kukurydzą, byk rodeo oraz farmerskie zwierzęta – jałówka Marzenka, gęsi, kury i króliki. Po takiej dawce wrażeń wszyscy chętnie zjedliśmy wspólny posiłek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć na tle zabytkowego forda F-1 „Złomka”, sprzętów rolniczych, szklarni i przygotowanych ścianek. Wszyscy uczniowie wspominają ten wyjazd z wielką radością.
Monika Ciećko
Mariola Baran_______________________________________________________________________________________________________________
Owocowo-warzywne zmagania klasy 2b
Ubiegły tydzień w klasie 2b bogaty był w wyzwania kulinarne i zręcznościowe. Ponieważ dużo rozmawialiśmy o owocach i warzywach, postanowiliśmy ich również posmakować i użyc do całkiem nietypowych celów. W czwartek własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne i zdrowe sałatki owocowe, które gdy tylko pojawiły się w naszych miskach, za chwilę tajemniczo znikały. W piątek zaś musieliśmy oprzeć się pokusie zjedzenia warzyw, gdyż posłużyły nam jako materiał do stworzenia słoniowych figurek. Oba zadania nie były proste, ale wiele nas nauczyły i przyniosły ogromną satysfakcję.
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych klasy 3e
8 października klasy 3e pod opieką Pani Dagmary Pasieki i ks. Pawła Blata wzięli udział w Pielgrzymowaniu "Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Tym samym włączyli się w obchody Dnia Papieskiego, który w tym roku nosi hasłem „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Na szlaku pielgrzymowania znalazły się: Krzyż – Pomnik Ofiarom Komunizmu, kościół św. Krzyża, Fara Rzeszowska, Bazylika OO. Bernardynów oraz Ratusz Rzeszowski. Odwiedzając kolejne miejsca związane ze św. Janem Pawłem II pielgrzymi wykonywali zadania przypisane do danej stacji np.: odmówienie dziesiątka różańca, rozwiązanie krzyżówki z hasłami dotyczącymi życia św. Jana Pawła II, odnalezienie w kościele farnym obrazu bł. Natalii Tułasiewicz czy modlitwa w intencji bliskich zmarłych. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia Ratusza Rzeszowskiego, w którym znajdują się tablice upamiętniające pielgrzymkę papieża do Rzeszowa 2.06.1991 r. i nadanie św. Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Rzeszowa. Ostatnim punktem pielgrzymowania była Kuria Diecezjalna. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami udali się pyszną pizzę.
Ks. Paweł Blat
_______________________________________________________________________________________________________________
Wizyta na stadionie Stali Rzeszów klas 3b i 3d
4 października uczniowie klas 3b i 3d spędzili na zwiedzaniu rzeszowskiego stadionu piłkarskiego " Stal Rzeszów". Uczniowie zobaczyli siłownie,sale rehabilitacyną, salę konferencyjną oraz samą murawę stadionu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu przed meczem piłkarzy oraz zamienić z nimi kilka słów prosząc o autografy.
Wizyta wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród młodych sympatyków piłki nożnej i dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.Angelika Owczarska-Budziak
Patrycja Wolak_______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Chłopaka w klasach 1
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w klasach pierwszych dziewczynki złożyły życzenia chłopcom, wręczyły upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.Wychowawcy klas I
_______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka integracyjna klasy 1d oraz 1e do Farmy Rzeszowskiej
27 września uczniowie klasy 1d oraz 1e wybrali się na wycieczkę na Farmę Rzeszowską. Głównym celem wycieczki była integracja klas, spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz poznanie życia na farmie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć farmerskie zwierzęta, takie jak: konie, kury, krowy, króliki, papugi. Dużą atrakcją okazał się labirynt kukurydzy oraz basen z kukurydzą. Świetnie bawiliśmy się również na karuzeli, byku mechanicznym i trampolinach.
Wycieczka była bardzo udana i pełna radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody.Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda_______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Chłopaka w klasie 2a
Wspólne wyjście uczniów klasy 2a do kręgielni Galaktyka w Rzeszowie było wspaniałym sposobem na uczczenie Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy, a przede wszystkim zacieśnienia relacji koleżeńskich. Były brawa, okrzyki i oczywiście … dzieci musiały nadrobić zgubione kalorie jedząc pyszną pizzę. Wszyscy wrócili pełni niesamowitych wrażeń i miłych wspomnień.
Monika Ciećko
_______________________________________________________________________________________________________________
Wyjście integracyjne klasy 2d do kina z okazji Dnia Chłopaka
30 września klasa 2d udała się do kina Helios, aby świętować Dzień Chłopaka przed wielkim ekranem. W repertuarze był ciekawa rysunkowa animacja pt. Leonardo Odkrywca”, którą można było obejrzeć w ramach projektu kinowego ,,Kino na temat”.
Projekt ten zakłada nie tylko obejrzenie ciekawego, edukacyjnego filmu, ale także udział w fantastycznej lekcji kinowej orz prelekcji. Tym razem gościem była dr Joanna Zabłocka-Skorek- trenerka edukacji medialnej. Pani Joanna wytłumaczyła widzom: Dlaczego Leonardo Da Vinci? Co znajduje się na obrazie Mona Lisy? Wyjaśniła: Co to jest fresk? oraz opowiedziała o wielu ciekawych momentach z życia Leonarda Da Vinci, o których nawet dorośli nie mieli pojęcia.
,,Leonardo. Odkrywca” to opowieść o niesamowicie dociekliwym i upartym wynalazcy Leonardo da Vinci, który opuszcza Włochy i wyrusza do Francji z misją stworzenia idealnego miasta, które szumi, tętni życiem, śpiewem i radością. Wspólnie z nieustraszoną księżniczką Małgorzatą próbuje przekonać do swojego pomysłu króla Franciszka. Król ma jednak inną wizję - chciałby dostać od mistrza wielki posąg, aby pokazać światu swoją potęgę. Opowieść o niepohamowanej ciekawości świata, ilustrowana wesołymi piosenkami, zaśpiewanymi przez polskich aktorów musicalowych, na czele z niezastąpionym Tomaszem Kotem w roli Leonarda da Vinci, która zachęca każdego do odnajdywania w sobie odkrywcy i pokazuje, że geniusz tkwi w każdym z nas! Była to porywająca podróż z być może największym geniuszem wszech czasów. Leonardo da Vinci nie potrafił zaspokoić swojej ogromnej ciekawości i był przy tym uparty. W tej humorystycznej opowieści dla całej rodziny, inspirowanej życiem i twórczością Leonardo da Vinci każdy znajdzie coś dla siebie.
Mariola Baran
_______________________________________________________________________________________________________________
Dzień Głośnego Czytania - uczniowie czytają przedszkolakom
Dzień 29 września jest w Polsce ustanowiony Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji w piątek (27.09.2024) odbyło się w naszej szkole wydarzenie szkolno- przedszkolne zorganizowane przez uczniów z klas 1b i 2b, na które zaproszone zostały zerowe oddziały przedszkolne. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały piosenki promujące czytelnictwo oraz treść książki pt."A jak Alfabet" czytaną przez uczniów klasy 2b. Młodsze dzieci salę teatralną opuszczały z uśmiechami na ustach, a wcześniej złożyły obietnice, że w przyszłości to my będziemy gościć na ich wystąpieniu.
Justyna Olszewska
_______________________________________________________________________________________________________________
Wycieczka klas 2b oraz 2c do Lisiego Jaru
18 września uczniowie klas 2b oraz 2c wraz z opiekunami udali się na leśną wyprawę do Lisiego Jaru w Malawie. Magia lasu przeniosła uczniów w świat piratów, gdzie czekało na nich mnóstwo wyzwań oraz zadań do wykonania. Punktem kulminacyjnym było odnalezienie zakopanego skarbu. To była niezapomniana przygoda pełna leśnych przygód, które dzięki współpracy, wzajemnemu partnerstwu wzmocniły nie tylko więzi klasowe, ale uświadomiły uczniom jak ważne jest współdziałanie.
Dominika Kulczycka
Justyna Olszewska_______________________________________________________________________________________________________________
Wyjazd do teatru MASKA klas 3a,3b,3d,3e
9 września uczniowie klas 3a,3b,3d,3e mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu o charakterze ekologicznym,pt. "Detektyw Kot".
Ta zagadkowa adaptacja jest oparta na baśni o „Kocie w butach”. Widzowie mieli okazję być świadkami jubileuszowego koncertu znanej wokalistki Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę. Na dzieci czekały ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta.
Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić młodego odbiorę na problemy współczesnego świata.W spektaklu promowane są właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu.Wychowawczynie klas 3a,3b,3d,3e
_______________________________________________________________________________________________________________
Wakacyjne wspomnienia uczniów klasy 2a
W pierwszym tygodniu września uczniowie klasy 2a dzielili się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami. Niesamowitym historiom towarzyszyła prezentacja wyjątkowych pamiątek i skarbów przywiezionych z wakacji. Podsumowaniem omawianego tematu było wykonanie przez uczniów lapbooków pod tytułem „Walizka wspomnień”.
Monika Ciećko