• Wycieczka klas 1b oraz 1c do Rzeszowskiego Oddziału IPN oraz Teatru Maska

          • 11 marca w poniedziałek, uczniowie klas 1b i c wybrali się  do Rzeszowskiego Oddziału IPN na zajęcia edukacyjne dotyczące symboli narodowych. Na uczniów czekała nie tylko interaktywna prezentacja, ale również wiele gier wielkoformatowych mających na celu utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności. Była to doskonała okazja do kształtowania postawy patriotycznej.

            Następnie korzystając z zaproszenia Pani Prezydent Jolanty Kaźmierczak z ogromną radością udali się do Teatru Maska na spektakl ekologiczny pt.: Detektyw Kot organizowany przez Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa.

            Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w tym interaktywnym spektaklu, pełnym zagadek o tematyce ekologicznej. Uczniowie z wypiekami na twarzach wzięli udział w wyjątkowym koncercie Kotki w butach – Maryli Kotowicz a następnie przeobrazili się w prawdziwych detektywów biorąc udział w interaktywnym śledztwie, prowadzonym przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę. W spektaklu promowane były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. To była cenna lekcja pełna niezapomnianych wrażeń, którą uczniowie zapamiętają na długi czas.

            Dominika Kulczycka
            Justyna Olszewska
            Ewelina Kutyła-Stręciwilk

          • Klasa 1c na tropie Detektywa Pozytywki

          • Pierwszy tydzień marca w klasie 1c był pełen emocji i wrażeń wokół omawianej lektury: Detektyw Pozytywka G. Kasdepke. Jedną z aktywności była lektura na wieszaku.

            Uczniowie na wieszakach umieścili przecudnej urody i niebagatelnej treści projekty dotyczące przygód dobrodusznego i niezwykle mądrego Detektywa Pozytywki.

            Bo kto powiedział, że notatki można robić tylko w zeszycie?

            Ten innowacyjny i aktywizujący sposób omawiania lektury sprawił, że wszyscy mocno zaangażowali się w tworzenie notatek graficznych dotyczących zarówno autora, jak też bohaterów książki, z którą mieliśmy okazję się zetknąć. Podczas zajęć nie zabrakło detektywistycznych zagadek, quizów, gier interaktywnych oraz zapisków w naszych Lekturnikach. Punktem kulminacyjnym omawiania lektury był konkurs klasowy, podczas którego uczniowie wcielili się w rolę Detektywów: Pozytywki lub Martwiaka. Była to doskonała okazja do podsumowania pracy z tekstem literackim.

            Wychowawca Dominika Kulczycka

          • Czytuś w 2e

          • Witajcie! Mam na imię Czytuś. Jestem klasową maskotką klasy II E i codziennie przeżywam wspaniałe przygody wraz z każdym uczniem tej klasy. Moje pluszowe serduszko na samą myśl spotkania z dziećmi i przeżyciu kolejnej przygody bije trochę szybciej i trochę głośniej. Powierzono mi bardzo ważne zadanie – opisuje wszystkie te ciekawe wydarzenia w „Pamiętniku Czytusia”.  Oczywiście pomagają mi w tym dzieci. Byłem m.in. na treningu piłki nożnej, na torze gokartowym, na balu urodzinowym, poznałem słynnych siatkarzy ….A to nie wszystko. Kolejne przygody przede mną!

            Wychowawca klasy Dagmara Pasieka

          • Reprodukcja obrazów w 2b

          • Vincent van Gogh - reprodukcja słynnych dzieł malarskich. Pod tym hasłem odbywały się ostatnie lekcje plastyki w klasie 2b, uczniowie zostali zapoznani z kilkoma dziełami sławnego na całym świecie artysty. Dzieci podjęły się wyzwania omówienia obrazów: "Gwieździsta noc" oraz "Słoneczniki", które następnie odtworzyli samodzielnie. Vincent van Gogh znany był również z tworzenia autoportretów; źródła historyczne mówią, że namalował ich przynajmniej 38. Uczniowie 2b podjęli się nie lada wyzwania i stworzyli swoje autoportrety. Efekty możemy obserwować na klasowej wystawie.

             Wychowawca Patrycja Wolak

          • 24. Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

          • Za nami kolejna zbiórka żywności dla potrzebujących! 8 i 9 marca 2024 r. wolontariusze Caritas dyżurowali w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. 

            Do koszyków ustawionych w supermarketach można było włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, kawa, groszek/kukurydza w puszce, ciastka itp. 

            Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji służą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.

            Uczniowie naszej szkoły - będący członkami Szkolnego Koła Caritas -  także zaangażowali się w dyżurowanie i w ramach 24 edycji akcji „Tak. Pomagam!” w dniu 8 marca pełnili swój dyżur w sklepie Biedronka przy  ul. Strażackiej w Rzeszowie. 

            Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczniom, a także nauczycielom którzy pełnili nad nimi opiekę. 

            Szkolne Koło CARITAS

          • Mechaniczny piesek na zajęciach w klasie 1a

          • Robi sztuczki i reaguje na polecenia! 

            5 marca klasę 1a odwiedził dr inż. Paweł Penar z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki Politechniki Rzeszowskiej, który do naszej szkoły przybył z interaktywnym pieskiem.  Pan Paweł zachwycił dzieci wykładem na temat robota oraz zaprezentował jego umiejętności. Robo-pies wykonuje komendy, chodzi przy nodze i potrafi robić różne sztuczki. Wbrew pozorom to nie zabawka, ale przede wszystkim nowoczesne narzędzie, które wspiera edukację studentów na kierunkach: automatyka i robotyka oraz mechatronika. Jest również przeznaczony do inspekcji niebezpiecznych miejsc dla człowieka. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat robotów, a następnie pod czujnym okiem pana Pawła mogli osobiście sterować „stalowym pupilem”. Spotkanie to wywołało na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechów. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Ciszewskiej, mamie Antoniego, za zorganizowanie tak inspirującej lekcji!

            Monika Ciećko

          • Spotkanie z Panem Łukaszem Różańskim - Mistrzem Świata w boksie WBC oraz Mistrzem Polski w wadze ciężkiej

          • 5 marca 2024 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Łukasza Różańskiego – Mistrza Świata w boksie World Boxing Council (WBC) w wadze bridgerweight (do 101,6 kg), a także Mistrza Polski w wadze ciężkiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowo na sportowo”, realizowanej przez Panią Agnieszkę Pietrasiewicz, Panią Jolantę Pierożak-Dulińską oraz Pana Rafała Michtę.

            Po przywitaniu naszego gościa gromkimi brawami, Pan Łukasz przedstawił nam najpierw film prezentujący swoje największe dokonania oraz sukcesy, a następnie przybliżył wszystkim trudną i żmudną drogę do uzyskania tytułu Mistrza Polski w wadze ciężkiej, a następnie zdobycia pasa Mistrza Świata w boksie World Boxing Council (WBC).

            Oczywiście nie zabrakło również miejsca na pamiątkowe zdjęcia i autografy. Mistrz Polski i świata w boksie, zachęcił jednocześnie wszystkich obecnych do aktywności fizycznej i do uprawiania sportów, a także motywował do walki o swoje marzenia i plany. Podkreślił, aby nigdy się nie poddawać, nieustannie nad sobą pracować i wierzyć we własne siły, zdolności oraz możliwości. Co ważne, Pan Łukasz zaznaczył także, że zawsze przed naszymi planami powinna iść nauka i rzetelne wykonywanie powierzonych nam zadań i obowiązków.

            Następnie delegacja uczniów z klasy 4b wręczyła Mistrzowi pamiątkową laurkę, przygotowaną w imieniu naszej szkolnej społeczności i złożyła na jego ręce podziękowanie, życząc jednocześnie wytrwałości i dalszych sukcesów.

            Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie serdecznie dziękuje Panu Łukaszowi Różańskiemu za przyjęcie naszego zaproszenia, za poświęcony nam czas i za wspaniałe spotkanie!!
            Dziękujemy także Pani Milenie Brandt za pomoc w przygotowaniu dekoracji na to wydarzenie i za możliwość przygotowania przez klasę 4b laurki z podziękowaniami dla Pana Różańskiego na lekcji plastyki.

            Organizatorzy:
            Agnieszka Pietrasiewicz,
            Jolanta Pierożak-Dulińska,
            Rafał Michta.

          • Spotkanie z p. Łukaszem Różańskim w klasie 2b

          • 5 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie pana Łukasza Różańskiego - mistrza świata WBC. Pan Łukasz opowiadał uczniom o swojej przygodzie ze sportem zwracając przy tym szczególną uwagę na to,że bez względu na to o jakiej dyscyplinie mówimy - ważna jest determinacja, cierpliwość oraz ciężka praca. Wspominał również o zasadzie fair play oraz podkreślał jak ważna jest praca zespołowa. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pana Łukasza oraz bardzo chętnie włączali się w rozmowę. Na końcu spotkania był czas na zadawanie pytań, wspólne zdjęcie oraz rozdawanie autografów.
            Ta lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów - w końcu nie codziennie gościmy mistrza świata w swoich progach. 
            Dziękujemy za pełne wrażeń spotkanie!

            Wychowawca Patrycja Wolak 

          • Dzień Kobiet - 8 marca

          • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnego świętowania nadchodzącego Dnia Kobiet 8 marca. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla każdej kobiety w naszej społeczności szkolnej.

            Zachęcamy wszystkich do założenia w tym dniu ubrania z motywem florystycznym. Niech korytarze naszej szkoły rozkwitną różnorodnością kwiatowych wzorów.

            Na każdą Panią, przychodzącą tego dnia do szkoły czekać będzie miła niespodzianka. Dodatkowo, każdy uczeń, który tego dnia będzie miał przy sobie kwiat, zostanie zwolniony z odpowiedzi ustnej.

            Zachęcamy do wspólnej celebracji tego pięknego dnia.

          • Gra terenowa i inne przygody klasy 1B z Detektywem Pozytywką

          • Detektywa Pozytywkę przyjęliśmy w naszej klasie 1B z otwartymi ramionami! W celu lepszego poznania tego  "Nieszkodliwego Dziwoląga" i innych książkowych postaci na początek wykonaliśmy kukiełki z ich podobiznami i przeprowadziliśmy z nimi wywiad. Następnie zamieniliśmy się w architektów i odtworzyliśmy wygląd Agencji Detektywistycznej "Różowe Okulary". Chcąc pomóc Detektywowi pozyskać nowych klientów staraliśmy się zaprojektować plakaty reklamujące jego agencję. Podczas tych wszystkich lekcji i gry terenowej sami zamieniliśmy się w detektywów i na wzór książkowego bohatera rozwiazywalismy całe mnóstwo trudnych i ciekawych zagadek. To był bardzo interesujący tydzień.

            Justyna Olszewska

        • OGŁOSZENIE NABORU NA ZAJĘCIA SKS
          • OGŁOSZENIE NABORU NA ZAJĘCIA SKS

          • Szanowni Rodzice i Uczniowie!

            Z przyjemnością informujemy o naborze na zajęcia sportowe realizowane w naszej szkole w ramach Programu „SKS” (Szkolny Klub Sportowy),

            które rozpoczną się od 11 marca 2024 r.

             

            Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas I-III oraz z klas IV-VII.

            Proponowane zajęcia:

            • Grupa 1 - Gry zespołowe dla klas I – III – prowadzący p. Marcin Pistor;
            • Grupa 2 – Gry zespołowe dla klas IV – VII - prowadzący p. Marcin Pistor;
            • Grupa 3 – Zajęcia taneczne dla klas IV – VII – prowadząca – p. Agnieszka Bieda

             

            Zgodnie z założeniami programu SKS w przypadku utworzenia w szkole więcej niż jednej grupy ćwiczebnej, przynajmniej jedna z nich powinna być dedykowana dziewczętom (powinny one stanowić ponad 50% uczestników danej grupy). Planujemy, aby była to grupa 3 – zajęcia taneczne dla klas IV-VII.

             

            Warunki uczestnictwa:

            Warunkiem uczestnictwa w Programie SKS jest przedstawienie udzielonej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody na udział ucznia w Programie „SKS”.

            Rodzic/opiekun prawny składa również oświadczenie, że stan zdrowia dziecka jest mu znany i że dziecko nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach sportowych oraz testach sprawnościowych organizowanych w ramach Programu ,,SKS”.

             

            Jak się zapisać?

            Zainteresowani rodzice proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, zamieszczonego poniżej oraz dodatkowo druki zostały wyłożone na stoliku w holu głównym.

            Wypełniony i podpisany formularz należy dostarczyć do sekretariatu  do 7 marca 2024 r.

            Fromularz zgłoszeniowy: Zgoda_podkarpackie_nieletni.pdf

            Zasady przyjęć:

            Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym.

             

            Ilość miejsc jest ograniczona.  Liczba uczestników w grupie wynosi 25 osób.

             

            Decyduje kolejność zgłoszeń.

             

            Rodzice uczniów zakwalifikowanych na zajęcia SKS – zostaną powiadomieni poprzez e-dziennik.

             

            Osoby, które nie zakwalifikują się na zajęcia, trafią na listę rezerwową.

            W przypadku rezygnacji lub zwolnienia miejsca jednego z uczestników, miejsce zajmie uczeń znajdujący się najwyżej na liście rezerwowej.

            Zajęcia SKS będą odbywać się pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, a ich celem jest rozwijanie umiejętności sportowych, pracy zespołowej oraz promowanie zdrowego trybu życia.

             

            Harmonogram zajęć:

            • Grupa 1 - Gry zespołowe dla klas I – III – prowadzący p. Marcin Pistor

            poniedziałek - 14.40 – 15.40 – sala gimnastyczna

            piątek - 14.40 – 15.40 – sala gimnastyczna

            • Grupa 2 – Gry zespołowe dla klas IV – VII - prowadzący p. Marcin Pistor

            czwartek – 7.00 – 8.00 – sala gimnastyczna

            piątek – 15.50 -16.50 – sala gimnastyczna

            • Grupa 3 – Zajęcia taneczne – taniec nowoczesny dla klas IV – VII – prowadząca – p. Agnieszka Bieda

            środa – 15.30 – 16.30 – sala fitness

            czwartek – 15.30 – 16.30 – sala fitness

             

            Serdecznie zapraszamy do udziału!

          • 1,5% podatku

          • Szanowni Państwo,

            uprzejmie informujemy,

            że Szkoła Podstawowa Nr 37 w Rzeszowie należy do  Stowarzyszenia „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”,

            które jest organizacją pożytku publicznego, w związku z tym na rzecz naszej placówki można przekazać 1,5 % podatku.

             

            Jeżeli chcecie Państwo wesprzeć naszą działalność, prosimy o przekazanie 1,5% podatku za rok 2023

             na organizację pożytku publicznego jaką jest Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości

            35-328 Rzeszów, ul. Rejtana 30

            Numer KRS 0000145905

            z dopiskiem dla SP 37

        • Winda - informacja dla rodziców i uczniów szkoły podstawowej
          • Winda - informacja dla rodziców i uczniów szkoły podstawowej

          • Uprzejmie informujemy Rodziców, że w przypadku potrzeby skorzystania z windy należy każdorazowo poinformować pracownika portierni lub sekretariatu.

            Dzieci, które mają trudności z poruszaniem się w związku ze stanem zdrowia, są przewożone windą tylko w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub pracownika szkoły.

            W przypadku rozpoczęcia zajęć dzieci przewożone są windą po godzinie 7.45 czyli od czasu pełnienia dyżurów przez nauczycieli, a w przypadku klas I-III po odebraniu dzieci przez wychowawców/nauczycieli ze świetlicy.

            W przypadku pytań prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt z sekretariatem szkoły. 

          • Przedszkolaki z Basią w bibliotece

          • 1 oraz 4 marca 2024 r. w Bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Z Basią w bibliotece”, w których uczestniczyły trzy grupy przedszkolne: grupa VII, XI i XII.
            Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książki autorstwa Zofii Staneckiej pt. „Basia w Bibliotece”, opowiadającej o wesołej dziewczynce, która wraz z przedszkolnymi przyjaciółmi oraz panią wychowawczynią, wybrała się do nowego, nieznanego miejsca, wypełnionego po brzegi różnymi ciekawymi książkami.
            Z opowieści oraz zajęć dzieci dowiedziały się czym różni się księgarnia od biblioteki, co to jest spotkanie autorskie, jakie zasady zachowania obowiązują w bibliotece oraz co ciekawego można robić w tym miejscu.

            Ewelina Kutyła-Stręciwilk

          • Zajęcia kulinarne w klasie 1a

          • 1 marca uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach kulinarnych. Pierwszoklasiści pracując w grupach, wielozmysłowo rozpoznawali różne owoce, poznawali ich wartości odżywcze i korzyści zdrowotne. Potem z dużym zaangażowaniem przystąpili do praktycznej części, tworząc kolorowe i apetyczne szaszłyki. Każdy uczeń przyniósł swoje ulubione owoce i stworzył własne arcydzieło, zachowując zasady higieny przyrządzania posiłków. Wspólne przygotowywanie szaszłyków i jedzenie owoców sprawiły uczniom ogromną frajdę! Była to świetna okazja do rozwijania umiejętności manualnych i zachęcania dzieci do jedzenia zdrowych przekąsek.

            Monika Ciećko

          • Escape Room w klasie IIe

          • Podczas zajęć z kreatywności uczniowie klasy II E bawią się, uczą, a ich sala zamienia się w tzw.  Escape Room, pokój zagadek. Escape Room, jako metoda aktywizująca pracy z uczniem - kształtuje kreatywność uczniów, rozwija umiejętność twórczego i nieszablonowego myślenia. Uczniowie II E uwielbiają tą formę zdobywania wiedzy. Podczas rozwiązywania zagadek poznali mini drukarkę beztuszową czy puzzle AR, rozszerzające rzeczywistość. Na ten moment już samodzielnie przygotowują wszystkie zagadki, ukrywając je w naszej klasowej przestrzeni. Przynosi im to niezmierną frajdę. Gra Escape Room wpisuje się w podstawowy tok nauczania, a z drugiej angażuje i rozwija umiejętności pracy w grupie oraz uczy komunikacji oraz koncentracji. Po wykonaniu wszystkich edukacyjnych zagadek i wpisaniu odpowiedniego kodu w sejfie zawsze czeka na uczniów nagroda za kreatywną pracę.

            Wychowawca klasy Dagmara Pasieka

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a, 35-311 Rzeszów Poland
      • sekretariat 17 748 17 70; księgowość 17 748 17 81; kierownik gospodarczy 17 748 17 82; pedagog 17 748 17 74; pielęgniarka szkolna 17 748 17 75; biblioteka 17 748 17 76; intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30
      • Dyrektor: środa od 15.00 do 16.00; piątek od 7.00 do 8.00. Wicedyrektor (szkoła podstawowa): poniedziałek od 15.00 do 16.00 Wicedyrektor (oddziały przedszkolne): wtorek od 15.00 do 16.00
      • 16 1020 4391 0000 6102 0222 8385
    • Logowanie