Konkurs "Ubierz się w książkę"
Konkurs szkolny pt. "KARTKA BOŻONARODZENIOWA" dla klas I-VIII
Konkurs szkolny pt. "BOMBKA" dla klas I-VIII
Rozstrzygnięcie Konkursu Różańcowego
"Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć" wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w naszej szkole uczniowie poraz trzeci wzięli udział w konkursie różańcowym.
Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Cieszył się on dużą popularnością wśród uczniów- wykonano 75 Różańców. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się kreatywnością. Do ich wykonania wykorzystali najróżniejsze materiały. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 13 listopada.
Wyniki konkursu:
Kategoria I (klasy 1-3)
I miejsce: Filip z kl. 2c
II miejsce: Gabriel z kl. 1a
III miejsce: Maciej z kl. 1bKategoria II (klasy 4-6)
I miejsce: Laura z kl. 4b
II miejsce: Karolina z kl. 8a
III miejsce: Kaja z kl. 5aWyróżnienia:
Adam z kl. 2e
Hanna z kl. 3a
Julia z kl. 4bWszystkim uczestnikom gratulujemy.
Organizatorzy: Ks. Paweł Blat,
Ks. Tadeusz Pindara
Zabawa Andrzejkowa dla klas I-III
„Kreatywna świetlica” w klasie 3A
- 1
W tym tygodniu, uczniowie z klasy 3A mieli okazję wykazać się swoją wyobraźnią i zdolnościami manualnymi, tworząc niesamowite ozdoby i konstrukcje. Z wykorzystaniem drewnianych patyczków, ruchomych oczek i innych materiałów, dzieci stworzyły własne unikalne projekty – od zwierząt, po fantazyjne postacie i przedmioty. Celem zabawy było rozwijanie zdolności twórczych, współpracy w grupie oraz radości z tworzenia. Efekty pracy młodych artystów można podziwiać w szkolnej świetlicy – pełno tam teraz kolorowych i oryginalnych dzieł.
Kamila Sitek
Rozstrzygnięcie konkursu pt. "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI"
W dniu 13 listopada 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, pt. „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”, organizowanego przez wychowawców świetlicy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zebrano bardzo dużo pięknych prac co uszczęśliwiło organizatorów.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Tymon z klasy 1b
II miejsce: Zuzanna z klasy 3b
III miejsce: Mikołaj z klasy 2c
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczniom za złożone prace.Wychowawcy świetlicy
Spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie - przewodniczących poszczególnych grup przedszkolnych/przewodniczących klas w szkole podstawowej - przedstawicieli do Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 18 listopada 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w sali teatralnej (budynek szkoły, II piętro).
Prezydium Rady Rodziców SP 37 w Rzeszowie
Dzień Pluszowego Misia z Fundacją "Mam marzenie"
Nasza szkoła oraz przedszkole w tym roku szkolnym, bierze udział w 11. edycji akcji organizowanej przez Fundację „Mam Marzenie” – Dzień Pluszowego Misia!
Celem tej wspaniałej inicjatywy jest zbiórka nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla dzieci będących pacjentami oddziałów onkologicznych. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia tej szlachetnej akcji.
Zbiórka w szkole trwa do 25.11.2024 a podarunki można składać w holu szkoły. Natomiast zbiórka w przedszkolu, odbywa się w grupie "Rybki" oraz "Żabki" i trwa do 18.11.2024.Organizatorzy w szkole:
Kamila Sitek
ks. Paweł BlatOrganizatorzy w przedszkolu:
Karolina Knap
Anna Łyszczarz
Ewelina Grasza
Matematyczny Konkurs Andrzejkowy
Serdecznie zapraszamy uczniów z 3 klas do wzięcia udziału w andrzejkowej edycji konkursu matematycznego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez e-dziennik do p. Patrycji Wolak.
Więcej informacji na plakacie oraz w regulaminie konkursu.Wychowawcy klas 3
Dzień polskiej postaci historycznej i literackiej
„Świat pod lupą” klasy 1d oraz 1e
- 7
W ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie” uczniowie klasy 1d oraz 1e wybrali się na spacer w pobliżu szkoły celem obserwacji przyrody. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zanurzyć się w piękno przyrody jesienią. Użycie lupy pozwoliło im dostrzegać detale, które w zwykłych okolicznościach mogłyby umknąć uwadze. Obserwacja liści w różnych odcieniach kolorów, dostrzeganie maleńkich owadów czy analizowanie struktury kory drzew wzbogaciło wiedzę dzieci na temat sezonowych zmian w ekosystemie.
Zastosowanie lup w obserwacji było ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, które wzbudziło wiele emocji. Dzieci były bardzo zaangażowane. Nauczyły się, jak ważna jest cierpliwość i uważność, a także rozwinęły umiejętności pracy w grupie.Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda
"Szkoła do hymnu" 2024
- 3
Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości, nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej VII już edycji akcji "Szkoła do hymnu".
O godzinie 11:11 uczniowie klas 1-8 odświętnie ubrani, wyszli na szkolne korytarze i wspólnie z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
W ten sposób nasza szkolna społeczność wyraźnie zaprezentowała swoją postawę patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny, polskiej historii, tradycji i kultury.Organizatorzy:
Paulina Dubis,
Rafał Michta
Narodowe Święto Niepodległości - uroczyste akademie
- 24
8 listopada był wyjątkowym piątkiem. Cała społeczność szkolna w strojach galowych świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas młodszych oraz starszych przygotowali występy specjalnie na tę okazję.
Najpierw, z samego rana, wystąpili przed klasami 4-8 członkowie szkolnego kółka wokalno-tanecznego oraz klasy 5a, 5b, 6a, 6b, 7a. Akademia, przygotowana przez panie Paulinę Dubis i Monikę Konefał, rozpoczęła się od uroczystego poloneza z biało-czerwonymi flagami w wykonaniu dziewcząt z klas 5a oraz 5b, po czym nastąpił koncert pieśni patriotycznej połączony z recytacją wierszy znanych polskich poetów. Wspomniano trudne drogi do wolności, bo przecież „Wolność krzyżami się mierzy…”. Daty najważniejszych powstań i ruchów niepodległościowych widniejące na brzozowym krzyżu przypominały o tych trudnych, okupionych krwią wydarzeniach.
W godzinach przepołudniowych uczniowie klas 2a, c, e pod kierunkiem wychowawców przygotowali część artystyczną dla uczniów klas 1-3. Recytacje były uświetnione piosenkami patriotycznymi i żołnierskimi. W drugiej części wystąpień została przedstawiona Legenda muzyczna: "O Wandzie, co Niemca nie chciała".
Uroczystość przebiegła w niezwykle podniosłej i uroczystej atmosferze. Spotkania w sali teatralnej miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, skłonienie do refleksji – zwłaszcza starszych uczniów – nad pojęciami wolność i niepodległość.M. Konefał, P. Dubis, P. Adamczyk,
M. Ciećko, D. Kulczycka
XVIII Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej
7 listopada 2024 roku uczennica Anastazja z klasy 2a wzięła udział w XVIII Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Błażowej Dolnej, który przyciągnął aż 93 uczestników z różnych grup wiekowych. Anastazja zdobyła wyróżnienie w kategorii Soliści i Duety.
Występy uczestników oceniało Jury w składzie:
Przewodnicząca: p. Katarzyna Hudzicka-Chochorowska z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz p. Grzegorz Łobaza – dyrektor Szkoły Muzycznej w Błażowej i p. Kamil Zagórski – Dyrektor GOK w Błażowej.Festiwal objęty jest honorowym patronatem Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Wydarzenie, pełne wzruszeń i miłości do Ojczyzny, było okazją do oddania hołdu polskiej historii, tradycji i wartościom, które kształtują naszą tożsamość narodową. Po występie uczennica miała okazję zwiedzić Szkolną Izbę Pamięci Narodowej AK.
Monika Ciećko
Zajęcia muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną
W dniu 6 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach muzyczno-ruchowych w świetlicy. Podczas zajęć wykorzystano chustę animacyjną. Uczniowie cieszyli się zainteresowaniem, zdecydowanie lubią muzykę i zajęcia muzyczno-ruchowe uwielbiają. W ten sposób udało się zintegrować grupę i spędzić przyjemnie razem czas w świetlicy.
Anna Lipińska
Klub Włóczykijów zwiedza Zamość
- 5
We wtorkowy ranek, 5 listopada, chętni uczniowie klas 3-8 z Klubem Włóczykijów rozpoczęli swą podróż do Zamościa – miasta w południowej części województwa lubelskiego zwanego „perłą Renesansu” czy „Padwą Północy”. Wraz z przewodnikiem spacerowali uliczkami Starego Miasta, przyglądając się jego niezwykłej architekturze . Pan Daniel w bardzo ciekawy sposób opowiadał o historii miasta oraz jego założycielach. Sporo emocji wywołało zwiedzanie bastionu VII z trasą turystyczną. Po obiedzie wszyscy udali się do ogrodu zoologicznego. I tym razem pogoda dopisała. Do Rzeszowa wszyscy wrócili zadowoleni z planami na kolejne wycieczki.
Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego
Dzień Postaci z Bajek
- 1
W dniu 05.11.2024 w sali teatralnej odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczniowie przenieśli się w świat ulubionych bohaterów bajek. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III uczęszczający na świetlicę szklona. Podczas zajęć dzieci m.in. poznały sylwetki najbardziej znanych twórców bajek, dowiedziały się jakie bajki były kiedyś popularne- dobranocki. Dzieci bardzo chętnie brały udział w quizach, odpowiadały na pytania oraz rozwiązywały zagadki. Na zakończenie chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w foto ramce przygotowanej przez nauczycieli. Po zajęciach każda klasa otrzymała dyplom „Miłośnika bajek”. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom za przyprowadzenie klas, uczniom za piękne przebrania oraz tak liczy udział w zajęciach.
Kamila Sitek, Małgorzata Kocój
Halloween w świetlicy w klasie 1b
W dniu 4 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach świetlicowych. Tematyką w tym dniu było wspomnienie Halloween. Uczniowie podczas zajęć wykonali odbicie dłoni na kartce papieru.
Anna Lipińska
Pasowanie na Przedszkolaka
Archiwum Aktualności