• Pola Nadziei - sadzenie żonkili

          • Nasza szkoła w tym roku dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. 30 października w ogrodzie przedszkolnym uczniowie z klasy 3b zasadzili 150 cebulek żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają.
            Na czym polega akcja?
            Akcja polega na tym, że każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili, aby wiosną ściąć kwiaty i rozdać je za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
            Dlaczego żonkil?
            To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz Panom z obsługi szkoły za koordynowanie i pomoc w pracy.

            Szkolne Koło Caritas

          • Szkolna Kasa Oszczędnościowa (SKO)

          • W Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie działa Szkolna Kasa Oszczędnościowa (SKO) pod patronatem PKO Banku Polskiego.

            Dzięki uczestnictwie w SKO uczniowie mogą:
            - kształtować nawyk świadomego oszczędzania,
            - racjonalnie gospodarować swoimi zasobami finansowymi,
            - wyrabiać nawyk systematyczności oraz wytrwałości w osiąganiu założonego celu,
            - zapoznać się z usługami bankowymi.

            Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej banku: https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/szkolne-kasy-oszczednosci Wszystkie zainteresowane osoby,które chcą dołączyć do SKO prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dostarczenie go do sekretariatu szkoły.

            Formularz zgłoszeniowy: Oswiadczenie_zgoda_na_przystapienie_dziecka_do_SKO.pdf

            Szkolny opiekun: Patrycja Wolak

          • Klasa 3b na lekcji edukacyjnej w kinie Helios

          • W piątek 27 października uczniowie klasy 3b odwiedzili kino HELIOS na ulicy Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Celem wyjazdu była lekcja edukacyjna w ramach ,,Kino na temat Junior” oraz obejrzenie filmu ,, Mavka i strażnicy lasu”. Wyjazd do kina nie był przypadkowy. Uczniowie klasy 3b w ramach zajęć lekcyjnych uczyli się ostatnio na temat klęsk żywiołowych, poznawali pogodę i jej składniki. Uczyli się o żywiołach, rozmawiali na temat przyrody, która nas otacza i o zagrożeniach, których sprawcą jest sam człowiek. W związku z tym ,,Mavka…” była idealnym podsumowaniem zdobytych wiadomości a lekcja edukacyjna, która poprzedziła emisję filmu dostarczyła uczniom wielu nowych i ciekawych informacji.

            Mavka, to dziewczyna, o dobrym sercu, która zostaje strażniczką lasu i zmienia jego oblicze. Kolorowe sceny z fantastyczna muzyką i dobrze dobrana fabułą przeniosły uczniów w świat magii, a jednocześnie w świat pradawnej słowiańskiej kultury i folkloru. W filmie pojawiają się motywy ludowe w nowoczesnych aranżacjach. Za muzykę w filmie odpowiada znany na całym świecie zespół folkowy DachaBracha. Twórcy filmu zwrócili uwagę na problem wycinek lasów i ginących gatunków zwierząt. W związku z tym „Mavka i strażnicy lasu” pokazuje rośliny i zwierzęta zagrożone wyginięciem. Pojawiają się: bocian czarny, ryś, bizon i wiele innych. Tytułowej bohaterce w polskiej wersji językowej głosu użyczyła Roksana Węgiel. Po fantastycznych wrażeniach filmowych klasa udała się na wspólny poczęstunek, a następnie wróciła do szkoły.

            Wychowawca klasy Mariola Baran
            Wychowawca świetlicy Anna Lipińska

          • Klasa 3b z wizytą w Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

          • Październik w klasie 3b minął pod znakiem wielu ciekawych i edukacyjnych wyjazdów. Jednym z nich była niewątpliwie wizyta w Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Na zaproszenie Pani Justyny Muchy klasa 3b uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych pt.: ,,W krainie książki”, w ramach których uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat budynku biblioteki i czytelni. Na samym początku uczniowie zgromadzili się w sali, w której rozwiązywali wspólnie krzyżówkę. Następnie klasa została podzielona na dwie grupy. Pierwsza zaczęła zwiedzanie budynku od czytelni a druga od magazynu książek. Były to miejsca niezwykle ciekawe dla każdego. W magazynie książek uczniowie dowiedzieli się, jak zamawia się książki i jak są one dostarczane do czytelni. Można było spróbować odnaleźć daną książkę i dzięki specjalnej windzie skierować ją do odbioru w czytelni. Każdy z uczniów mógł spróbować w magazynie przesuwać regały z książkami za pomocą specjalnych ,, kierownic”. Każda połka z książkami waży kilkaset kilogramów, a dzięki usytuowaniu tych regałów na specjalnych szynach, nawet uczeń może przesuwać regałami, tak jakby przesuwał samochód ciężarowy ważący kilka ton!!! Uczniowie byli pod wrażeniem, kiedy Pan kierownik magazynu tłumaczył ile udało się im ton przesunąć. A to wszystko szybko, sprawnie i za pomocą własnych rąk. Pani Justynka pokazała dzieciom największą i najmniejszą książkę w czytelni. Zachwyt było słychać chyba w całym budynku. Uczniowie chętnie oglądali regały z półkami i nadawali książki windą. Poznali także szybką metodę odnajdywania danej książki wśród tych wszystkich książek i regałów. Po zwiedzaniu magazynu przyszedł czas na odwiedzenie czytelni. To tutaj uczniowie poznali jak korzystać z książek, które przywędrują z magazynu. Mogli obejrzeć czasopisma i gazety przy specjalnie przystosowanych do tego stolikach. Pani w czytelni opowiedziała także uczniom na czym polega jej praca oraz wyjaśniła jak prawidłowo korzystać z czytelni. Na zakończenie zajęć uczniowie zagrali w koło fortuny i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią Justynką. Było bardzo ciekawie, Pani Justynka świetnie opowiada i widać, że praca w czytelni jest jej pasją . Potrafiła zainteresować każdego z uczniów na tyle, że klasa 3b postanowiła odwiedzić czytelnię jeszcze raz, aby zgłębić jeszcze bardziej swoją wiedzę.

            Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i za możliwość poznania czytelni z bliska. Za ciekawa zajęcia a także za poświęcony czas.

            Przed zajęciami w czytelni uczniowie przeszli spacerkiem przez Rzeszowski Rynek. Z okazji Dnia Kasztana odwiedzili Aleję pod Kasztanami oraz odwiedzili Ogrody Bernardyńskie, gdzie w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody zjedli drugie śniadanie. Po zajęciach w czytelni natomiast wracając przez rynek odwiedzili Rzeszowską Pączkarnię i spróbowali najlepszych pączków w Rzeszowie. Do szkoły wrócili pełni nowej wiedzy i z pełnymi brzuszkami.

            Opiekunowie:
            Mariola Baran- wychowawca klasa
            Anna Ledwoń –psycholog

          • Spacer po Rzeszowie z Klubem Włóczykijów – Szkolnym kołem Turystycznym

          • W piątek 27 października uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką opiekunów Klubu Włóczykijów spacerowali uliczkami Rzeszowa, poznając jego historię. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o wybranych i ważnych miejscach miasta, wiele uwagi poświęcił historii Rzeszowa i jego właścicielom. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także rzeszowskie piwnice z multimedialną, aktywną ścieżką ze specjalnymi zadaniami. Poznali legendę o tajemniczych mokradłach, historię miasta i jego dziedzictwo, odwiedzili charakterystyczne miejsca z tamtych czasów: sklep bławatny, karczmę oraz sklep kolonialny. Smaczna pizza zakończyła ten dzień pełen wrażeń.
            Przed nami kolejne atrakcje, o których poinformujemy już wkrótce.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego:
            Monika Konefał
            ks. Paweł Blat

          • Klasa 2E na kreatywnych warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie

          • Dnia 24.10.2023r. klasa IIe uczestniczyła w kreatywnych warsztatach pt: “Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę w Rzeszowie. Warsztaty były prowadzone w czterech blokach: środowisko, energia, drewno oraz dekoracje. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Uczniowie mieli okazję pod opieką instruktora własnoręcznie zrobić drewnianą skrzyneczkę na skarby. Przy użyciu młotka i gwoździ sprawnie zbijali deseczki, a później gotowe pudełko spakowali wraz z dyplomami i upominkami do domu. W ramach preorientacji zawodowej uczniowie mieli również możliwość obserwacji pracy różnych specjalistów, którzy pracują w sklepie Castorama. Warsztaty okazały się dla uczniów wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

            Wychowawca: Dagmara Pasieka

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nauczyciele oczami uczniów"

          • 26 października br. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nauczyciele oczami uczniów". Tematem przewodnim było przedstawienie swojego ulubionego nauczyciela dowolną techniką plastyczną. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - swoje prace zgłosiło aż 56 uczniów!! Dzięki ich kreatywności i pomysłowości powstał szereg portretów, dzięki którym my-nauczyciele możemy zobaczyć, jak na co dzień postrzegają nas nasi wychowankowie.
             
            Nagrody przyznano w kategoriach wiekowych:
             1. Klasy 1-3: 
            Milena Gołda (klasa 2a) - 1 miejsce;
            Jaromir Durak (klasa 3a) - 2 miejsce;
            Nikola Szozda (klasa 1e) - 3 miejsce;
            Marika Żułkiewska (klasa 2e) - wyróżnienie.
             2. Klasy 4-7:
            Elena Łuszczewska (klasa 5c) - 1 miejsce;
            Jagoda Piorun (klasa 5b) - 2 miejsce;
            Martyna Łagowska (klasa 4b) - 3 miejsce;
            Paweł Żybura (klasa 7b) - wyróżnienie.

             
            Zwycięzcy i laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.
            Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Jednocześnie bardzo się cieszymy i dziękujemy, że tak wielu uczniów zgłosiło swoje przepiękne prace!

            Organizatorzy: Samorząd Uczniowski
            oraz Opiekunowie Jolanta Pierożak-Dulińska i Rafał Michta

          • Wyjazd do kina ,,Zorza" klasy 3a ,,Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy"

          • 25 października uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Kina ,,Zorza", podczas której obejrzeli film pełen przygód pt.: ,,Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy". Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają uczniom możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami z obejrzanego filmu. Dziękujemy towarzyszącemu nam panu Rafałowi Michcie za wybranie się z nami na wspólną wycieczkę do kina.

            Jolanta Pierożak-Dulińska i Rafał Michta

        • Składka na Radę Rodziców
          • Składka na Radę Rodziców

          • Rada Rodziców ustala roczną składkę od jednego dziecka uczęszczającego do oddziału przedszkolnego lub ucznia szkoły podstawowej SP37 w Rzeszowie na 50 zł rocznie.

            Dla rodziców mających więcej niż jedno dziecko jak poniżej:

            - drugie dziecko 50 zł;

            - trzecie dziecko i więcej 0 zł.

            Wpłaty prosimy kierować:

            SKO KONTO PLAN RAY RODZICÓW: 53 1020 4391 0000 6102 0230 0275

            W TYTULE IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ KLASA, DO KTÓREJ UCZĘSZCZA.

            Z funduszy Rady Rodziców kupowane są nagrody dla uczniów, fundowane są wydarzenia kulturalne i konkursy. Wszystko, co sprawia, że nauka w naszej szkole jest łatwiejsza i przyjemniejsza dla wszystkich uczniów i przedszkolaków.

            Przewodniczący Rady Rodziców
            Adam Banaś

          • Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, do wzięcia udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”. Wszystkie szczegóły uczestnictwa zamieszczone są na plakatach oraz w regulaminie konkursu.
            Zainteresowane dzieci prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz o dostarczenie jej koordynatorkom szkolnym.
            Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w zakładce konkursy. 

            Ewelina Kutyła-Stręciwilk, Monika Konefał, Klaudia Lelek-Miąsik

          • Wyjazd do kina klas 1a, 1d i 1e

          • 0 października bieżącego roku klasy 1a, 1d, 1e pojechały do kina "Helios" w Rzeszowie na seans filmowy "Między nami żywiołami". Chętni uczniowie kształtowali swoje kompetencje społeczne i matematyczne podczas zakupu popcornu. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazjado integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej.

            Wychowawca 1a Monika Ciećko
            Wychowawca 1d Wioletta Koczaja-Styka
            Wychowawca 1e Paulina Adamczyk

          • Klasa 3a na zajęciach czytelniczo-plastycznych

          • W czwartek, 19 października 2023 r., uczniowie klasy 3 a wraz z opiekunami odwiedzili Filię Nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Podwisłocze. Uczestniczyli tam w warsztatach czytelniczo-plastycznych pt. „Wyklejanki i kolaże – drugi talent Wisławy Szymborskiej”, poprowadzonych przez Panią kierownik filii, Justynę Konarską-Łuksik.
            Choć znakomita noblistka znana jest przede wszystkim z twórczości literackiej, to zajęcia skoncentrowały się głównie wokół innego, mniej znanego talentu pisarki – artystycznych wyklejanek, które wykonywała dla swoich przyjaciół. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia z oryginalnymi pracami Szymborskiej, a następnie wykonać w grupach swoje własne kolaże, które otrzymali później na pamiątkę do szkoły. Dzieci dowiedziały się również wielu faktów i ciekawostek z życia poetki oraz wysłuchały wierszy we współczesnej aranżacji muzycznej.
            Po ciekawych zajęciach, dzieci odwiedziły pobliską cukiernię, gdzie mogły delektować się słodkościami a następnie odbyły krótki spacer wśród pięknej scenerii jesiennej przyrody.
             

            Ewelina Kutyła-Stręciwilk i Jolanta Pierożak-Dulińska

          • Podwieczorek z panem Tumnusem 5a

          • Podczas jednej z lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a, zainspirowani książką pt. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, przygotowali podwieczorek – czy raczej drugie śniadanie.  Nie zabrakło słodkiego ciasta cynamonowego upieczonego przez jedną z mam, kanapek z serkiem, papryką, ogórkiem, bułeczek z dżemem, tostów z miodem, a nawet ze szprotkami. Były też bułeczki z czekoladą i bananami, owoce, a także ciepła herbatka z cytryną. Zajęcia były okazją do doskonalenia umiejętności redagowania zaproszeń.

            W taki oto słodki sposób zakończyliśmy omawianie jednej z ulubionych lektur szkolnych.

            Monika Konefał - polonistka

          • Nasza szkoła uczestniczy w CodeWeek 2023

          • ​​​​​Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, coraz częściej wymaganych w każdej dziedzinie. Dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania ich nauka będzie o wiele łatwiejsza!

          • Wyjazd do kina klas 1b i 1c

          • W dniu 16 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych b i c uczestniczyli w wycieczce do kina, podczas której obejrzeli film pt.: „Między nami żywiołami” oraz wzięli udział w warsztatach na temat żywiołów. Dzieci urzekła czarująca historia pełna ciepła, humoru i magii. To była doskonała okazja do udziału w lekcji na temat prawdziwej przyjaźni, pomimo dzielących nas różnic. Pełni wrażeń oraz przykładnej przyjaźni uczniowie uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili do szkoły.

            Wychowawca 1c Dominika Kulczycka
            Wychowawca 1b Justyna Olszewska

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a, 35-311 Rzeszów Poland
      • sekretariat 17 748 17 70; księgowość 17 748 17 81; kierownik gospodarczy 17 748 17 82; pedagog 17 748 17 74; pielęgniarka szkolna 17 748 17 75; biblioteka 17 748 17 76; intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30
      • Dyrektor: środa od 15.00 do 16.00; piątek od 7.00 do 8.00. Wicedyrektor (szkoła podstawowa): poniedziałek od 15.00 do 16.00 Wicedyrektor (oddziały przedszkolne): wtorek od 15.00 do 16.00
      • 16 1020 4391 0000 6102 0222 8385
    • Logowanie