• Warsztaty zdrowego odżywiania - spotkanie z panią dietetyk

          • Dzień Gofra w ramach spotkania z panią dietetyk

            22 marca w ramach zajęć edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania klasa 3b miała przyjemność spotkać się z Panią dietetyk Barbarą Błotnicką. Pani dietetyk prowadzi także firmę cateringową ze zdrową żywnością "Samo zdrowe" i  była w naszej szkole już po raz drugi. Zawsze chętnie wraca, aby przeprowadzić z uczniami zajęcia teoretyczne i praktyczne i co najważniejsze przekonać najmłodszych, że nasze zdrowie zależy od tego co jemy oraz zachęcić do zdrowego, kolorowego spożywania posiłków. Podczas piątkowych zajęć Pani Basia w części teoretycznej przekazała najistotniejsze fakty na temat zdrowego odżywiania, natomiast w części praktycznej - razem ze swoja siostrą Asią spróbowała przekonać uczniów do zdrowych gofrów. W związku z przypadającym na 25 marca Dniem Gofra uczniowie przygotowali zdrowe gofry. Powstały one z mąki orkiszowej w trzech kolorach: białym, różowym i zielonym. Kolory powstały z naturalnych barwników jak buraki i szpinak. Następnie każdy samodzielnie przygotował sobie dekorację gofrów: był naturalny jogurt, który zastąpił sztuczną bitą śmietanę - a jest zdrowy i smakował identycznie jak bita śmietana. Były dżemy z truskawek i moreli, naturalny mus z mango i kolorowe świeże owoce. Na koniec sama przyjemność-degustacja. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zapozowali do wspólnego zdjęcia. 

            Serdecznie dziękujemy Pani Basi i Pani Asi za poświęcony czas, wiedzę oraz smakowity piątek.

            Wychowawca Mariola Baran 

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Symbolem tego święta są skarpetki nie do pary, które pokazują niedopasowanie społeczne, ale także genotypowe, jakie dotyka osoby z zespołem Downa. Nie bez przyczyny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzimy 21 marca. Data ta nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Z kolei od 2012 roku patronat nad jego obchodami przejęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

            Nasza szkoła  po raz kolejny dołączyła do tej niezwykłej akcji. Uczniowie, pracownicy i nauczyciele celowo założyli skarpetki nie do pary, aby przez ten gest zwrócić uwagę na osoby zmagające się z Zespołem Downa. Uczniowie brali udział w zajęciach podczas, których poruszane były kwestie związane z tym tematem. W holu szkoły można było usiąść przy stoliku, udekorować swoją skarpetkę a następnie zawiesić ją na specjalnie przygotowanym sznurku. Dzięki temu powstała długa, szkolna, skarpetkowa nić solidarności. Dziękujemy za udział w akcji.

            Samorząd Uczniowski oraz specjaliści

          • Dzień bez plecaka

          • 19 marca w naszej szkole zagościła wyjątkowa akcja społeczna „Dzień bez plecaka”. Uczniowie jak i kadra nauczycielska wykazali się doskonałą kreatywnością w zastąpieniu tradycyjnego plecaka czy torby. Pomysłów na przyniesienie do szkoły niezbędnych przyborów było mnóstwo. Można było zobaczyć kosze na zakupy, wózki dla lalek, walizki, miski, wiadra, skrzynki i wiele innych bardzo pomysłowych rzeczy, które pokazały, że kreatywność to drugie imię naszych cudownych uczniów i ich wyobraźnia nie ma granic. Ten dzień z pewnością będziemy bardzo miło wspominać.

          • Świąteczne spotkanie z literaturą

          • 21 marca 2024 r. odbyło się II spotkanie Klubu Miłośników Książek. Najwięksi szkolni Książkożercy przybyli tego dnia do sali 217, aby przy herbatce i słodkiej przekąsce, dyskutować na tematy związane z literaturą oraz przyjemnością płynącą czytania.

            Uczniowie prezentowali przeczytane na tę okazję książki, które polecili im koledzy klubowicze i  dzieli się wrażeniami z ich lektury. Najmilszym akcentem dnia było poszukiwanie przygotowanych specjalnie na tę okazję malutkich, kolorowych koszyczków wielkanocnych, ze słodką wkładką w środku i zagadką literacką, które zostały ukryte w Bibliotece szkolnej. Wiele radości przysporzyły poszukiwania a jeszcze więcej możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

            Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Książek odbędzie się 25 kwietnia 2024 r.

            Serdecznie zapraszamy!

            Więcej w zakładce Klub Miłośników Książki

            Monika Konefał i Ewelina Kutyła-Stręciwilk

          • EKO-kurczaki w klasie 2a

          • Uczniowie klasy 2a, w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, stworzyli swoje małe gniazda z kurą i kogutem. Były to wyjątkowe prace, ponieważ w dużej mierze zostały wykonane z niepotrzebnych materiałów i ścinków. Gniazdo, kurka i kogut zostały wykonane z wytłaczanek po jajkach, które zostały pomalowane farbami, a następnie ozdobione. Uczniowie byli zachwyceni pięknym efektem końcowym swojej pracy, co zainspirowało ich do dalszych działań.

            Wychowawca klasy Anna Skiba

          • Wycieczka Klubu Włóczykijów do Łańcuta i Markowej

          • Klub Włóczykijów zwiedza Łańcut i Markową

            Wtorkowy dzień był pełen atrakcji dla uczestników wycieczki do Łańcuta/Markowej. Chętni uczniowie klas 4-7 wyjechali wczesnym rankiem pod opieką opiekunów Klubu Włóczykijów do Łańcuta, by choć na chwilę cofnąć się do danych czasów. Zwiedzili wnętrza zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podziwiali pięknie zdobione komnaty z bogatym wyposażeniem, liczne dzieła sztuki pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich. Uczniowie, podzieleni na grupy kilkuosobowe,  wzięli udział w grze „ASSARMOT – tajemnicza gra o zamku”. Zajęcia odbywały się w Centrum Edukacji Tradycji.

            Po smacznym obiedzie przyszedł czas na przejazd do Markowej, gdzie mieści się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu skłonił wszystkich do refleksji. Po wysłuchaniu ciekawych, ale tragicznych historii z czasu okupacji, przyszedł czas na samodzielne zwiedzanie obiektu.

            Wyjazd obfitował w moc atrakcji, zwłaszcza dla miłośników historii. 

            Opiekunowie Klubu: Monika Konefał, ks. Paweł Blat

          • Rozstrzygnięcie szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pn. "HISTORIA jest KOBIETĄ"

          • 21 marca 2024 r. w szkolnej bibliotece miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Historyczno-Plastycznego pod nazwą „HISTORIA jest KOBIETĄ”, który został zorganizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet.

            Celem konkursu było przygotowanie dowolną techniką historyczno-plastycznej pocztówki z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

            Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - swoje prace zgłosiło aż 32 uczniów! Dzięki ich kreatywności i pomysłowości powstał szereg przepięknych pocztówek, przedstawiających wybitne kobiety, zarówno w dziejach Polski, jak i całego świata, wraz z ich najważniejszymi osiągnięciami, sukcesami i dokonaniami.

            Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

            Klasy 1-3:

            Jaromir Durak kl. 3a - 1 miejsce

            Wiktoria Sapała kl. 1d - 2 miejsce

            Natalia Piwnicka kl. 2d - 3 miejsce

            Aleksander Rożek kl. 3a - wyróżnienie

            Klasy 4-7:

            Martyna Łagowska kl. 4b - 1 miejsce

            Julia Budzik kl. 5b - 2 miejsce

            Aleksandra Marszałek kl. 5a - 3 miejsce

            Anna Wolańczyk kl. 5a - wyróżnienie

            Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Jednocześnie bardzo się cieszymy i dziękujemy, że tak wielu uczniów zgłosiło swoje wyjątkowe prace!

            Organizatorzy Konkursu: Jolanta Pierożak-Dulińska oraz Rafał Michta

          • Mistrzostwa dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce

          • W dniu dzisiejszym 21.03.2024 r. udaliśmy się na mistrzostwa dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce, które to odbyły się w naszej profesjonalnej hali UCLA na ulicy Cichej. Start w tych zawodach przyniósł nam bardzo wiele pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i 3 medali, złota, srebra i brązu. Złoto za skok na odległość 4,44 i tym samym rekord życiowy naszej uczennicy z klasy 5, srebro ucznia z tej samej klasy na odległość 4,60 m i również rekord życiowy oraz uwaga pchnięcie kulą uczennicy z 6 klasy na odległość 8,89 m. Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, to był naprawdę udany i piękny dzień. Teraz czekamy na maj i 3 i 4 bój grupowy już na stadionie Resovii.

            Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego 
            Agnieszka Pietrasiewicz i Marcin Pistor

          • Wiosenna przerwa świąteczna od 28.03.2024 do 2.04.2024 - zapisy na dyżur do świetlicy

          • Szanowni Państwo,

            w związku z wiosenną przerwą świąteczną trwającą od 28 marca 2024 r. do 02 kwietnia 2024 r. (podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. z 2023 r. poz. 1211), uprzejmie prosimy o wskazanie dni, w których potrzebują Państwo zapewnić opiekę świetlicową swojemu dziecku poprzez wypełnienie ankiety zamieszczonej w e-dzienniku w informacjach na "zielonej tablicy".

            Informujemy, że świetlica szkolna będzie pełnić dyżur od 6.30 do 17.00 dla uczniów klas  I – IV, których oboje rodzice pracują.

            Zebrane dane pozwolą na zorganizowanie opieki i żywienia zgodnie z Państwa potrzebami.

            Termin wypełnienia ankiety do 21 marca 2024 r. (czwartek).

          • 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

          • Samorząd Uczniowski oraz specjaliści serdecznie zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji ,,Kolorowe skarpetki".

            Kiedy? 21 marca (czwartek) w 1 Dzień Wiosny.

            Co trzeba zrobić? Ubierz kolorowe skarpetki nie do pary.

            Cel? Solidarność z osobami z zespołem Downa.

            Dlaczego akurat ten dzień? Osoby zmagające się z Zespołem Downa posiadają w 21 parze chromosomów dodatkowy chromosom. To czyni ich wyjątkowymi.

            21 marca -21 para chromosomów.

            Kolorowe skarpetki- kolory pojawiające się na wiosnę.

            Wiosną przyroda budzi się do życia, my również obudźmy swoją świadomość.

          • Warsztaty z pierwszej pomocy w 2b

          • 19 marca 2024 r. uczniowie klasy 2b mieli przyjemność gościć w swojej klasie pana Grzegorza Banata oraz pana Grzegorza Meneta, którzy na co dzień wykonują zawód ratownika medycznego.

            Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyli w dyskusji na temat prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

            Podczas spotkania wychowankowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratowników medycznych.

            Ratownicy zaprezentowali również uczniom jak we właściwy sposób ludzie mogą zabezpieczyć ranę zanim do poszkodowanego przyjedzie pogotowie.

            Bardzo dziękujemy Panom Ratownikom za poświęcony czas i tą cenna lekcje.

            Wychowawca Patrycja Wolak

          • Udział w XV Finałach Wojewódzkich z gimnastyki

          • Dnia 18.03.2024 r. uczennice z klasy 4 i 5 wzięły udział w 15 finałach wojewódzkich z gimnastyki organizowanych w Zarzeczu. Konkurencje składały się z ćwiczeń wolnych, ćwiczeń na ławeczce i skoku z odmachem bioder przez kozła. Wylosowaliśmy numer 28 i jako ostatnie stanęłyśmy do 3-boju. Na 28 szkół zajęliśmy miejsce 4 i tylko 0.10 pkt dzieliła nas od szkoły z miejsca 3, więc minimalna roznica. Jesteśmy bardzo dumni ze swoich podopiecznych, jest to bardzo wysoka nota w tych niełatwych zawodach, tym samym nasze uczennice są 4 najlepszymi gimnastyczkami w całym województwie podkarpackim.

            Ze sportowym pozdrowieniem
            Opiekun zawodów Agnieszka Pietrasiewicz

          • Klasa 2e w WR Sport

          • Uczniowie II E na wiosenną wycieczkę wybrali się do Centrum Sportu i Rozrywki - WR Sport w Świlczy. Pobyt w tym  nowoczesnym miejscu, umożliwiającym dzieciom rozwój w wielu dyscyplinach sportowych, nie tylko w rzeczywistości, ale i w wirtualnym świecie na pewno zapamiętamy na długo. Nasze sportowe zabawy rozpoczęliśmy w strefie labiryntów i trampolin z kulkami. Kolejna atrakcja czekała na nas na wspaniałej hali sportowej. Jednak największe emocje wzbudziła wśród uczniów Strefa VR, w której uwielbiane przez najmłodszych gry i wirtualny świat łączą się z aktywnością fizyczną. Zakładając okulary VR  graliśmy w siatkówkę, tenis stołowy, boks, jaździliśmy na wyścigówkach, łapaliśmy motyle do siatki, stojąc na krawędzi mostu, tańczyliśmy w rytm muzyki, a nawet podróżowaliśmy rowerem po wirtualnym świecie Francji. Na koniec czekała na nas ścianka wspinaczkowa oraz kolejne sportowe gry i zabawy. Każdy uczeń wracając do szkoły miał uśmiech od ucha do ucha.

            Wychowawca klasy Dagmara Pasieka

          • Klasa 3b na zajęciach w Filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

          • We wtorek, 19 marca 2024 r., klasa 3b wraz z opiekunami, udała się do Filii Nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie na zajęcia kreatywne „Kolorowe jajko mam i na święta ci je dam”, poprowadzone przez Panią Annę Pieniążek.

            Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o tym, skąd pochodzi zwyczaj ozdabiania jajek oraz jakie znamy rodzaje pisanek. Prowadząca bardzo ciekawie przedstawiła zwyczaje wielkanocne, pochodzące z różnych regionów Polski oraz zaprezentowała te nieznane, z różnych krajów europejskich. Dzieci dowiedziały się czym jest „pogrzeb żuru”, „przywołówki”, a także kim jest „Siuda Baba”.

            W drugiej części zajęć uczniowie wykonali indywidualne prace – PISANKI WIELKANOCNE, które na pamiątkę spotkania, otrzymali do domu. Na zakończenie, dla utrwalenia wiedzy o zwyczajach świątecznych, uczestniczyli w „pisankowym quizie wiedzy”.

            Mariola Baran, Ewelina Kutyła-Stręciwilk

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

          • Z ogromną radością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego organizowanego w świetlicy szkolnej pt. „Portret inspirującej kobiet”

            1 miejsce zajęła Julia Nazimek z klasy 1a
            2 miejsce zajęła Milena Gołda z klasy 2a
            3 miejsce zajęła Jagoda Stanek z klasy 1a

            Wyróżnienia za swoje prace otrzymały: Pola Tomczyk kl. 1a, Pola Ferenc kl. 1d, Zuzanna Długosz kl. 2b, Natalia Miąsik kl. 2c, Paulina Marszałek kl. 2e

            Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

            Wychowawcy świetlicy

          • Sukces uczennicy klasy 4b w Eliminacjach Mistrzostw Polski w akrobatyce

          • Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Martyna Łagowska z kl. 4b, w IV Memoriale im. Adama Poznańskiego - Eliminacjach do Mistrzostw Polski w akrobatyce "FitKid" i "Acro Free Dance", zdobyła trzy srebrne medale i jeden brązowy. Eliminacje odbyły się w dniach 16-17 marca 2024 r. w Żurawicy.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń oraz dalszych sukcesów.

            Wychowawca klasy Rafał Michta

          • 19 marca dniem bez plecaka

          • 19 marca w Naszej Szkole odbędzie się akcja dzień bez plecaka. 

            Zadaniem uczniów, nauczycieli i pracowników jest kreatywne zastąpienie tradycyjnego plecaka lub torby tak, żeby codzienne szkolne przedmioty, podręczniki zeszyty itp. zostały przyniesione np. w kapeluszu. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej o trudnych warunkach bytowych oraz o problemach z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szlachetnym i nietuzinkowym projekcie.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a, 35-311 Rzeszów Poland
      • sekretariat 17 748 17 70; księgowość 17 748 17 81; kierownik gospodarczy 17 748 17 82; pedagog 17 748 17 74; pielęgniarka szkolna 17 748 17 75; biblioteka 17 748 17 76; intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30
      • Dyrektor: środa od 15.00 do 16.00; piątek od 7.00 do 8.00. Wicedyrektor (szkoła podstawowa): poniedziałek od 15.00 do 16.00 Wicedyrektor (oddziały przedszkolne): wtorek od 15.00 do 16.00
      • 16 1020 4391 0000 6102 0222 8385
    • Logowanie