Informacje o pracy i realizowanych projektach w ramach programu eTwinning w naszej szkole znajdują się w zakładce Szkoła/Współpraca międzynarodowa
Koordynator Anna Bogacz
Informacje o pracy i realizowanych projektach w ramach programu eTwinning w naszej szkole znajdują się w zakładce Szkoła/Współpraca międzynarodowa
Koordynator Anna Bogacz
Z racji upalnej pogody klasa 1e zorganizowała sobie piknik w sali. Uczniowie przynieśli wiele przekąsek, a także koce, na których spędzili czas w szkole. Wszyscy mogli się lepiej poznać, pograć w gry planszowe, rozwiązywać łamigłówki. Był to świetny czas zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził.
Paulina Adamczyk
Tymi pięknymi i wzruszającymi słowami Pani Aleksandry Ferenc, zakończyły się dzisiejsze występy Szkolnego Koła Teatralnego "Improwizacja". Stanowią one również swoiste podsumowanie tego, co uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć w dniu dzisiejszym na sali teatralnej.
Postanowiliśmy zaprezentować nasze przedstawienie "Szewczyk Dratewka" przedszkolakom i uczniom naszej szkoły.
Dzisiejsze występy były o tyle wyjątkowe, że na jednym z nich gościem specjalnym była Pani Aleksandra Ferenc, która z wielką radością przyjęła nasze zaproszenie i pojawiła się na przedstawieniu razem ze swoją rodziną. Pani Aleksandrze towarzyszył jej wnuk, a nawet prawnuki, którzy na co dzień mieszkają w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najpierw przywitaliśmy przybyłych gości, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a następnie odegraliśmy przygotowaną przez nas inscenizację znanej polskiej ludowej baśni, jaką jest "Szewczyk Dratewka". Wszyscy obecni z wielkim zaciekawieniem śledzili scenę sali teatralnej, na której członkowie naszego Koła mieli okazję zaprezentować swoje talenty i możliwości. Po zakończeniu występu, podziękowaliśmy wyjątkowym gościom za obecność i wręczyliśmy Pani Aleksandrze pamiątkową figurkę Anioła Stróża. Był to moment, w którym popłynęły łzy wzruszenia i wdzięczności. Całość uwiecznilo wspólne zdjęcie Pani Aleksandry Ferenc, wraz z rodziną, Panią Wicedyrektor, aktorami i opiekunami Koła Teatralnego.
Szkolne Kółko Teatralne "IMPROWIZACJA"
W dniu 17 czerwca 2024 r. Biblioteka szkolna nagrodziła „Mistrzów Czytelnictwa”, czyli uczniów, którzy wykazali się największą aktywnością czytelniczą w roku szkolnym 2023/2024.
Dzięki wsparciu Rady Rodziców wręczono uczniom dwanaście indywidualnych nagród książkowych. Wyróżniono również wychowawców trzech klas: Panią Wiolettę Koczaję-Styka (kl. 1d), Monikę Ciećko (kl. 1a) i Dominikę Kulczycką (kl. 1c), których zespoły klasowe wyróżniły się największą ilością przeczytanych książek wśród wszystkich oddziałów. Klasy uhonorowano pamiątkowymi dyplomami, a dzieci poczęstowano cukierkami.
Wydarzenie to miało na celu promowanie czytania, jako wartościowej formy spędzania czasu oraz zachęcenie do korzystania z księgozbioru biblioteki.
Ranking klasowy:
1 miejsce klasa 1d;
2 miejsce klasa 1a;
3 miejsce klasa 1c.
Ranking indywidualny:
1. Hanna Lach kl. 1c;
2. Lena Malinowska kl. 1d;
3. Zofia Korfanty kl. 1e;
4. Mikołaj Müller kl. 1a;
5. Marcin Bętkowski kl. 1c;
6. Natalia Kiecana kl. 1a;
7. Amelia Filip kl. 1b;
8. Bartosz Giza kl. 2e;
9. Jagoda Stanek kl. 1a;
10. Lena Wiśniewska kl. 2b;
11. Milana Virt kl. 1c;
12. Pola Jachim kl. 1a.
Ewelina Kutyła-Stręciwilk
18 czerwca to wyjątkowy dzień - późnym popołudniem Szkolne Koło Teatralne "Improwizacja" na deskach sali teatralnej, miało okazję zaprezentować rodzicom naszych uczniów swoje pierwsze przedstawienie pod tytułem "Szewczyk Dratewka". Warto wspomnieć, że nasi aktorzy tworzą bardzo zróżnicowaną grupę - w jej skład wchodzą zarówno uczniowie z klas najmłodszych, ale i z klas najstarszych. Choć dzieli nas wiek, łączy nas talent i ta sama pasja - aktorstwo. Mamy za sobą mnóstwo prób, wszyscy włożyliśmy bardzo wiele pracy i wysiłku, aby ostatecznie podczas występu dać z siebie jak najwięcej. I rzeczywiście - rodziny naszych uczniów zobaczyły przepiękną grę aktorską w wykonaniu członków "Improwizacji". Rodzice z uwagą i zaciekawieniem obserwowali, jak ich pociechy spełniają się, odgrywając przeróżne role. W czasie przedstawienia nie zabrakło także miejsca na chwile wzruszenia oraz na gromkie brawa. Swój pierwszy występ mamy już sobą, w przyszłym roku szkolnym pora na kolejne!!
Szkolne Kółko Teatralne "IMPROWIZACJA"
Opiekunowie: Milena Brandt,
Paulina Dubis,
Ewelina Kutyła-Stręciwilk,
Klaudia Lelek-Miąsik,
Jolanta Pierożak-Dulińska,
Rafał Michta
17 czerwca br. klasy 4b, 5a, 5b i 5c wzięły udział w wycieczce do Krynicy Zdroju i Muszyny. Był to wyjazd nie tylko o charakterze integracyjnym, ale i podsumowującym obecny rok szkolny.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krynicy, udając się na początek do Domu Zdrojowego i kosztując tam zdrowotnych wód mineralnych - smaki niektórych z nich naprawdę zaskoczyły niejednego z nas!! Kolejnym celem naszej wycieczki był wyjazd kolejką na Górę Parkową, liczącą 741 m.p.m. Na jej szczycie mieliśmy czas na chwilowy odpoczynek, połączony ze skosztowaniem pysznych deserów i podziwianiem okolicznego krajobrazu z tarasów widokowych. Nie zabrakło także chętnych do zjeżdżalnia na Tajskich Ślizgawkach. Następnie zeszliśmy z Góry Parkowej malowniczą trasą i spacerując krynickim deptakiem, mieliśmy okazję zakupić pamiątki, po czym udaliśmy się do Muszyny na wspólny obiad. Ostatni cel stanowił Ogród Sensoryczny, gdzie na łonie natury, pośród śpiewu ptaków, mogliśmy ukoić zmysły i choć na chwilę odpocząć od hałasu i zgiełku. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Rzeszowa.
Dziękujemy Pani Marioli Baran, Pani Patrycji Kąkol-Dworak oraz Pani Jolancie Pierożak-Dulińskiej za sprawowanie opieki nad naszymi uczniami w czasie wycieczki.
Organizatorzy:
Milena Brandt,
Katarzyna Dziedzic,
Rafał Michta,
Agnieszka Pietrasiewicz
„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę” (Sophia Loren). Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tejokazji uczniowie klas drugich zaprezentowali wyjątkowe artystyczne występy. Wszyscy bardzo się starali, aby piosenką, wierszem i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Były też oczywiście najserdeczniejsze życzenia, własnoręcznie wykonane upominki i zaśpiewane z całego serca dla naszych wspaniałych mam i tatusiów „Sto lat”. Rodzice podczas uroczystości nie kryli łez wzruszeń, a piękne występy dzieci nagrodzili brawami i uśmiechem.
Wychowawczynie klas drugich
Hanna Długosz, uczennica kl. 3b, wzięła udział w konkursie „Tinkercad Master 2024 – Innowacje dla Ziemi”, którego celem konkursu było promowanie ekologicznego myślenia oraz kształtowanie postaw odpowiedzialnych dla środowiska wśród młodych uczniów. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych na terenie Gminy Miasta Rzeszowa. Uczestnicy, korzystając z narzędzi takich jak Tinkercad i drukarki 3D, mieli okazję zaprojektować innowacyjne, ekologiczne rozwiązania dla przestrzeni miejskich, zwane „Parkami Kieszonkowymi”. Wyzwanie dla klas I-III polegało na zaprojektowaniu ekologicznego zestawu zawierającego brelok, ramkę na zdjęcie oraz kubek. Zestaw ten powinien promować ekologiczny styl życia i zachęcać do myślenia o zrównoważonym rozwoju. Hania poradziła sobie świetnie z zadaniem, zajęła II miejsce.
17 czerwca wzięła udział w finałowej Gali prezentującej nagrodzone w konkursie projekty, która odbyła się w Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab w Rzeszowie.
Gratulujemy Hani wygranej w konkursie, a Rodzicom zdolnej i kreatywnej córki!
Rodzice z grupy VII "Motylki" przygotowali z okazji Dnia dziecka inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka''. W wydarzeniu wzięło udział 8 grup przedszkolnych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i włożony trud w przygotowanie pięknych chwil dla dzieci.
12 czerwca uczniowie naszej szkoły z Klubem Włóczykijów wyruszyli do Krakowa. Najpierw z panią przewodnik spacerowali uliczkami miasta. Odwiedzili obowiązkowy punkt na mapie – Smoka Wawelskiego. Przeszli szlakiem królewskim do Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie mieli okazję obejrzeć grający zegar z poruszającymi się figurami osób związanych z dziejami Akademii Krakowskiej. Na krakowskim rynku poznali historię dwóch wież, po czym udali się do Kościoła Mariackiego, by podziwiać słynny ołtarz Wita Stwosza.
Drugą część wycieczki obejmowała zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce trasą turystyczną „Śladami legend”. Podczas interaktywnej lekcji pod ziemią uczniowie poznali m.in. opowieść o pierścieniu św. Kingi, dowiedzieli się, kim byli Skarbnik i Bieliczka. Na końcu trasy uczestnicy rywalizowali w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górników. Po smacznym obiedzie w kopalni wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.
Dziękujemy pani Marioli Baran za pomoc w opiece nad uczestnikami wycieczki.
Monika Konefał, ks. Paweł Blat
W czwartek, 13 czerwca, nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w Festiwalu Filmowym KINOLUB. Tym razem uczniowie klasy 4a oraz 5a obejrzeli film produkcji niemieckiej pt. „Max i Dzika Siódemka”. Film przygodowy z nutką dreszczyku wywołał wielkie emocje. Po seansie z młodymi widzami spotkał się pan reżyser, który odpowiedział na liczne pytania publiczności. Zadowoleni, pozytywne nastrojeni, wróciliśmy do domów.
Monika Konefał
14 czerwca br. klasa 4b wraz ze swoim wychowawcą Panem Rafałem Michtą oraz opiekunami: Panią Jolantą Pierożak-Dulińską i Panią Izabelą Kołodziej, udała się do Wojewódzkiego Domu Kultury na Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Kinolub".
W ramach tego wydarzenia prezentowane są bezpłatnie pokazy nieszablonowych filmów dla dzieci i młodzieży, międzynarodowych produkcji, aktorskich i animowanych, wartościowych pod względem rzemiosła filmowego jak i przekazywanych treści.
Uczniowie wzięli udział w seansie filmowym pt. "Scianèl". To włoski film z 2023 roku. Przedstawia historię nastolatki, która odkrywa w sobie talent do malowania - wszystko co namaluje, porusza się, wydaje prawdziwe dźwięki i sprawia wrażenie żywego. Niespotykane zdolności dziewczynki postanawia wykorzystać wychowujący ją samotnie dziadek, który widzi w jej talencie żyłę złota. Odtąd dziewczyna maluje wszystko, czego zażyczą sobie jej sąsiedzi. Na początku nie widzi w tym nic złego, jednak z każdym kolejnym rysunkiem, dziewczyna jest coraz bardziej przeciwna i nie chce malować dziwnych pomysłów swoich sąsiadów. Zaczyna walczyć o to, by tworzyć po swojemu i by jednocześnie pokazać ludziom, czym jest prawdziwe piękno, które na co dzień nas otacza.
Po seansie, uczniowie udali się na wspólny posiłek do restauracji "Grota". Tak oto postanowiliśmy świętować nasz klasowy Dzień Dziecka.
Wychowawca klasy: Rafał Michta
12 czerwca uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunami (p. Anną Bogacz, p. Patrycją Kąkol-Dworak, p. Rafałem Michtą i p. Marcinem Pistorem) wybrali się na wycieczkę na malownicze Roztocze. Pierwszym celem naszej wyprawy był Cieszanów, gdzie wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której poznaliśmy urokliwe zakątki miasteczka i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na jego temat. Naszym zadaniem było odszukanie zaznaczonych na mapie punktów, do których musieliśmy jak najszybciej dotrzeć i wykonać przypisane zadania. Po powrocie do wyznaczonego miejsca czekało na nas kolejne wyzwanie: Wielobój twardzieli, czyli turniej sportowo-integracyjny wymagający współpracy, kondycji, celności i sprytu. Uczniowie dzielnie wykonywali kolejne zadania, takie jak latający dywan, spodnie szeregowca czy szalona sztafeta, udowadniając, że mają niespożyte pokłady energii i potrafią świetnie współdziałać w małych zespołach. Po obiedzie udaliśmy się na najbardziej wyczekiwany punkt programu, czyli spływ kajakowy po rzece Tanew. Trasa liczyła ok. 10 kilometrów, a jej pokonanie zajęło nam ponad dwie godziny. Choć umiejętności kajakarzy (zarówno uczniów, jak i nauczycieli) były na bardzo zróżnicowanym poziomie, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Rzeszowa.
7 czerwca klasy 1d i 1e wzięły udział w wycieczce do Starej Warzelni. Uczniowie spędzili czas na placu zabaw, gdzie wspólnie się integrowali i poznawali swoje mocne strony. Po skończonej zabawie był czas na posiłek i relaks. Na zakończenie dnia uczniowie dostali na pamiątkę monetę z Baryczki.
Paulina Adamczyk
14 czerwca 2024 r. klasy 7a i 7b wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, przeprowadzonych przez funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) - Pana Asp. Krzysztofa Chudzika.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Jej głównym celem jest podniesienie świadomości wśród młodych ludzi o zagrożeniach wynikających z uzależnienia od hazardu oraz uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych.
Zgłaszając naszą szkołę do udziału w tej kampanii, Organizatorzy chcieli także zwrócić uwagę naszej szkolnej młodzieży, że gry hazardowe mogą prowadzić do uzależnienia, problemów finansowych czy wyizolowania społecznego. Warsztaty miały także na celu pokazać, z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. Jest to o tyle sprawa bardzo ważna, ponieważ młodzi ludzie często traktują tę formę rozrywki w sieci w sposób nieświadomy, uważając ją za niewinną zabawę, dlatego profilaktyka takich zachowań jest istotna. Współczesny hazard przybiera różne formy, które wzbudzają ciekawość i są atrakcyjne dla młodzieży, dlatego bardzo ważna jest w tej kwestii profilaktyka, zapobieganie zjawisku oraz pełna informacja o dostępnych formach pomocy.
Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.
Organizatorzy: Jolanta Pierożak-Dulińska,
Rafał Michta
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie, który miał na celu zachęcenie uczniów rzeszowskich szkół do kreatywnego myślenia i podejmowania działań na rzecz środowiska i realnej zmiany szkolnego otoczenia.
12 czerwca br. w Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab w Rzeszowie odbyły się prezentacje zespołów każdej z 16 rywalizujących rzeszowskich szkół.
Serdecznie dziękujemy sześcioosobowej Drużynie z klasy 5a za zaangażowanie i udział w konkursie, Wasz ogromny wysiłek włożony w przygotowanie makiety zasługuje na wielkie uznanie!
Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
Mamy zaszczyt poinformować, że Pola Kudyba z gr. III „Pieski” zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci przedszkolnych „Najpiękniejsze budowle Unii Europejskiej”. Głównym celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania krajami należącymi do Unii Europejskiej i ich zabytkami oraz zachęcanie do aktywnego udziału w przeżywaniu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Lublinie. Gratulujemy Poli zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów.
20 maja uczniowie klasy 1d i 1e wybrali się na wycieczkę do Pstrągowej. Uczniowie pokonywali tory przeszkód, karmili zwierzęta, poznawali cechy charakterystyczne napotkanych tam zwierząt. Niezwykłą atrakcją okazał się kulig za traktorem. Nie zabrakło też warsztatów robienia proziaków. Pstrągowa słynie z pysznych pierogów i kiełbasek dlatego dzieci lubią tam wracać.
Paulina Adamczyk
Ten tydzień rozpoczęliśmy wyjazdem obfitującym w rozmaite atrakcje. Najpierw odwiedziliśmy Kino Zorza, gdzie czekała nas dawka dobrego humoru w postaci filmu animowanego pt. "Garfield". Po filmie, z uśmiechami na ustach pospacerowalismy po ulicy 3Maja oraz rzeszowskim rynku, gdzie uraczylismy się pysznymi lodami. Naszym ostatnim przystankiem była Filharmonia Podkarpacka. Tam mieliśmy możliwość podziwiać inspirujące widowisko artystyczne pt. "Podążając za marzeniami". Przygotowały je dzieci i młodzież zrzeszone w Centrum Młodzieżowym w Rzeszowie. Na scenie zaprezentowali się młodzi tancerze, wokaliści, aktorzy i muzycy. Kto wie? Może następnym razem to nas będzie można zobaczyć na scenie? Nigdy nie wiadomo dokąd dotrzemy podążając za naszymi marzeniami.
Opiekunowie: Agnieszka Leśniak, Małgorzata Zaglaniczna
Wychowawca: Justyna Olszewska
Powered by aSc EduPage