4 lutego do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość! Nosorożec Rogatek, ambasador projektu Kolejowe ABC, odwiedził uczniów klasy 2a, by wspólnie odkrywać zasady bezpiecznego poruszania się na dworcach kolejowych, peronach, w pociągach oraz w okolicach przejazdów kolejowych.
Podczas zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w interaktywnych zadaniach, które pokazały, że choć ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża, warto ją nieustannie poszerzać i utrwalać. Dzieci dowiedziały się m.in., co oznaczają znaki znajdujące się w pobliżu torów kolejowych, jak należy zareagować w sytuacji zauważenia bagażu bez właściciela, kogo poinformować o niebezpiecznej sytuacji oraz jakie zadania wykonuje maszynista, a jakie konduktor.
Zajęcia były dla uczniów klasy 2a nie tylko ciekawą lekcją, ale również doskonałą okazją do utrwalenia zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury kolejowej.
Na zakończenie spotkania dzieci wzorowo rozwiązały test Rogatka, potwierdzając zdobyte wiadomości. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali pluszowe nosorożce, które z pewnością będą im towarzyszyć podczas przyszłych podróży. Miłą niespodzianką był również ogromny Rogatek, którego otrzymał wychowawca klasy – będzie on przypominał o zasadach bezpieczeństwa każdego dnia.
Nie możemy się doczekać pierwszych relacji z wypraw, na które Rogatki zostaną zabrane, by przypominać, jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. Życzymy wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych podróży!
Jolanta Pierożak-Dulińska