"Książko, nieś..." - konkurs literacko-plastyczny
"Bądź jak Książkożercy" - szkolny konkurs
Szkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1-3: "Snuj się bajeczko snuj... - Hans Christian Andersen i jego baśnie"
Uczniowie klasy 4a na wycieczce w Sanoku
- 15
4 kwietnia wczesnym rankiem uczniowie klasy 4a wyruszyli do Sanoka. Był to dzień pełen atrakcji. Najpierw przez niemal 3 godziny uczestnicy wycieczki zwiedzali miasteczko galicyjskie w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (tak brzmi pełna nazwa tego największego w Polsce muzeum na świeżym powietrzu). Tutaj wędrowali wśród zieleni od chaty do chaty, odwiedzając dom szewca, nauczyciela, cerkiew prawosławną, synagogę żydowską i wiele innych niezwykłych budynków. Pogoda była idealna na spacer wśród drzew i dawnych zabudowań.
Następnie uczniowie obejrzeli spektakl na lodzie „Magic Story on Ice – Przygody Sindbada żeglarza”, który wszystkim bardzo się spodobał. Wielokrotnie podczas godzinnego show na lodzie rozbrzmiewały gromkie brawa.
Wycieczka zakończyła się obiadem w naleśnikarni i spacerem wokół sanockiego zamku.
Monika Konefał
Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 37 imienia Tadeusza Ferenca
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 w Rzeszowie
Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość nadania Szkole imienia TADEUSZA FERENCA.
Szczegóły dotyczące organizacji pracy w tym dniu zostały umieszczone w e-dzienniku w "Informacjach na zielonej tablicy".
.
Dzień Tęczy
3 kwietnia w szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Tęczy.
Podczas zajęć uczniowie z klasy 1d mieli okazję zgłębić tajemnice tego pięknego zjawiska, dowiadując się m.in. czym jest tęcza, jak powstaje oraz jakie piękne kolory ją tworzą. Uczniowie wzięli również udział w eksperymencie, którym było barwienie wody oraz tworzenie w niej tęczy za pomocą flamastrów i chusteczek.
Na zakończenie dnia każdy miał okazję przelać swoją kreatywność na papier, malując własną tęczę dowolną techniką. Ten kolorowy dzień był pełen radości, nauki i kreatywności.Kamila Sitek
Zmiana regulaminu korzystania z wyżywienia w Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie – od dnia 1 kwietnia 2024 roku
Zmiana regulaminu korzystania z wyżywienia w Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie – od dnia 1 kwietnia 2024 roku
Opłata z tytułu żywienia w przedszkolu wyliczona jest wg stałej stawki dziennej, która wynosi 8,20 zł.
Opłata z tytułu żywienia w szkole wyliczona jest wg stałej stawki dziennej, która wynosi 5,20 zł.
Nieobecności dzieci w przedszkolu i w szkole należy zgłaszać z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, najpóźniej do godziny 12:00 dnia poprzedzającego nieobecność w systemie eDziecko.
Nie dokonuje się odpisów za nieobecność dziecka (uprawnionego do korzystania z posiłków ucznia szkoły), które zostało uprzednio zgłoszone na dyżur świetlicowy wynikający z kalendarza dni wolnych od nauki w roku szkolnym.
.
Życzenia od Rady Rodziców
Wyjazd klas Ia, Id i Ie do kina
- 7
26 marca klasy Ia, Id i Ie wybrały się do kina Helios w Rzeszowie na film „Kung Fu Panda 4“, będący kontynuacją sagi o przygodach przezabawnej pandy, która tym razem łączy siły ze sprytną lisicą i rusza na swą ostatnią już wojowniczą wyprawę, by ocalić spokój w Dolinie. Film zapewnił mnóstwo śmiechu, a także momentów pełnych emocji i wrażeń. Po seansie dzieci długo jeszcze rozmawiały o najciekawszych fragmentach i postaciach z filmu. Wyjście było świetną okazją do integracji i wspólnego, miłego spędzenia czasu.
Wychowawcy klas
_Wiosenna przerwa świąteczna
Uprzejmie informujemy, że w czasie wiosennej przerwy świątecznej od 28.03.2024 r. do 02.04.2024 r. świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów, których rodzice złożyli wniosek i poprosili o zapewnienie dziecku opieki w tych dniach.
Szczegółowa organizacja została umieszczona w e-dzienniku w Informacjach na "zielonej tablicy".
.
XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Rozkosze Łamania Głowy"
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie matematycznym "Rozkosze Łamania Głowy", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Rzeszowie.
Etap szkolny odbędzie się 4 kwietnia 2024 r. – w celu wyłonienia trzech laureatów z najwyższą liczbą punktów, którzy zakwalifikują się do etapu powiatowego.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego (uczniowie klas V również mogą wziąć udział w konkursie i spróbować swoich sił), uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i bezpłatne.
Zakres tematyczny konkursu:
- konkurs obejmuje elementy treści podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej,
- zadania mają charakter łamigłówek logicznych.
Serdecznie zapraszamy,
Magdalena Harasymowicz, Martyna Zaguła
Obchody Światowego Dnia Poezji
- 68
,,Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy”. Wisława Szymborska
We wtorek 26 marca 2024 r. w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Poezji Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w montażu słowno-muzycznym pod tytułem ,,Wisława Szymborska - Jestem, jaka jestem...”. Zgromadzone w sali teatralnej osoby mogły przypomnieć sobie najważniejsze informacje z życia noblistki. Uczniowie zaprezentowali ciekawostki o Wisławie Szymborskiej, recytowali i śpiewali również jej wiersze.
Spotkanie było znakomitą okazją do wręczenia dyplomów i nagród uczniom, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników i przeszli do kolejnego jego etapu. Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Paulina Dubis
Monika Konefał
Klaudia Lelek-Miąsik
Ewelina Kutyła-Stręciwilk
Akcja "Starszy czyta młodszemu"
- 37
27 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akcja „Starszy czyta młodszemu”, zorganizowana w szkolnej bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, ustanowionego w rocznicę urodzin duńskiego pisarza i poety – Hansa Christiana Andersena. Akcja ta wpisywała się również z propagowanie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Tego dnia, uczniowie klas siódmych czytali swoim młodszym rówieśnikom z klas pierwszych „Królową Śniegu”, autorstwa Hansa Christiana Andersena. W trakcie czytania nasi najstarsi uczniowie wykorzystali wywodzącą się z Japonii innowacyjną technikę opowiadania i czytania pod nazwą „kamishibai”, czyli teatru obrazkowego, zwanego inaczej teatrem ilustracji. Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem, ale i pełnym skupieniem słuchali przygód dwójki przyjaciół - Gerdy i Kaja, przedstawianych jednocześnie w formie wizualnej, dzięki zaprezentowanemu teatrowi obrazkowemu. Po przeczytaniu baśni, chętni uczniowie losowali pytania do tekstu opowieści i odpowiadali na nie. Akcja ta wzbudziła wielkie zainteresowanie naszych pierwszoklasistów.
Organizatorzy: Ewelina Kutyła-Stręciwilk, Jolanta Pierożak-Dulińska, Rafał Michta, uczniowie
klas 7: Wiktoria Kut, Maksymilian Konefał, Maya Szwarczewska, Krystian Bereza i Iga Kruczek
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Wielkanocna pisanka"
- 2
25 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna pisanka".
Dziękujemy serdecznie za bardzo czynny i jak zawsze niezwykle kreatywny udział w konkursie!Wasze pisanki zrobiły ogromne wrażenie. Organizatorzy konkursu mieli bardzo duże trudności z wyborem zwycięzców - wszystkie prace były śliczne. To prawdziwe dzieła sztuki.
Wyniki konkursu:
Klasy 1-3:
I miejsce - Wojciech Ziemba, 2d
II miejsce - Julia Nazimek, 1a
III miejsce - Amelia Korcz, 1aKlasy 4-7:
I miejsce - Martyna Rejzer, 5b
II miejsce - Lena Szczepańska, 7a
III miejsce - Lena Sądek, 5aWszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Milena Brandt, Anna Lipińska, Anna Marszałek
Klasa 1B w Kolorowym Świecie oraz na warsztatach Majsterkowo
- 15
Na wtorek 26 marca 2024 r. czekaliśmy z niecierpliwością! W ten przedświąteczny dzień opuściliśmy mury ukochanej szkoły, żeby udać się komunikacją miejską na godzinę szalonej zabawy do sali zabaw Kolorowy Świat! Ale to był tylko krótki przystanek na naszej drodze, gdyż następnie nogi poniosły nas do Castoramy, gdzie pracownicy tego sklepu przygotowali dla nas wyjątkowe przedświąteczne warsztaty i niespodzianki! Do szkoły wróciliśmy pozytywnie zmęczeni, niosąc w rękach własnoręcznie wykonane wieńce, które mamy nadzieję niedługo pokryją się zielenią! To był dzień pełen wspaniałych wrażeń!
Justyna Olszewska
Saint Patrick's Day w klasie 1b
- 7
W poniedziałek 18 marca 2024 r. do naszej klasy wkradł się baśniowy, niespodziewany gość - Leprechaun! Poprzez wiadomości i zadania, które zostawił dla nas w języku angielskim, dowiedzieliśmy się mnóstwo informacji na temat Irlandii oraz wyjątkowego święta, które się tam obchodzi co roku 17 marca - Dnia Świętego Patryka. Leprechaun jak niespodziewanie jak się pojawił, tak też zniknął - szkoda, że nie zostawił mam choć odrobiny skarbu ze swojego garnka złota...
Justyna Olszewska
Finał konkursu "Czyste wody - zdrowe ryby"
- 8
Uczniowie naszej placówki zostali laureatami XXIII edycji Ekologicznego Konkursu Plastycznego „Czyste wody – zdrowe ryby”, organizowanego przez Osiedlowy Klub Kultury Gwarek oraz Polski Związek Wędkarski Koło nr 7 „Sazan” w Rzeszowie. Nagrodzone osoby: Iga Kamuda – opiekun p. Justyna Myszak, p. Eliza Weremińska – I miejsce w kategorii: dzieci od 3 – 6 lat, oraz Alicja Szczerbak – opiekun p. Milena Brandt – I miejsce w kategorii: 11 – 13 lat. Finał konkursu, uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 23 marca 2024 r. Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkolny konkurs plastyczny
Szkolny konkurs plastyczny „NAJBARDZIEJ ORYGINALNA KARTKA WIELKANOCNA”
Termin składania prac: do 01.04.2024 r. w sali 116 lub 109.
Cele konkursu:
- propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,
- rozwijanie zainteresowań plastycznych,
- kształcenie inwencji twórczej, wyobraźni oraz sprawności manualnej,
- promowanie twórczości dziecięcej.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów z klas 1-3 oraz 4-7.
2. Zadaniem jest wykonanie najpiękniejszej kartki wielkanocnej.
3. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu 1 pracę, która powinna zawierać imię i nazwisko autora pracy, klasę.
4. Technika plastyczna pracy: dowolna bez wykorzystywania gotowych elementów.
5. Format pracy: praca płaska, format A5 lub A4.
6. Termin składania prac: do 01.04.2023 r. u wychowawców świetlicy szkolnej.
7. Prace oceniać będzie komisja powołana przez organizatorów konkursu.
8. Kryteria oceny:
*zgodność pracy z tematem,
*pomysłowość i oryginalność,
*estetyka wykonania.
10. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.
11.Wyniki konkursu zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie
internetowej szkoły.
Organizatorzy konkursu:
Paulina Adamczyk
Wioletta Koczaja-Styka
Kamila Sitek
Archiwum Aktualności