11 października klasy IIIb pod opieką Pani Marioli Baran i Ks. Pawła Blata wzięli udział w tegorocznym Pielgrzymowaniu "Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Tym samym włączyli się w obchody Dni Papieskich w Rzeszowie, które odbywały się pod hasłem „Cywilizacja życia”. Na szlaku pielgrzymowania znalazły się: Krzyż – Pomnik ,Ofiarom Komunizmu”, kościół św. Krzyża, Fara Rzeszowska, Bazylika OO. Bernardynów oraz Ratusz Rzeszowski. Odwiedzając kolejne miejsca związane ze św. Janem Pawłem II pielgrzymi wykonywali zadania przypisane do danej stacji np.: odmówienie dziesiątka różańca, rozwiązanie krzyżówki z hasłami dotyczącymi życia św. Jana Pawła II, odnalezienie w kościele farnym obrazu bł. Natalii Tułasiewicz czy modlitwa w intencji bliskich zmarłych. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia Ratusza Rzeszowskiego, w którym znajdują się tablice upamiętniające nadanie św. Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Rzeszowa i pielgrzymkę papieża do Rzeszowa 2.06.1991 r. Ostatnim punktem pielgrzymowania była Kuria Diecezjalna. Na zakończenie pielgrzymowania uczestnicy pielgrzymki udali się pyszną pizzę.
Mariola Baran
Ks. Paweł Blat