Strona główna

          • Klasa 2d w Ogniku w Rzeszowie

            To nie była zwykła wycieczka – to była prawdziwa misja. Już od progu sali edukacyjnej Ognik w Rzeszowie wiedzieliśmy, że czeka nas dzień pełen przygód, wyzwań i… dymu (na szczęście tylko ćwiczebnego!).
            Uczniowie klasy 2d wcielili się w rolę małych strażaków i ekspertów od bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczyliśmy się, jak zachować spokój w sytuacjach zagrożenia, jak skutecznie wezwać pomoc oraz dlaczego czasem lepiej nie chować się pod łóżkiem, lecz sprytnie odnaleźć drogę ewakuacji. Odważnie weszliśmy do zadymionego pomieszczenia, ćwiczyliśmy szybkie reakcje i przekonaliśmy się, że odwaga to nie brak strachu, lecz mądre działanie.
            Wyjazd do Ognika wzbogacił nas nie tylko o nową wiedzę, ale także o poczucie odpowiedzialności i świadomość, że bezpieczeństwa można się nauczyć – i to w bardzo ciekawy sposób. Jedno jest pewne: klasa 2d jest teraz czujna, odważna i gotowa pomagać innym.

          • Muzyczny piątek w świetlicy – klasa 1e jak prawdziwa orkiestra

            Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy 1e wyruszyli w niezwykłą muzyczną podróż. Dzieci zamieniły się w prawdziwą, zgraną orkiestrę, wspólnie grając na dzwonkach na tubach.
            Z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem uczniowie uczyli się grać znaną piosenkę „Panie Janie”, ćwicząc rytm, współpracę oraz uważne słuchanie siebie nawzajem.
            Po części zespołowej przyszedł czas na indywidualną eksplorację instrumentalną dzwonków. Dzieci chętnie tworzyły własne improwizacje muzyczne, rozwijając kreatywność i wyobraźnię dźwiękową.
            Zajęcia muzyczne w świetlicy to nie tylko nauka, ale także radość ze wspólnego muzykowania i odkrywania talentów.

          • Zimowa troska o ptaki – działania świetlicowe z klasą 1e

            W ostatnich dniach uczniowie klasy 1e podczas wspólnych zajęć wykonali karmnik dla ptaków, który następnie został zamontowany na dziedzińcu naszej szkoły.
            Od teraz uczniowie mają niepowtarzalną okazję obserwować skrzydlatych przyjaciół prosto z okien swojej klasy, ucząc się jednocześnie troski o przyrodę i odpowiedzialności za zwierzęta w okresie zimowym. Regularne dokarmianie ptaków stało się dla dzieci ważnym i radosnym obowiązkiem.
            Nie zabrakło również zimowej zabawy na śniegu – było dużo śmiechu, ruchu i wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu.
            Takie chwile to nie tylko nauka, ale też budowanie relacji, wrażliwości i radości ze wspólnego działania.
            Dziękujemy uczniom klasy 1 e za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę!

          • Dziennik elektroniczny

            W związku z licznymi zapytaniami przypominamy, że dostęp do wszystkich funkcji dziennika elektronicznego (eduvulcan.pl) poprzez przeglądarkę w telefonie lub na komputerze jest darmowy.

            Użytkownicy, którzy dodatkowo chcą korzystać z aplikacji mobilnej od 30 stycznia 2026 roku muszą się liczyć z tym, że niektóre jej funkcjonalności mogą być dodatkowo płatne (powiadomienia, usprawiedliwienia, wiadomości).

          • "Kochane zwierzaki"- metoda projektu w klasie 3b

            Uczniowie klasy 3b zrealizowali wyjątkowy projekt edukacyjny pt. "Kochane zwierzaki". Pierwszym krokiem było samodzielne, bądź grupowe dokonanie wyboru wiersza o zwierzętach, następnie opanowanie pamięciowe jego treści oraz przygotowanie autorskiej interpretacji. Podczas inauguracji projektu sala lekcyjna zamieniła się w barwną scenę pełną pomysłowych strojów i własnoręcznie wykonanych dekoracji. Dzieci prezentowały talenty aktorskie przed swoimi rówieśnikami. Na scenie pojawiły się m.in. dziki, zwinne koty i zabawne psy. W pewnym momencie znaleźliśmy się nawet na "Wyspach Bergamutach"! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc rekwizyty z materiałów z recyklingu i domowych zasobów. Projekt był doskonałą okazją do ćwiczenia dykcji oraz przełamywania tremy przed publicznością. Wspólna zabawa pomogła dzieciom lepiej zrozumieć świat zwierząt i rozwinąć wrażliwość artystyczną.

        • Wywiadówki - 3 lutego 2026 r.
          • Wywiadówki - 3 lutego 2026 r.

            Serdecznie zapraszamy Rodziców klas I-VIII na wywiadówki, które odbędą się 3 lutego 2026 r. (wtorek) wg harmonogramu:

            - godz. 16.30 – wywiadówki klas I - III (z wyjątkiem klasy 1d);

            - godz. 18.00 – wywiadówki klas IV - VIII.

            Jednocześnie zapraszamy Rodziców klasy 8a na spotkanie z wychowawcą oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych, które odbędzie się o godz. 17.30 w sali teatralnej.

        • Spotkanie Rady Rodziców
          • Spotkanie Rady Rodziców

            Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 37 w Rzeszowie - delegatów poszczególnych grup przedszkolnych/ klas w szkole podstawowej - przedstawicieli do Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 3 lutego 2026 roku (wtorek) o godzinie 19.05 w sali teatralnej (budynek szkoły, II piętro).

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.facebook.com/edukacja.rzeszow/
      • Odnośnik: https://www.dwujezycznedzieci.pl
      • Odnośnik: https://www.yellowhouseenglish.com
      • Odnośnik: https://bip.erzeszow.pl/static/img/k02/GK/S%C5%81OWNIK%20SEGREGACJI%20ODPAD%C3%93W%20KOMUNALNYCH.pdf
      • Odnośnik: https://rowerowymaj.eu/
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: https://malymistrz.szs.pl/
      • Odnośnik: https://rowiesnicy.fdds.pl/o-programie/
      • Sobota27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Odnośnik: https://portal.vulcan.net.pl/jst/rzeszowprojekt/CMS/nabor-k.aspx

    •  

    • PRZERWA WAKACYJNA  2025/2026

      Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a,
        35-311 Rzeszów
        Poland
      • sekretariat 17 748 17 70;
        księgowość 17 748 17 81;
        kierownik gospodarczy 17 748 17 82;
        pedagog 17 748 17 74;
        pielęgniarka szkolna 17 748 17 75;
        biblioteka 17 748 17 76;
        intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Bank Pekao S.A.  29 1240 1037 1111 0011 5301 3068
        (zmiana od 1.06.2025)
    • Logowanie