Strona główna

Opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uprzejmie informujemy, że w dniu 30 stycznia 2026 r. opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych będzie nieobecny.
W związku z tym, mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do i ze szkoły.
„Babcia i Dziadek na wesoło!” w świetlicy - klasa 1a
17W szkolnej świetlicy podczas zajęć plastyczno - technicznych w klasie 1a, zrobiło się naprawdę twórczo i kolorowo! Uczniowie, pracując w grupach, wspólnie tworzyli postacie babci i dziadka, łącząc różne techniki plastyczne i dając upust swojej wyobraźni.
Do pracy wykorzystano materiały o zróżnicowanej fakturze, kolorystyce i wzorach. Z kawałków tkanin powstawały piękne elementy garderoby damskiej oraz męskiej.
Każda grupa planowała swoją pracę, dzieląc się zadaniami i wspólnie decydując o wyglądzie postaci, co sprzyjało dobrej współpracy i wielu kreatywnym pomysłowym.
Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera i dużo uśmiechów. Efektem pracy są barwne, pełne charakteru portrety babci i dziadka, które pokazują, jak wiele radości może dać wspólne tworzenie.
Operacja Grinch – świąteczna misja zakończona sukcesem!
Przez cały grudzień w naszej szkole trwała wyjątkowa akcja pod hasłem „Operacja Grinch”.
Uczniowie klas młodszych stanęli przed niełatwym wyzwaniem – musieli zmierzyć się z serią świątecznych zadań, zagadek i łamigłówek inspirowanych historią o Grinchu – bohaterze, który próbował ukraść Święta.
W trakcie zadań uczestnicy:
- rozwiązywali świąteczne szyfry,
- wykonywali kreatywne zadania zespołowe,
- wykazywali się wiedzą, sprytem i doskonałą współpracą.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem i świątecznym duchem. O zwycięstwie decydowały detale – szybkość, poprawność wykonania zadań oraz umiejętność pracy w grupie.
Z dumą ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznej „Operacji Grinch” została klasa 2c! Gratulujemy wspaniałej współpracy, kreatywności i determinacji w dążeniu do celu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i stworzeni
Shopping is fun! Klasa 3b - lekcja angielskiego inna niż zwykle!
7W piątek nasza sala lekcyjna zamieniła się w tętniące życiem brytyjskie markety. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od nauki praktycznych dialogów między klientem a sprzedawcą. Następnie wykazali się kreatywnością, projektując kolorowe szyldy i nazwy swoich własnych sklepów. Z przyniesionych z domu warzyw i owoców powstały realistyczne stoiska handlowe. Do akcji wkroczyły również zabawkowe kasy oraz monety, które pomogły w nauce liczenia po angielsku. Głównym punktem lekcji było odgrywanie scenek zakupowych, podczas których dzieci kupowały i sprzedawały towary. Taka forma nauki pozwoliła uczniom w naturalny sposób przełamać barierę językową. Była to doskonała lekcja przedsiębiorczości połączona z świetną zabawą w języku obcym.
Klasa 3d i warsztaty "Ognik"
1515 stycznia klasa 3d uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych ,,Ognik” zorganizowanych przez Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz zasad prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
Podczas warsztatów strażacy w przystępny i ciekawy sposób omówili zagrożenia związane z pożarami w domu, szkole oraz miejscach publicznych. Uczniowie dowiedzieli się, jak zapobiegać pożarom, jak reagować w przypadku ich powstania oraz jak prawidłowo wezwać pomoc, korzystając z numerów alarmowych. Szczególną uwagę zwrócono na zasady ewakuacji oraz zachowanie spokoju w sytuacjach kryzysowych. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach praktycznych, m.in. symulacji zadymionego pomieszczenia oraz prezentacji sprzętu strażackiego.
W trakcie zwiedzania strażacy prezentowali
Zimowe szaleństwo klasy 3d
W dniu, gdy na szkolnym placu pojawiły się pierwsze duże opady śniegu, uczniowie klasy 3d wzięli udział w zimowych zabawach na świeżym powietrzu. Gruba warstwa białego puchu stworzyła doskonałe warunki do aktywnego i radosnego spędzenia czasu podczas zajęć ruchowych. Zimowe zabawy sprzyjały integracji zespołu klasowego oraz rozwijały sprawność fizyczną. Uczniowie chętnie współpracowali ze sobą i wykazywali się dużą pomysłowością: lepili bałwany, budowali śnieżne konstrukcje oraz brali udział w bitwach na śnieżki, dbając przy tym o bezpieczeństwo swoje i kolegów.
Wyjazd integracyjny klas 3d i 3e do Pstrągowej
11W ostatnich dniach uczniowie klas 3d i 3e wzięli udział w wyjeździe do Pstrągowej, który okazał się świetną okazją do odpoczynku, integracji oraz wspólnego spędzenia czasu poza szkolnymi murami. Wycieczka przebiegła w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Podczas pobytu nie zabrakło atrakcji – jedną z nich była jazda konna, która sprawiła uczniom wiele radości i dostarczyła nowych, ciekawych doświadczeń. Dla wielu osób była to pierwsza okazja, by spróbować swoich sił w siodle, co dodatkowo wzbudzało emocje i mobilizowało do wzajemnego wspierania się.
Szczególnym punktem wyjazdu było również ognisko, przy którym uczniowie mogli wspólnie porozmawiać, pośmiać się i spędzić czas w prawdziwie integracyjnej atmosferze. To właśnie takie momenty sprzyjają budowaniu relacji, wzmacniają więzi koleżeńskie i pozwalają lepiej się poznać.
Wyjazd do Pstrągowej był nie
- Sobota27.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

