Strona główna

          • Rogatek uczy bezpieczeństwa – klasa 2a w Kampanii Kolejowe ABC III

            4 lutego do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość! Nosorożec Rogatek, ambasador projektu Kolejowe ABC, odwiedził uczniów klasy 2a, by wspólnie odkrywać zasady bezpiecznego poruszania się na dworcach kolejowych, peronach, w pociągach oraz w okolicach przejazdów kolejowych.
            Podczas zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w interaktywnych zadaniach, które pokazały, że choć ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża, warto ją nieustannie poszerzać i utrwalać. Dzieci dowiedziały się m.in., co oznaczają znaki znajdujące się w pobliżu torów kolejowych, jak należy zareagować w sytuacji zauważenia bagażu bez właściciela, kogo poinformować o niebezpiecznej sytuacji oraz jakie zadania wykonuje maszynista, a jakie konduktor.
            Zajęcia były dla uczniów klasy 2a nie tylko ciekawą lekcją, ale również doskonałą okazją do utrwalenia zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowan

          • Wielkie serca klasy 3b: Pomoc dla „Kundelka” i zabawa w Jungle Park

            Uczniowie klasy 3b zorganizowali wspaniałą zbiórkę darów, aby wesprzeć podopiecznych schroniska dla zwierząt. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się zebrać całe mnóstwo potrzebnej karmy, akcesoriów dla zwierząt oraz tak potrzebnych w schronisku środków czystości. Klasa osobiście odwiedziła schronisko „Kundelek”, by przekazać zebrane dary potrzebującym czworonogom. Podczas wizyty uczniowie poznali tajniki pracy opiekunów oraz dowiedzieli się, jak dbać o bezdomne zwierzęta. Była to niezwykle cenna lekcja empatii i odpowiedzialności za los słabszych istot. Po pełnym emocji spotkaniu z psiakami nadszedł czas na zasłużoną nagrodę i aktywny wypoczynek. Trzecioklasiści udali się do sali zabaw Jungle Park, gdzie czekało na nich mnóstwo sportowych wyzwań. Wspólne pokonywanie torów przeszkód i zjazdy na zjeżdżalniach były świetną okazją do integracji grupy. Radosne uśmiechy

        • Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej
          • Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

            Szanowni Państwo,

            uprzejmie informujemy, że od marca 2026 r. wznawiamy zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2026.

            Do udziału w programie zostali zakwalifikowani uczniowie na podstawie wpisu w karcie profilaktycznego badania lekarskiego o potrzebie udziału dziecka w zajęciach z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

        • Zajęcia sportowo-rekreacyjne
          • Zajęcia sportowo-rekreacyjne

            Uprzejmie informujemy, że od marca 2026 r. rozpoczynamy pozalekcyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane w ramach Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

            Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą raz w tygodniu wg harmonogramu:

            • tenis ziemny – dla klas IV-
          • Laureaci konkursu „My Winter Dictionary – Mój Zimowy Słowniczek”

            Z przyjemnością informujemy o wynikach szkolnego konkursu plastyczno-językowego „My Winter Dictionary – Mój Zimowy Słowniczek” dla uczniów klas I–IV.
            Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu w formacie A3, na którym należało przedstawić i podpisać w języku angielskim symbole oraz słówka związanych z tematyką zimową. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, które zachwyciły nas swoją pomysłowością, estetyką wykonania oraz poprawnością językową.
            Laureatami konkursu zostali:
            I miejsce - Aleksander Ś. z klasy 4b
            II miejsce - Leon Ś. z klasy 2c
            III miejsce - Nela Ś. z klasy 4e
            Wyróżnienia:
            Aleksander K. z klasy 2b
            Maksymilian P. z klasy 4c
            Oliwia K z klasy 4e
            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie, gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom kreatywności i odwagi w podejmowaniu językowych wyzwań!

          • Zajęcia z elektrostatyki w klasie 3e

            Uczniowie klasy 3e wzięli udział w praktycznych zajęciach z fizyki poświęconych elektrostatyce. Lekcja miała formę warsztatów doświadczalnych, podczas których uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty z wykorzystaniem… zwykłych balonów.
            Co badaliśmy?
            Celem zajęć było zrozumienie zjawiska elektryzowania ciał przez tarcie oraz obserwacja oddziaływań elektrostatycznych w codziennych, łatwo dostępnych sytuacjach.
            Uczniowie wykonywali między innymi doświadczenia polegające na:
            pocieraniu balonów o wełniane swetry i obserwowaniu, jak unoszą się włosy
            sprawdzaniu, czy naelektryzowany balon może „przykleić się” do ściany
            odchylaniu cienkiego strumienia wody za pomocą naładowanego balonu
            przyciąganiu drobnych skrawków papieru bez bezpośredniego dotykania ich
            Czego się nauczyliśmy?
            Podczas podsumowania uczniowie wspólnie wyjaśniali obserwowane zjawiska, używając pojęć takich jak:
            ładunki

          • Warsztaty pizzy klasy 4d

            W dniu 29.01.2026r. uczniowie klasy 4d wzięli udział w warsztatach pizzy. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowywały pizzę, a następnie z apetytem ją zjadły. Uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzi pizza oraz jakich składników używa się do jej przygotowania. Warsztatom towarzyszyły także różne gry i zabawy, które sprawiły wszystkim dużo radości. Był to bardzo ciekawy i smaczny dzień.

          • Kulig klas 2b i 2d w Siedlisku Janczar w Pstrągowej

            W mroźny, zimowy dzień klasy 2b i 2d wyruszyły na niezapomniany kulig do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Śnieg skrzypiał pod butami, a zimowa aura tworzyła prawdziwie bajkowy krajobraz.
            Przygoda rozpoczęła się od przejażdżki bryczką ciągniętą przez konie. Radość i śmiech wypełniały powietrze, a malownicze widoki zachwycały uczestników. Nie zabrakło też przejażdżek na koniu, które dostarczyły wielu emocji i pozwoliły uczestnikom poczuć wyjątkowy kontakt ze zwierzętami.
            Po aktywnościach na świeżym powietrzu czas spędziliśmy w sali zabaw, bawiąc się, grając w różnorodne gry i integrując się w radosnej atmosferze. Na koniec wszyscy zasiedli przy stole, zajadając pieczone kiełbaski i popijając gorącą herbatę.
            To był dzień pełen śmiechu, zabawy i niezapomnianych wrażeń – prawdziwie zimowa przygoda, która na długo zostanie w naszej pamięci.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.facebook.com/edukacja.rzeszow/
      • Odnośnik: https://www.dwujezycznedzieci.pl
      • Odnośnik: https://www.yellowhouseenglish.com
      • Odnośnik: https://bip.erzeszow.pl/static/img/k02/GK/S%C5%81OWNIK%20SEGREGACJI%20ODPAD%C3%93W%20KOMUNALNYCH.pdf
      • Odnośnik: https://rowerowymaj.eu/
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: https://malymistrz.szs.pl/
      • Odnośnik: https://rowiesnicy.fdds.pl/o-programie/
      • Sobota27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Odnośnik: https://portal.vulcan.net.pl/jst/rzeszowprojekt/CMS/nabor-k.aspx

    •  

    • PRZERWA WAKACYJNA  2025/2026

      Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a,
        35-311 Rzeszów
        Poland
      • sekretariat 17 748 17 70;
        księgowość 17 748 17 81;
        kierownik gospodarczy 17 748 17 82;
        pedagog 17 748 17 74;
        pielęgniarka szkolna 17 748 17 75;
        biblioteka 17 748 17 76;
        intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Bank Pekao S.A.  29 1240 1037 1111 0011 5301 3068
        (zmiana od 1.06.2025)
    • Logowanie