Dzieci w krainie poezji
Wsparcie psychologiczne – spis telefonów
Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielkom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Konkurs Różańcowy
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie najpiękniejszego różańca.
Regulamin konkursu:- Kategoria I- dla uczniów klas 1- 3.
- Kategoria II- dla uczniów klas 4- 8.
- Różańce mogą być wykonane dowolną techniką.
- Zachęcamy, aby wykorzystać najróżniejsze materiały i pomysły na wykonanie różańca (np. muszelki, fasolki, masę solną, chrupki, koraliki oraz wiele innych). Liczymy na oryginalność i pomysłowość.
- Prace muszą być podpisane: imię, nazwisko, klasa.
- Różańce można przynosić do księży katechetów do 23 października.
- Do oceny prac powołana zostanie komisja.
- Dla uczestników czekają nagrody.
- Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w poniedziałek 31 października.
Księża katecheci
Akcja charytatywna "Nakarm pieska" i odwiedziny klasy 6c w schronisku Kundelek
1 października mieliśmy przyjemność odwiedzić pieski i kotki w schronisku Kundelek. Wcześniej, przez około 2 tygodnie, zbieraliśmy w naszej szkole niezbędne rzeczy dla zwierzaków. Zebraliśmy 4 olbrzymie pudła karm, zabawek, były w nich również obroże oraz koce aby było im ciepło. Cała klasa bardzo zaangażowała się w tą akcję, na miejscu dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje schronisko, kto nim zarządza i jak trafiają tam zwierzaki.
Samo wyjście i odwiedziny było bardzo edukacyjne. Zwierzaki potrzebują dużo miłości i z naszej strony ją dostały ale nie było łatwo i były tez momenty wzruszeń.
Relacja z wycieczki dostępna jest również w poniższym linku:
https://www.facebook.com/share/p/DW68oPccfCqF2tAx/Agnieszka Pietrasiewicz
Dzień Chłopaka w klasach 1
- 4
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w klasach pierwszych dziewczynki złożyły życzenia chłopcom, wręczyły upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
Wychowawcy klas I
Dzień Chłopaka w 4b
30 września obchodziliśmy w klasie 4b Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy otrzymali pięknie przygotowane upominki, które ich bardzo ucieszyły. Po godzinie wychowawczej wybraliśmy się na wspólne wyjście do kina Helios w Rzeszowie, co było wspaniałym sposobem na uczczenie tego dnia. Czas spędzony razem pozwolił nam się lepiej poznać i zacieśnić relacje koleżeńskie, a seans ,,Mój pies Artur” dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
Patrycja Kąkol-Dworak
Dzień chłopaka w klasie 6c
Jak co roku, w ten wyjątkowy dzień, koleżanki z naszej klasy przygotowały dla nas niespodziankę.
Złożyły nam życzenia i wręczyły mile podarunki, były tez cukierki. Cała lekcji w obecności naszej wychowawczyni upłynęła w świątecznym dla nas nastroju.
Dziękujemy naszym koleżankom.Agnieszka Pietrasiewicz
Dzień Chłopaka w klasie 2a
- 9
Wspólne wyjście uczniów klasy 2a do kręgielni Galaktyka w Rzeszowie było wspaniałym sposobem na uczczenie Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy, a przede wszystkim zacieśnienia relacji koleżeńskich. Były brawa, okrzyki i oczywiście … dzieci musiały nadrobić zgubione kalorie jedząc pyszną pizzę. Wszyscy wrócili pełni niesamowitych wrażeń i miłych wspomnień.
Monika Ciećko
Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem
W ramach ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”, do której dołączyła nasza szkoła, wzięliśmy udział w spotkaniu autorskim online z panem Wojciechem Widłakiem. W poniedziałek 30 września uczniowie klas czwartych oraz piątych wysłuchali fragmentów książki pt. „Dwa serca anioła” opowiadającej o chłopcu, który w wieku sześciu lat znalazł się w szpitalu i usłyszał, że ma bardzo poważną wadę serca. Książka porusza ważne tematy, takie jak: choroby serca, przyjaźni, rodziny, relacji rówieśniczych. Mimo poważnej tematyki utwór jest ciepły, niesie pozytywne przesłanie. Tekst książki został wydrukowany w kolorze czerwonym, natomiast ilustracje, których autorem jest Paweł Pawlak, kolorystycznie pasują do wyglądu ludzkiego serca – ilustrator wykorzystał dwa kolory: niebieski i czerwony. Wojciech Widłak, znany i popularny autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, opowiadał o okolicznościach powstania książki, skupił się także na funkcjonowaniu słowa „serce” we współczesnej polszczyźnie.
Monika Konefał
Wyjście integracyjne klasy 2d do kina z okazji Dnia Chłopaka
- 1
30 września klasa 2d udała się do kina Helios, aby świętować Dzień Chłopaka przed wielkim ekranem. W repertuarze był ciekawa rysunkowa animacja pt. Leonardo Odkrywca”, którą można było obejrzeć w ramach projektu kinowego ,,Kino na temat”.
Projekt ten zakłada nie tylko obejrzenie ciekawego, edukacyjnego filmu, ale także udział w fantastycznej lekcji kinowej orz prelekcji. Tym razem gościem była dr Joanna Zabłocka-Skorek- trenerka edukacji medialnej. Pani Joanna wytłumaczyła widzom: Dlaczego Leonardo Da Vinci? Co znajduje się na obrazie Mona Lisy? Wyjaśniła: Co to jest fresk? oraz opowiedziała o wielu ciekawych momentach z życia Leonarda Da Vinci, o których nawet dorośli nie mieli pojęcia.
,,Leonardo. Odkrywca” to opowieść o niesamowicie dociekliwym i upartym wynalazcy Leonardo da Vinci, który opuszcza Włochy i wyrusza do Francji z misją stworzenia idealnego miasta, które szumi, tętni życiem, śpiewem i radością. Wspólnie z nieustraszoną księżniczką Małgorzatą próbuje przekonać do swojego pomysłu króla Franciszka. Król ma jednak inną wizję - chciałby dostać od mistrza wielki posąg, aby pokazać światu swoją potęgę. Opowieść o niepohamowanej ciekawości świata, ilustrowana wesołymi piosenkami, zaśpiewanymi przez polskich aktorów musicalowych, na czele z niezastąpionym Tomaszem Kotem w roli Leonarda da Vinci, która zachęca każdego do odnajdywania w sobie odkrywcy i pokazuje, że geniusz tkwi w każdym z nas! Była to porywająca podróż z być może największym geniuszem wszech czasów. Leonardo da Vinci nie potrafił zaspokoić swojej ogromnej ciekawości i był przy tym uparty. W tej humorystycznej opowieści dla całej rodziny, inspirowanej życiem i twórczością Leonardo da Vinci każdy znajdzie coś dla siebie.
Mariola Baran
Akcja "Światełko Pamięci dla Łyczakowa 2024"
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy dzieci oraz uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do wzięcia udziału w akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa 2024".
Na parterze w holu głównym szkoły mieści się specjalny kosz, do którego należy składać białe i czerwone znicze. Szczegółowe informacje znajdują się na poniższym plakacie.
Z całego serca bardzo dziękujemy za współpracę oraz okazane wsparcie.
Organizatorzy:
Jolanta Pierożak-Dulińska
Rafał Michta
Dzień Głośnego Czytania - uczniowie czytają przedszkolakom
Dzień 29 września jest w Polsce ustanowiony Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji w piątek (27.09.2024) odbyło się w naszej szkole wydarzenie szkolno- przedszkolne zorganizowane przez uczniów z klas 1b i 2b, na które zaproszone zostały zerowe oddziały przedszkolne. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały piosenki promujące czytelnictwo oraz treść książki pt."A jak Alfabet" czytaną przez uczniów klasy 2b. Młodsze dzieci salę teatralną opuszczały z uśmiechami na ustach, a wcześniej złożyły obietnice, że w przyszłości to my będziemy gościć na ich wystąpieniu.
Justyna Olszewska
Wycieczka integracyjna klasy 1d oraz 1e do Farmy Rzeszowskiej
- 10
27 września uczniowie klasy 1d oraz 1e wybrali się na wycieczkę na Farmę Rzeszowską. Głównym celem wycieczki była integracja klas, spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz poznanie życia na farmie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć farmerskie zwierzęta, takie jak: konie, kury, krowy, króliki, papugi. Dużą atrakcją okazał się labirynt kukurydzy oraz basen z kukurydzą. Świetnie bawiliśmy się również na karuzeli, byku mechanicznym i trampolinach.
Wycieczka była bardzo udana i pełna radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody.
Agnieszka Bajda
Edyta Dżała- Błajda
Dzień Piżamy
- 3
W środę 25 września obchodziliśmy Dzień Piżamy. Tego dnia duża część uczniów naszej szkoły, zamieniła swój ubiór codzienny na piżamę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci w kombinezonach piżamowych, mięciutkich kapciach, ulubionych piżamach a także cieplutkich szlafrokach. Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną.
Dziękujemy za czynny udział w tej akcji!Anna Skiba
Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych
- 1
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.
Tego dnia w naszej szkole było bardzo …europejsko!Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego przygotowali wielkoformatowe plakaty przedstawiające następujące języki: ukraiński (kl. 2a), włoski (kl. 2b), francuski (kl. 2c), hiszpański (kl. 3e), angielski (kl. 4b), słowacki (kl. 6a), niemiecki (kl. 6a), węgierski (kl. 6b), czeski (kl. 6a i 6c). Przygotowane prace uworzyły wystawę „Języki Europy”. Odwiedzający ją uczniowie mogli poznać kulturę, zabytki oraz ciekawostki związane z poszczególnymi językami.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych na przerwach między lekcjami mogliśmy bawić się, tańczyć i śpiewać przy popularnych utworach muzycznych w językach Europy. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do rozszerzania wiedzy o językach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach), pogłębiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów oraz budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.
Zespół języków obcych
Archiwum Aktualności