Przedłużenie terminu zgłoszeń do szkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej: "Let's sing!"
Życzenia dla Ziemi
Wycieczka klasy 7a i 7b do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa
- 16
24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas siódmych pod opieką Anny Bogacz, Patrycji Kąkol-Dworak, Klaudii Lelek-Miąsik i Rafała Michty wzięli udział w bezpłatnej lekcji muzealno-terenowej, pn. „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej… – widzialne i niewidzialne ślady Powstania Styczniowego w Rzeszowie”, zorganizowanej przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Lekcja odbyła się w ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego, a jej zadaniem było przede wszystkim przybliżenie uczniom okoliczności przyczyn, przebiegu i skutków samego Powstania Styczniowego, ale także przedstawienie roli i znaczenia miasta Rzeszowa oraz jego mieszkańców, w tym większym i najdłużej trwającym zrywie narodowowyzwoleńczym w naszych dziejach.
Rzeszów jako część Galicji, czyli zaboru austriackiego, nie był co prawda terenem samych walk powstańczych, ale pełnił ważną rolę w organizowaniu pomocy na rzecz powstania, będąc swego rodzaju zapleczem do prowadzonych przez powstańców działań.
Pierwszą część lekcji stanowił wykład w budynku muzeum, połączony z prezentacją multimedialną, wprowadzającą uczniów w poruszaną problematykę oraz zwiedzanie bogatej ekspozycji muzealnej, w której skład wchodzą powstańcze bronie, stroje, przedmioty codziennego użytku, takie jak biżuteria, elementy stroju, czy dokumenty z czasów styczniowego zrywu. Drugą część zajęć stanowił spacer tematyczny ulicami centrum miasta, podczas którego przy pomocy otrzymanych materiałów edukacyjnych (w tym szczegółowej mapy), uczniowie odnajdywali istniejące do dzisiaj lub nieistniejące już miejsca i ślady Powstania Styczniowego oraz działaczy biorących w nim udział na terenie Rzeszowa. Najwięcej emocji wzbudził spacer z mapą po Starym Cmentarzu przy ulicy Targowej i poszukiwanie na nim pamiątkowych pomników, czy mogił powstańców. Młodzież miała także okazję zobaczyć miejsca w Rzeszowie związane z rzeszowskimi powstańcami, m.in. miejskie kamienice, Plac Farny, pamiątkowe tablice. a także Zamek Lubomirskich, w którym dawniej znajdowało się więzienie dla działaczy politycznych.
Rafał Michta
Zaproszenie do pierwszego etapu konkursu czytelniczego
Dzień Ziemi
Uroczystość Pasowania na Czytelników Uczniów Klas Pierwszych
Światowy Dzień Języka Angielskiego
Obchody Dnia Ziemi w klasie 1c
Ziemio!
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy!22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia również klasa 1c włączyła się w obchody i podjęła się wyzwania uratowania naszej Planety.
Podczas zajęć kształtowały postawę proekologiczną m. in.: tworząc “Kodeks Przyjaciela Ziemi”, za pomocą metody projektu przygotowały plan ratowania naszej Planety oraz uczyły się segregacji odpadów. To był niewątpliwie cenny czas, który przyniósł naszym uczniom nie tylko refleksję, ale również zachęcił do szerzenia zachowań na miarę Przyjaciela Ziemi.
I Ty, Uczniu - oszczędzaj wodę,
nie niszcz i nie śmieć.
DBAJ O PRZYRODĘ!Wychowawca Dominika Kulczycka
Sukces uczennic klasy 4b w Jubileuszowym 10 Otwartym Turnieju Tańca w Pińczowie
W sobotę, 20.04.2024 r. uczennice klasy 4b - Izabela Sołek i Natasza Rusin wraz z Zespołem "Exercise", zdobyły I miejsce w Jubileuszowym 10 Otwartym Turnieju Tańca w Pińczowie, w kategorii Show Dance 9-11 lat.
Dziewczęta występowały na scenie mając świadomość wysoko postawionej poprzeczki - w swojej kategorii rywalizowały z 13 formacjami tanecznymi. Jednakże nie zniechęciło to naszych tancerek i nie zwalniając tempa, zdeklasowały pozostałe zespoły, a zachwycone Jury wręczyło tancerkom i choreografowi Nagrodę GRAND PRIX, wybierając tę właśnie choreografię i Zespół spośród 88 innych ocenianych drużyn, biorących udział w turnieju.
Przygotowaniem choreografii oraz tancerek zajmowała się Tetiana Kudyrko, prowadząca Szkołę Tańca Exercise Rzeszów.
Serdecznie gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za następne występy!!!Rafał Michta
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Puchacz Piotr"
W dniu 14 marca 2024 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ,,Puchacz Piotr”. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, bardzo cieszymy się, że dzieci chciały podjąć to matematyczne wyzwanie. 15 kwietnia 2024 r. otrzymaliśmy wyniki etapu szkolnego.
Do II etapu zakwalifikowali się:
Filip Szmyd (kl.1 c)
Sambor Durak (kl.1 c)
Maja Gaździk (kl. 1c)
Miłosz Gaca (kl. 1c)
Wiktor Puchalski (kl. 1d)
Adam Wilusz (kl. 2b)
Jakub Towarnicki (kl. 2b)
Leon Skubis (kl. 2c)
Gustaw Buczak (kl. 2d)
Jaromir Durak (kl. 3a)
Julia Chmielewska (kl. 3b)
Ze względu na fakt, że w naszej okolicy nie ma placówki MathRiders, uczniowie będą pisać II etap Konkursu w naszej szkole. II etap Konkursu zostanie przeprowadzony w drugim tygodniu maja.
O szczegółach będziemy informować w wiadomości przez e-dziennik.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a wymienionym uczniom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!Martyna Zaguła
"Matma to łatwizna"
- 5
W dniu 12 kwietnia 2024 roku grupa naszych uczniów zaprezentowała społeczności szkolnej przedstawienie matematyczne pt. "Matma to łatwizna”. Uczniowie odegrali scenkę z lekcji matematyki, pokazując m. in. sposoby mnożenia przez 9, łamigłówki logiczne z zapałkami, a także zadanie pobudzające naszą wyobraźnie przestrzenną. Na scenie można było usłyszeć min. autorski wiersz Izabeli Dudek z klasy 5b, oraz utwór "Pi i Sigma" w aranżacji akordeonowej Michała Maciejko z klasy 3a. Przedstawienie było ostatnim punktem innowacji matematycznej maTrzec.
Dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia na to wydarzenie szkolne.
Do zobaczenia na kolejnych matematycznych szlakach!Magdalena Harasymowicz
Martyna Zaguła
Pyszne, zdrowe, kolorowe!
19 kwietnia uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach "Pyszne, zdrowe, kolorowe" prowadzonych przez Panie z firmy samozdrowe.pl
Na początku usłyszeliśmy o piramidzie żywieniowej oraz o zmianach, jakie w niej zaszły w ostatnich latach. Kolejno każdy uczeń przygotował swoją pyszną, zdrową i kolorową przekąskę. Finalnym elementem warsztatów było przygotowanie tortilli i poczęstowanie nimi nauczycieli. Głównym celem warsztatów było zachęcenie uczniów do wybierania zdrowych i samodzielnie przygotowanych przekąsek do śniadaniówek.Magdalena Harasymowicz
Klasa 2e "śladami wielkich malarzy..."
- 14
17 kwietnia 2024 r. klasa 2e uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Filii Nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, poprowadzonych przez Panią Annę Pieniążek. Zajęcia pod tytułem „Śladami wielkich malarzy” zorganizowano z okazji Światowego Dnia Sztuki, który obchodzony jest na całym świecie 15 kwietnia.
Uczniowie zapoznali się z sylwetkami artystów malarzy, którzy uznawani są za największych i najwybitniejszych twórców, a także kierunkami sztuki w obrębie których tworzyli swoje dzieła. Dzięki tej wiedzy, w drugiej części zajęć, dzieci mogły stworzyć swoje interpretacje sławnych obrazów, takich jak: „Mona Lisa”, „Gwieździsta noc”, „Krzyk”, czy „Kobieta z parasolką”. Inspiracji mogły szukać w przygotowanych na tę okazję książkach z dziedziny sztuki.Ewelina Kutyła-Stręciwilk i Dagmara Pasieka
2 maja 2024 - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Szanowni Państwo,
zgodnie z Ramowym Kalendarzem Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie 2 maja 2024 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Jednocześnie informujemy, że w razie potrzeby świetlica szkolna będzie pełnić dyżur od 6.30 do 17.00 dla uczniów klas I – IV, których oboje rodzice pracują.
Jeżeli potrzebujecie Państwo zapewnienia opieki świetlicowej dla swojego dziecka w/w dniu prosimy o wypełnienie ankiety zamieszczonej w e-dzienniku w Informacjach na "zielonej tablicy".
Zebrane dane pozwolą na zorganizowanie opieki i żywienia zgodnie z Państwa potrzebami.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem korzystania z wyżywienia w Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie, od 1 kwietnia 2024 r. nie dokonuje się odpisów za nieobecność dziecka (uprawnionego do korzystania z posiłków ucznia szkoły), które zostało uprzednio zgłoszone na dyżur świetlicowy wynikający z kalendarza dni wolnych od nauki w roku szkolnym.
Termin wypełnienia ankiety: do 22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek).
Międzyszkolny konkurs na komiks w języku angielskim pt. „My unbelievable story”
Konkurs
Przegląd piosenki patriotycznej
Żonkile zakwitły dla Hospicjum
- 5
Pola Nadziei to inicjatywa Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, symbolizująca solidarność z chorymi. Włączyło się w nią 171 placówek oświatowych z Podkarpacia, w tym nasza szkoła.
Jesienią uczniowie klasy 3b w ogrodzie przedszkolnym zasadzili 150 cebulek żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Wiosną, gdy kwiaty zakwitły, zostały zebrane. W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. przy Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie wolontariusze z naszej szkoły wręczali żonkile wszystkim, których łączy idea pomagania. Podczas niedzielnej kwesty zebraliśmy 3 911 zł. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca!
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Dzień Scrabble
- 4
16 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy dzień scrabble, gry która doskonale rozwija umiejętności językowe i wyśmienicie bawi ludzi na całym świecie już od 1931 roku, a jej twórcą był Alfred Mosher Butts.
W szkolnym foyer zagościła specjalnie na tę okazję stworzona gigantycznych rozmiarów plansza do gry oraz 100 liter, z których powstawały przeróżne słowa a nawet złote myśli.
W wyzwaniu scrabble wzięła udział cała społeczność szkolna, Nauczyciele, Dyrekcja i Uczniowie, niektórzy grali po raz pierwszy, inni znali grę całkiem dobrze, więc doskonale sprostali zadaniu tworzenia nowych i poprawnych słów z kombinacji wylosowanych liter.
Grze oczywiście towarzyszyła doskonała zabawa, wysiłek intelektualny i bystre oko. Wszystkim, którzy „wpadli na słówko” serdecznie dziękujemy.Wioletta Koczaja-Styka i Kamila Sitek
Archiwum Aktualności