Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
Uprzejmie informujemy, że zajęcia z piłki nożnej w ramach Programu SKS zakończyły się 15 grudnia 2023 r.
O naborze na zajęcia SKS w roku 2024 r. poinformujemy osobnym ogłoszeniem.
22 grudnia 2023 r., w ostatni dzień nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia, klasy 2e, 3a, 4b i 5c wzięły udział w wycieczce szkolnej, podczas której pierwszym przystankiem była wizyta w pączkarni. Nikt nie oparł się spróbowaniu wyśmienitych pączków z wymyślnymi nadzieniami i o interesujących smakach.
Po słodkiej przekąsce, wszyscy udali się do Teatru Maska, by wziąć udział w spektaklu teatralnym zatytułowanym "Opowieść wigilijna". Uczniowie mogli blisko obcować z kulturą i żywym słowem, poznali zasady zachowania się w teatrze, a także zobaczyli profesjonalną grę aktorską na deskach teatru. Po zakończonym spektaklu uczniowie odwiedzili rzeszowskie Świąteczne Miasteczko, gdzie mieli okazję skosztować świątecznych smakołyków. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie wprawili się w świąteczny nastrój!!
Dagmara Pasieka
Jolanta Pierożak-Dulińska
Agnieszka Pietrasiewicz
Rafał Michta
Milena Brandt
Ewelina Kutyła-Stręciwilk
Izabela Laska
Anna Lipińska
22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastyczno – językowego My Christmas Card na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Uczniowie za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z brokatu, cekinów, a nawet patyczków do uszu…) wykonali kartki świąteczne. Wszystkie prace były wyjątkowe, zasługują na wyróżnienie ze względu na oryginalność pomysłów i atrakcyjność wykonania. Komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców miała niezwykle trudne zadanie do wykonania. Po naradzie zostały wybrane najciekawsze prace:
I miejsce – Kacper Siewiorek
II miejsce – Marika Żułkiewska, Adam Maternia
III miejsce – Patryk Kazalski, Adam Wilusz
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom!
Dagmara Pasieka, Aleksandra Lew
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uprzejmie informujemy, że w dniach od 27 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych będzie nieobecny.
W związku z tym, mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do i ze szkoły.
Uprzejmie informujemy, że w okresie od 23 grudnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. oraz 2 stycznia 2024 r. świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów klas I-IV, których rodzice poprosili o zapewnienie dziecku opieki podczas zimowej przerwy świątecznej.
Wszyscy uczniowie schodzą się od godz. 6.30 do 8.00 w sali 002.
Wszyscy uczniowie rozchodzą się od godz. 15.00 z sali 002.
Przebywanie w salach:
Gr. I – od 6.30 do 17.00 – sala 002
Gr. II – od 8.00 do 15.00 – sala 003
Gr. III – od 7.30 do 14.30 – sala 004
Obiad o godz. 11.30 w stołówce szkolnej.
Prosimy Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na dyżur świetlicowy w czasie zimowej przerwy świątecznej, aby ze względu na zamknięcie roku budżetowego dokonali zgłoszenia odpisów za ewentualne nieobecności do 27 grudnia (środa) do godziny 8.00.
Zgłoszenie nieobecności w dniu 2.01.2024 r. pozostaje bez zmian, czyli do godz. 8.00 w danym dniu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia radości, pogody ducha, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie momentem odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie
21 grudnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-językowy MY CHRISTMAS DICTIONARY.
Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością angielskiego słownictwa i w formie plastycznej ukazać słownictwo związane z Bożym Narodzeniem.
Najwyższe miejsca zajęli:
1. Michał Wodecki z klasy 4b
2. Anna Wolańczyk z klasy 5a
3. Emilia Rybka z klasy 5c
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach języka angielskiego!
Anna Bogacz i Patrycja Kąkol-Dworak
W czwartek 21 grudnia odbyła się wigilia klasowa. Na początku zostały udekorowane stoły, a gdy wybiła pora rozpoczęcia - uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się przy wspólnym stole. Wszyscy składali sobie życzenia, a zapach żywej choinki unosił się w powietrzu. Chętni uczniowie przynieśli swoje instrumenty - grali na nich melodie kolęd, które urozmaicały nam śpiew. Po wspólnej uczcie w klasie zeszliśmy na wspólny obiad na szkolną stołówkę.
Magdalena Harasymowicz
Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej nr 37 dołączyli - tak, jak w ubiegłym roku - do wspólnej zbiórki dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Na choince umieszczonej w dolnym holu szkoły były powieszone karteczki (w kształcie bombek) z zapisanymi produktami potrzebnymi dla Hospicjum. Wszyscy chętni zabierali karteczkę z produktem, który kolejno kupowali i przynosili pod choinkę. Tym sposobem ilość „bombek” znikała a ilość produktów przybywała.
Zebrane dary posortowali, policzyli i zapakowali uczniowie klasy 7a, którzy bardzo zaangażowali się w to zadanie.
Mamy nadzieję, że nasza działalność spowoduje uśmiech na twarzach Podopiecznych.
Szkolne Koło Caritas
Święta bez pierniczków to święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem uczniowie klasy Ia postanowili zadośćuczynić tej tradycji. W związku z tym pierwszoklasiści zabrali się do dekorowania pierników. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, tworząc prawdziwe cudeńka. Podczas pracy było wiele radości i śmiechu.
Po skończonej pracy wszyscy zapakowali pierniczki i powstały piękne upominki świąteczne.
Monika Ciećko
21 grudnia w szkole zapachniało zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. A to za sprawą przeprowadzonych wśród uczniów klasy 1c warsztatów pierniczkowych.
Zanim zabraliśmy się do pracy prowadzące przygotowały dla każdego dziecka jego stanowisko pracy, zadbały o czyste rączki i nakrycia głowy. Następnie opowiedziały o sposobach i materiałach spożywczych wykorzystywanych do zdobienia pierników. Paleta barwnych lukrów, mas, posypek i pianek rozbudziła wśród dzieci niesamowitą energię, kreatywność i pomysłowość. Trudno też było oprzeć się kolorowym cukrowym masom, różnokolorowym posypkom i słodziutkiemu lukrowi. Pod czujnym okiem opiekunów oraz wychowawcy, w niesamowitym skupieniu i cudownej atmosferze pierniczki w mgnieniu oka zamieniały się w „słodziutkie choinkowe dzieła sztuki”. Po skończonej pracy wszyscy uczniowie zadbali o porządek w sali.
W imieniu uczniów klasy 1c z całego serca życzymy, aby te zbliżające się święta Bożego Narodzenia odbyły się w tak rodzinnej, pełnej ciepła atmosferze jak nasze warsztaty pierniczkowe!
Dominika Kulczycka
W minionym tygodniu nasza szkoła zanurzyła się w atmosferę magii świąt dzięki wyjątkowej akcji, zorganizowanej przez nasz Samorząd Uczniowski – "Szkolna Poczta Świąteczna". To wyjątkowe przedsięwzięcie miało na celu ożywienie tradycji przesyłania kartek świątecznych oraz promowanie gestów sympatii wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
W czwartkowy poranek po korytarzach naszej szkoły przechadzał się "Świąteczny Listonosz", który dostarczał przesyłki prosto do każdej klasy oraz konkretnych osób. To było niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników, a chwile radości i uśmiechu na twarzach obdarowanych były bezcenne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie i entuzjazm. Wasza gotowość do dzielenia się radością sprawiła, że nasza szkoła rozkwitła świąteczną atmosferą.
Kamila Sitek
Czwartkowy poranek rozpoczął się wyjątkowo. Uczniowie klas 4-7 wystąpili przed dyrekcją, nauczycielami i kolegami w sali teatralnej. Wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, śpiewając znane polsko-angielskie przeboje. Nie zabrakło piosenek: „Ding dong”, „Jest taki dzień”, „Jingle Bell Rock”, „Merry Christmas Everyone” i wielu innych. Młodzi artyści mieli okazję wykazać się nie tylko talentem wokalnym, ale i artystycznym. Całość dopełniła gra na instrumentach: Janka z klasy 7b na gitarze, Hani z klasy 6a na perkusji oraz Julii z klasy 4a na altówce. Śpiew przeplatał się z tańcem, zaś słowa z muzyką.
Na zakończenie koncertu Pani Dyrektor szkoły, Małgorzata Adamska – Jesiołkiewicz, życzyła wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a artystom dalszych sukcesów.
Organizatorzy:
Paulina Dubis
Monika Konefał
Klaudia Lelek – Miąsik
W czwartek, 21 grudnia, uczniowie klasy 4a z wychowawczynią Moniką Konefał oraz panią Pauliną Dubis uczestniczyli w klasowej wigilii. Najpierw ozdabiali pierniczki, następnie składali sobie świąteczne życzenia. Najwięcej czasu pochłonęła degustacja pyszności przygotowanych przez rodziców – torcików o różnych smakach. Pod choinką czekały na wszystkich drobne upominki.
Po miło spędzonym czasie, jeszcze przed świątecznym obiadem w szkolnej stołówce, uczniowie pozowali do zdjęć w bożonarodzeniowej scenografii.
Monika Konefał
Hej kolęda, kolęda
Hej kolędy to czas!
19 grudnia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w nietypowej lekcji muzyki. Zebraliśmy się na sali teatralnej gdzie każda klasa zaśpiewała wcześniej przygotowaną kolędę lub pastorałkę. W takim śpiewającym nastroju wchodzimy w ten piękny świąteczny czas.
Organizatorzy:
Mariola Baran
Monika Staniszewska
Patrycja Wolak
21 grudnia br. w klasie 4b odbyła się klasowa wigilia. Uroczystość rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem życzeń. Następnie usiedliśmy przy pięknie przystrojonym stole, na którym czekały już przygotowane przez rodziców świąteczne smakołyki. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania i opowiadania o naszych świątecznych planach. Był to czas pełen wzruszeń i radości.
Korzystając z okazji, klasa 4b wraz z wychowawcą, życzy całej naszej szkolnej społeczności zdrowych i udanych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze, przepełnionych spokojem i refleksją.
Rafał Michta
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też 20 grudnia w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1D oraz 1E przygotowali szkolną opowieść wigilijną, która została ciepło przyjęta przez widzów i nagrodzona gromkimi brawami.
W środę, 20 grudnia, uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl oparty na ponadczasowej „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Aktorzy rzeszowskiego Teatru MASKA słowem, ruchem, tańcem i grą przedstawili historię Ebenezera Scrooge’a, skąpca, który w wieczór wigilijny przeżył niezwykłe spotkanie z duchami świąt Bożego Narodzenia.
Środowy wyjazd wprowadził wszystkich w odpowiedni, świąteczny nastrój. Wszyscy poczuli magię świąt. Była to także doskonała okazja, by przypomnieć prawdziwe wartości, jakimi powinnyśmy kierować się w życiu, by zaznać pełni szczęścia. Uczniowie klas siódmych utrwalili także omawianą na lekcjach języka polskiego lekturę.
Po spektaklu, uczniowie klasy 4a odwiedzili jeszcze świąteczne miasteczko na rzeszowskim rynku.
Monika Konefał
Klaudia Lelek - Miąsik
Powered by aSc EduPage