11 czerwca br. w szkolnej bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie II Edycji Szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pn. „Moja Rodzina - moje korzenie”. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczną drzewa genealogicznego swojej rodziny. Naszemu konkursowi przyświecało wiele celów:
poznanie przez uczniów historii swojej rodziny oraz zainteresowanie ich tematyką poszukiwań genealogicznych;
rozbudzenie w uczniach chęci poznawania kultury oraz historii lokalnej i regionalnej społeczności, tzw. „małej ojczyzny”;
rozwijanie postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia świadomości i tożsamości lokalnej oraz narodowej;
wzbudzanie u uczniów potrzeby pielęgnacji rodzinnych tradycji i szacunek do własnej przeszłości;
kształtowanie umiejętności dokumentowania historii swojej rodziny, m.in. w formie drzewa genealogicznego;
pobudzanie dialogu międzypokoleniowego w rodzinach naszych uczniów.
Dzięki nieograniczonej kreatywności i pomysłowości uczestników konkursu, powstały przepiękne plansze z drzewami genealogicznymi, przedstawiające w artystyczny sposób wizerunki członków rodzin uczniów biorących udział w konkursie.
Nagrody przyznano uczniom:
1. miejsce - Alexander z kl. 1a
1. miejsce - Nikola z kl. 5a
2. miejsce - Oliwia z kl. 5a
2. miejsce - Julia z kl. 4b
3 miejsce - Nicole z kl. 5a
3. miejsce - Lena z kl. 6a
Zwycięzcy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!
Organizatorzy:
Jolanta Pierożak-Dulińska
Rafał Michta