Godzina zadumy klas 5a i 5b na Starym Cmentarzu w Rzeszowie
21W środę, 30 października, piątoklasiści, odwiedzili Stary Cmentarz w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych po to, aby uprzątnąć groby, zapalić znicze i pomodlić się za dusze zmarłych.
Najstarsza rzeszowska nekropolia znajdująca się na ul. Targowej, założona jeszcze pod koniec wieku XVIII, została wpisana na listę zabytków w 1968 roku. Podczas pobytu na cmentarzu uczniowie poznali historię tego miejsca oraz zasłużonych mieszkańców miasta. Zwracali uwagę na detale architektoniczne: płaskorzeźby, kute ogrodzenia i żeliwne krzyże, a także na symbolikę stosowaną przez rzeźbiarzy przy tworzeniu nagrobków. Oznaczone miejsca chorągiewkami z datami 1794, 1831, 1848 i 1863 dały okazję do przypomnienia najważniejszych zrywów narodowych. Szczególną uwagę przykuwa Pomnik Powstańców 1863 roku, a także znajdujący się za nim Grób Ofiar II Wojny Światowej. Nasi uczniowie odwiedzili także grób
"Ścieżka bosych stópek" klasy 1d oraz 1e
8W ramach innowacji pedagogicznej pt. "Klasa w terenie" uczniowie klasy 1d oraz 1e brali udział w zajęciach sensorycznych "ścieżka bosych stópek".
Celem zajęć była aktywizacja zmysłów dzieci poprzez interakcję z naturalnym środowiskiem.
Dzieci miały do pokonania ścieżkę sensoryczna, w której skład wchodziły: liście, kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, choinka.
Podczas przechodzenia przez różne strefy uczniowie byli zachęcani do opisywania, co czują pod stopami oraz jakie zmysły są aktywowane w danej chwili.
Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem wśród dzieci. Uczniowie chętnie uczestniczyli w aktywnościach i wykazywali zainteresowanie tematyką jesieni oraz przyrody. Ścieżka sensoryczna okazała się skutecznym narzędziem rozwijającym zmysły.
Innowacja pedagogiczna "Klasa w terenie" to szansa na wzbogacenie edukacji oraz zbudowanie pozytywnych postaw wobec ochrony środowiska.
„POLA NADZIEI” – Jesień 2024
328 października nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”, która ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Uczniowie klasy 3b zasadzili cebulki żonkili na terenie szkolnego ogrodu. Żonkil to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Wiosną kwiaty zostaną ścięte oraz rozdane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Bezpłatna wizyta studyjna klasy 8a i 8b w Auschwitz-Birkenau
2929 października br. uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w bezpłatnej wizycie studyjnej do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wycieczka obejmowała 3,5-godzinne zwiedzanie obozu z przewodnikiem i zestawem słuchawkowym oraz 1,5-godzinne edukacyjne warsztaty tematyczne, podczas których uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie kompleksu budynków obozu Auschwitz oraz Birkenau, w tym poznanie historii oraz okoliczności dokonanego tam w czasie II wojny światowej ludobójstwa.
Istotny element naszej wizyty stanowiło także uczczenie pamięci ofiar, wzbudzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka, budowanie świadomości patriotycznej oraz narodowej uczniów, a także poznanie dziejów martyrologii polskiej. W trakcie zwiedzania nasza młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, kategoriach i oznaczeniach skazanych, liczbie ofiar,
Jesień liścia Jasia - obserwacje przyrodnicze klasy 2b
16"Wiosna przeminęła. Przeminęło też lato.(...)
W mgnieniu oka całe drzewo, a właściwie wszystkie drzewa w parku rozbłysły feerią barw..."
Nadszedł malowniczy czas jesieni. Lektura pt."Jesień liścia Jasia" skłoniła nas do refleksji o przemijaniu. Zainspirowała nas również do zdobycia informacji na temat aktualnej pory roku i zjawisk w tym czasie występujących. Odwiedziliśmy pobliski park, gdzie z pomoca prostych przyrządów optycznych poczyniliśmy interesujące obserwacje przyrodnicze, zapoznaliśmy się z różnymi gatunkami drzew i budową liścia. Nie spodziewaliśmy się jednak, że odkrywanie tajemnic jesieni dostarczy nam również mnóstwa wspaniałej zabawy!
Harmonogram zajęć rozwijających kompetencje językowe z j. angielskiego w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych"
Zajęcia rozwijajace kompetencje językowe z j. angielskiego
Rozpoczęcie zajęć 4.11.2024 r.
Prowadzący: Patrycja Kąkol-Dworak
Miejsce: sala 205
Grupa 1 - klasy IV-VIII - poniedziałek - 7.00- 7.45
Grupa 2 - klasy V-VIII - piątek - 7.10-7.55
O terminie rozpoczęcia zajęć rozwijajacych umiejętności programowania poinformujemy osobnym ogłoszeniem.
- Niedziela27.04.2025
PRZERWA WAKACYJNA 2024/2025
Rada Rodziców wspólnie z Dyrektorem wystąpiła z wnioskiem do Organu Prowadzącego o ustalenie przerwy w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w sierpniu 2025 r.
Na podstawie złożonego wniosku Prezydent Miasta Rzeszowa wyda stosowne zarządzenie, o którym zostaną Państwo poinformowani.
Kalendarz
- kwi
- 27
- Start sezonu rowerowego oraz inauguracja kampanii Rowerowy Maj 2025 r.
- 27.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 28
- Uroczysta Akademia z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 28.04.
- Wydarzenie z życia szkoły
- kwi
- 28
- „1000-LECIE KRÓLEWSKIEJ KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO”, z okazji millenium Królestwa Polskiego - DZIEŃ 4 - pokaż, jak wiele wiesz na temat Bolesława Chrobrego - rozwiąż historyczny test wiedzy o tym królu!
- 28.04.
- Wydarzenie z życia szkoły
- kwi
- 30
- "1000-LECIE KRÓLEWSKIEJ KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO”, z okazji millenium Królestwa Polskiego - DZIEŃ 5 - przebierz się za Bolesława Chrobrego lub kogoś z dworu króla (np. królowa, księżniczka, książę, dworzanie, rycerze, duchowni)
- 30.04.
- Wydarzenie z życia szkoły
- maj
- 01
- 1 MAJA ŚWIĘTO PRACY
- 01.05.
- Święto
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 02.05.
- Dzień wolny
Galeria zdjęć
brak danych