Strona główna
Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Nauczyciele oczami uczniów"
28 października br. w szkolnej bibliotece miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pn. „Nauczyciele oczami uczniów", który został zorganizowany z okazji obchodzonego niedawno Dnia Edukacji Narodowej.
Celem konkursu było przygotowanie dowolną techniką plastyczną portretu wybranego przez siebie nauczyciela naszej szkoły.
Udział w konkursie wzięło 48 uczniów, spośród których organizatorzy wyłonili zwycięzców i wyróżnionych w dwóch kategoriach:
Wycieczka klasy 1a do Woo Hoo Forest
1Klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Woo Hoo Forest. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych, chodzili na podwójnych nartach, szukali minerałów oraz grawerowali i malowali słoiczki. Nie zabrakło też zabaw w błocie i wspinaczki. Wszyscy świetnie się bawili, a dzień był pełen śmiechu i przygód. Wycieczka do Woo Hoo Forest na długo zostanie w pamięci klasy 1a.
Nasza szkoła w zawodach „Szkoła Pełna Aktywności”
4323 października reprezentanci klas 4a, 4b, 4c, 5b, 6a i 6b wzięli udział w wyjątkowych zawodach sportowych „Szkoła Pełna Aktywności”, które odbyły się w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu Akademickiego Związku Sportowego, promującego aktywny styl życia wśród uczniów szkół podstawowych.
Każda 5-osobowa drużyna miała do pokonania dziesięć stacji sportowo-rekreacyjnych. Uczestnicy musieli wykonać wszystkie zadania w określonym czasie, co wymagało nie tylko dobrej kondycji, ale także współpracy, strategii i wzajemnego dopingu.
Wśród konkurencji znalazły się m.in.: bieg z przeszkodami, rzuty do celu, sztafeta, zadania logiczno-ruchowe, rzuty piłką lekarską, tor sprawnościowy z piłką – kozłowanie i utrzymanie tempa w określonym limicie czasu.
Zawody odbyły się w duchu fair play i radości ze w
Wycieczka klasy 6b i 7c do Przemyśla i Krasiczyna, pn. „Przemyśl – miasto wielu epok”
1224 października br. odbyła się wycieczka historyczno-kulturoznawcza uczniów klasy 6b i 7c do Przemyśla i Krasiczyna. Jej głównymi celami edukacyjnymi oraz wychowawczymi było poznanie walorów historycznych i krajoznawczych miasta Przemyśla z jego okolicą, budowanie świadomości patriotycznej oraz narodowej uczniów, a także wykorzystanie w praktyce zdobytej przez nich wiedzy i umiejętności podczas lekcji historii. Istotny cel wyjazdu stanowiło ponadto poznanie narodowego dziedzictwa krajowego i regionalnego, a także integracja zespołów klasowych. Było to również naoczne obcowanie naszych uczniów z historią – wzięli oni udział w terenowej żywej lekcji historii.
Konkurs pieśni patriotycznej
Serdecznie zapraszamy uczniów świetlicy Szkoły Podstawowej nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie do udziału w Świetlicowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 13 listopada w sali teatralnej o godzinie 13:40.
Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wprowadzenie w atmosferę obchodów Święta Niepodległości.

Opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uprzejmie informujemy, że 24 października 2025 r. (piątek) opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych będzie nieobecny.
W związku z tym, mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do i ze szkoły.
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 2025/2026
1Dnia 13 października 2025 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 1–8, aktywnie uczestnicząc w życiu społeczności szkolnej. Po zliczeniu głosów, dnia 15 października 2025 r., wyniki zostały ogłoszone poprzez szkolny radiowęzeł.Z radością informujemy, że Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kacper z klasy 7c.
Serdecznie gratulujemy nowemu przewodniczącemu oraz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w wybory i postawę obywatelską.
Finał akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" - edycja 2025
1Od 29 września br. społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”, koordynowaną przez TVP Rzeszów. Inicjatywa polegała na zbiórce białych i czerwonych zniczy, które zostaną przewiezione m.in. na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie, aby 1 listopada zapłonąć na grobach Polaków – zmarłych i poległych w obronie Ojczyzny.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

