Strona główna
Róże z liści klonu
Uczniowie wszystkich klas 4, 5, 6 i 7 wzięli udział w wyjątkowej akcji z okazji Dnia Nauczyciela. Podczas zajęć dzieci z pomocą nauczyciela tworzyły róże z liści klonu. Uczniowie starannie wybierali najpiękniejsze liście, a następnie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykonywali kwiaty. Powstały piękne, kolorowe róże, które zostały wręczone nauczycielom w dniu ich święta. Na zajęciach uczniowie rozwijali umiejętności manualne, a wykonane kwiaty były symbolem szacunku i serdeczności w relacjach uczeń-nauczyciel.
Warsztaty ze zdrowego odżywiania w klasie 1d
W październiku uczniowie klasy 1d wzięli udział w wyjątkowych warsztatach poświęconych zdrowemu odżywianiu prowadzonych przez Panią dr. Karolinę Kowalczyk biotechnolog żywienia.Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych oraz pokazanie, że zdrowe jedzenie może być smaczne i kolorowe!
Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak wygląda piramida zdrowego żywienia oraz co powinno znaleźć się w codziennej diecie. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, a dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały pytania i chętnie dzieliły się swoimi pomysłami na zdrowe posiłki.
Dziękujemy Pani dr. Karolinie za inspirujące spotkanie promujące zdrowy styl życia w naszej szkole!
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
113 października 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 3c,5b,6b oraz 7b, którzy wspólnie przygotowali program artystyczny jako wyraz wdzięczności dla nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas akademii zaprezentowana została multimedialna prezentacja z udziałem uczniów. Ukazywała ona zdjęcia oraz wypowiedzi dzieci , stanowiące symboliczne podziękowania za trud, zaangażowanie i codzienną pracę nauczycieli. Prezentacja została przyjęta z dużym wzruszeniem i uznaniem przez grono pedagogiczne. Uczniowie podziękowali również w formie artystycznej- wystąpili z piosenkami oraz przygotowanym tańcem, które nadały uroczystości radosny i uroczysty charakter. Każda z zaangażowanych klas wniosła swój wkład w występy , tworząc spójną i wartościową całość programu.
Bezpłatna wizyta studyjna klasy 8a w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau
1917 października br. uczniowie klasy 8a wzięli udział w bezpłatnej wizycie studyjnej do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Celem wyjazdu było nie tylko zwiedzenie terenu i obiektów obu części obozu, lecz przede wszystkim pogłębienie wiedzy o realiach funkcjonowania systemu obozowego, okolicznościach dokonanej tam w czasie II wojny światowej zbrodni ludobójstwa oraz uczczenie pamięci ofiar nazizmu i Holokaustu, ze szczególnym przybliżeniem doświadczeń martyrologii Polaków. Istotnym elementem była również edukacja o dziedzictwie kulturowym o znaczeniu międzynarodowym - Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau od 1979 r. widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Podwójny sukces naszych młodych szczypiornistów z klasy 5b
Z dumą informujemy, że 8 października odbył się finał lokalny turnieju Ręczna na Orliku w kategorii U11, w którym uczniowie klasy 5b zaprezentowali się znakomicie — wygrali wszystkie mecze i awansowali do etapu regionalnego. Tam również błysnęli formą, pokonując przeciwników z Hyżnego, Trzebowniska oraz Kamienia, co zapewniło im udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Arłamowie.
Nabór uzupełniający na zajęcia z tenisa ziemnego
Informujemy o naborze uzupełniającym na zajęcia z tenisa ziemnego realizowane w ramach „Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii”, skierowanego do uczniów klas IV–VIII.
Zajęcia prowadzi p. Agnieszka Bajda i odbywają się w poniedziałki od godz. 14:45 do godz. 15:30 w sali gimnastycznej.
Poznajemy drzewa – praca uczniów klasy 2e
4Uczniowie klasy 2e wzięli udział w zajęciach przyrodniczych, podczas których tworzyli plakaty o poznanych drzewach: dębie, brzozie, klonie, kasztanowcu, jarzębie i jesionie. Dzieci pracowały w grupach, wykazując się dużym zaangażowaniem i doskonałą współpracą. Podczas pracy uczniowie utrwalali wiadomości o wyglądzie, budowie i znaczeniu drzew w przyrodzie. Powstały piękne, kolorowe plakaty. Zajęcia były wspaniałą okazją do rozwijania wiedzy przyrodniczej, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej.
Klasa 3d i 5b w Dyniowym Ogrodzie Iluzji
7 października uczniowie klas 3d i 5b wraz z wychowawcami wybrali się na jesienną wycieczkę do Dyniowej Farmy Iluzji w Bacówce Radawie.
Po przyjeździe na miejsce uczestnicy mieli okazję zwiedzić Dyniowy Ogród Iluzji, który obfitował w liczne atrakcje. Na dzieci czekały między innymi: giga klocki, giga kredki, giga marchewki, zaczarowana szklarnia, mini golf dyniowy, dyniowe ślizgi, dyniowy autobus, labirynt z siana, piaskownica z kukurydzy, a także pokój do góry nogami. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w rzutach do wiadra i innych zabawach zręcznościowych.
W trakcie pobytu dzieci korzystały również z dmuchańców, zewnętrznych, placu zabaw oraz odwiedziły Mini Zoo, gdzie mogły zobaczyć a także nakarmić osiołka, owieczki, kozy a także króliczki. W przerwach można było odpocząć, zrelaksować się i skorzystać z oferty gastronomicznej.
W samo południe odbył się pokaz magika, który wzbudził
Dyżur świetlicowy w dniu 14 października 2025 r.
Uprzejmie informujemy, że 14 października 2025 r. (wtorek) świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów klas I-IV, których rodzice poprosili o zapewnienie dziecku opieki w tym dniu.
Wszyscy uczniowie schodzą się od godz. 6.30 w sali 002.
Wszyscy uczniowie rozchodzą się od godz. 16.10 z sali 002.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

