Strona główna
Europejski Dzień Języków Obcych - zapraszamy do świętowania!
26 września będziemy obchodzić Europejski Dzień Języków Obcych – wyjątkowe święto, które przypomina, jak ważna i fascynująca jest nauka języków. W tym roku świętowanie zaczęliśmy znacznie wcześniej - przez cały tydzień można oglądać specjalnie przygotowaną wystawę, która znajduje się na korytarzu I piętra (w mediatece). Znajdziecie tam ciekawostki o różnych językach i krajach, o zapożyczeniach, czyli słowach pochodzących z innych języków, a także cytaty o nauce języków, które - mamy nadzieję - będą inspiracją do dalszego odkrywania świata poprzez naukę języków.
Kolejny sukces naszej szkoły w programie eTwinning
Z ogromną radością i dumą informujemy, że dwa projekty eTwinning realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2024/2025 zostały nagrodzone prestiżową Krajową Odznaką Jakości.
Projekty były realizowane na lekcjach języka angielskiego i zajęciach rozwijających kreatywność pod kierunkiem p. Anny Bogacz.
Krajowa Odznaka Jakości to wyróżnienie przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning projektom, które spełniają wysokie standardy jakościowe. Aby otrzymać to prestiżowe odznaczenie, projekt musi spełnić szereg kryteriów, takich jak:

Zmiana planu lekcji od 22.09.2025 r.
Informujemy, że od 22.09.2025 r. nastąpi zmiana planu lekcji.
Prosimy o zapoznaie się ze zmianami.
Plan_lekcji_2025_2026_ODDZIALY_zmiana_od_22.09.2025_do_publikacji.pdf
Śladami dinozaurów - wycieczka do Bałtowa klas 2a i 2c
Nasza wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano. Podróż minęła w radosnej atmosferze, a dzieci z niecierpliwością wyczekiwały atrakcji, które miały je czekać. Po przyjeździe do JuraParku w Bałtowie, rozpoczęliśmy zwiedzanie ścieżki edukacyjnej z naturalnej wielkości modelami dinozaurów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o prehistorycznych stworzeniach i oglądali realistyczne figury dinozaurów, ucząc się w ten sposób przez zabawę. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Jurajskim, gdzie dzieci mogły zobaczyć skamieniałości i dowiedzieć się, jak wyglądała Ziemia miliony lat temu. Po krótkim odpoczynku i pysznym obiedzie uczniowie odwiedzili Zwierzyniec Bałtowski, gdzie z pokładu specjalnego busa oglądali różne gatunki zwierząt z całego świata – m.in. wielbłądy, lamy, zebry czy strusie. Na koniec wycieczki nie zabrakło zabawy – dzieci miały okazję skorzys
Pan Rafał Michta krajowym mówcą podczas publicznego wysłuchania w sprawie projektu podstawy programowej historii
Bardzo miło nam przekazać Państwu informację, że Pan Rafał Michta - nauczyciel historii i wos w naszej szkole, w dniu 18 września 2025 r. jako KRAJOWY MÓWCA wziął udział w publicznym wysłuchaniu w sprawie projektu przyszłej podstawy programowej historii dla szkoły podstawowej, która będzie obowiązywać od roku szkolnego 2026/2027. Pan Rafał zakwalifikował się do grona 13 mówców spośród kilkuset zgłoszeń i kandydatur z całej Polski.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy, instytucję odpowiedzialną za opracowanie nowych podstaw programowych, które będą obowiązywać w szkołach podstawowych od 1 września. 2026 r.
Wcześniej Pan Rafał reprezentował naszą szkołę jako wojewódzki koordynator ds. zmian w podstawie programowej wos podczas wojewódzkich konsultacji, zorganizowanych przez IBE oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Prowadził wówczas
Zbiórka książek do biblioteki szkolnej
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,
Z radością ogłaszamy rozpoczęcie zbiórki książek do naszej szkolnej biblioteki! Celem akcji jest wzbogacenie zasobów biblioteki, by każdy z uczniów mógł znaleźć interesującą książkę, rozwijającą wyobraźnię, wiedzę i pasje.
Co zbieramy?
Przyjmujemy książki, które:
- są w dobrym stanie,
- nie są przestarzałe,
- nadają się do użytku szkolnego (literatura dziecięca, młodzieżowa, encyklopedie, słowniki, książki edukacyjne).
Jak wziąć udział w zbiórce?
Przynieś książki do biblioteki szkolnej od 20.09.2025 do 30.10.2025 w godzinach jej otwarcia.
Opisz dary książkowe swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
Pamiętajmy, że książki to skarby, które mogą otworzyć przed nami nowe światy, rozwijać wyobraźnię i poszerzać horyzonty. Pomóżmy innym odkrywać magię literatury!
Zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy! Dzięki Waszemu wsparciu, nasza biblioteka sta
"Żywa lekcja biologii" w klasie 3e

Czy Iwo zostanie arachnologiem? 9 września w klasie 3e odbyła się niezwykła lekcja biologii, którą poprowadził Iwo. Tematem zajęć były pająki. Nasz młody ekspert przyniósł ze sobą kilka spreparowanych okazów pająków. Podczas lekcji uczeń w fascynujący sposób opowiadał o życiu i zwyczajach pająków. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Iwo znał odpowiedź. Na koniec zajęć wszyscy oglądali album o pajakach oraz film edukacyjny poświęcony tym zwierzętom. To była niezwykle pouczającą lekcja, która na długo zostanie w pamięci uczniów. Brawo dla naszego młodego przyrodnika Iwa!
Podwójny sukces uczniów SP 37 w turnieju "Z orlika na stadion"

Uczniowie z klas 5/6 oraz 7/8 w dniach 11-12.09 rywalizowali na turnieju piłkarskim z programu Aktywna Szkoła w ramach turnieju "Z orlika na stadion". Obie nasze drużyny zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek.Uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.
Marcin Pistor
Wyjście na piknik klasowy klas 1a i 1c

W środę, 25 czerwca klasy 1a i 1c wybrały się na piknik do pobliskiego parku. Pogoda była idealna – świeciło słońce, a niebo było bezchmurne. Po dotarciu na miejsce rozłożyliśmy koce na trawie i każdy wyjął swoje drugie śniadanie. Po krótkim odpoczynku zaczęliśmy od rozmowy o bezpieczeństwie na wakacjach. Wszyscy bawili się świetnie, a śmiech i radość towarzyszyły nam przez cały czas. Mieliśmy okazję we wspólnym towarzystwie spędzić miło czas. Ten piknik był świetną okazją do integracji klas i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
To było naprawdę udane wyjście, które na długo zostanie w naszej pamięci.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

