• Udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Żonkile”

Już po raz drugi nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej akcji społecznej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 19 kwietnia uczniowie - wraz z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami - na znak solidarności z powstańcami z warszawskiego getta, dumnie nosili przypięte do białych koszul żółte żonkile. Dlaczego właśnie one? Od kilku lat są one bowiem symbolem zbiorowej pamięci, dlatego też akcji towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. Podkreśla ono potrzebę wspólnoty, dużą rolę solidarności, stanowi łącznik między przeszłością a teraźniejszością.

• Obchody Dnia Ziemi

25 kwietnia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Obchodach Dnia Ziemi zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski! Był to wyjątkowy dzień pełen zaangażowania i troski o naszą planetę.
            Uczniowie ubrani w kolorach ziemi, mieli okazję wyrazić swoje myśli i życzenia dla Ziemi, pisząc je na zielonych listach, które przyczepiali do "sznurka życzeń" oplatającego drzewo przy szkolnych schodach.
            Dzięki takim inicjatywom możemy zwrócić uwagę na ważność dbania o naszą planetę i pokazać, że każdy z nas może wnieść swoją cegiełkę w ochronę środowiska.
            Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie! Niech, te złożone życzenia staną się motywacją do dalszych działań na rzecz naszej Ziemi!

• "Dzień Ziemi" w klasie 1b

22 kwietnia nasza klasa przyłączyła się do obchodów "Światowego Dnia Ziemi". Za pomocą gier i zabaw dowiedzieliśmy się: co to jest Ekologia, jakie działania szkodzą Ziemi oraz w jaki sposób my, uczniowie klasy 1, możemy zadbać o Naszą Planetę, żeby pozostała tak samo piękna dla nas i przyszłych pokoleń.

• Pływackie Mistrzostwa miasta Rzeszowa dzieci z klas 1-4

W dniach 17.04.2024 oraz 18.04.2024 reprezentacja złożona z uczniów naszej szkoły rywalizowała na pływackich mistrzostwach miasta Rzeszowa dla dzieci. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i determinację, dając publiczności wiele powodów do dumy.

W trakcie zawodów, uczestnicy mieli okazję rywalizować w różnych stylach pływackich, włączając w to: styl grzbietowy, kraul, klasyczny oraz delfin, a także w sztafecie. Niezależnie od stylu, każdy zawodnik dał z siebie wszystko, starając się osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

• "Dzień Zainteresowań" w klasie 1b

Dzisiejszego dnia przynieśliśmy ze sobą przedmioty związane z naszymi zainteresowaniami i mieliśmy szansę zaprezentować je na forum klasy. Niektórzy z nas mieli ze sobą swoje ulubione zabawki, inni przedmioty reprezentujące ulubione sporty, inni ulubione książki, jeszcze inni zdjęcia ulubionych zwierząt, a niektórzy, choć wydawało się, że przyszli z pustymi rękami zaprezentowali nam niesamowite umiejętności reprezentujące ich pasje. Podczas dzisiejszego wydarzenia mogliśmy jeszcze lepiej poznać kolegów i koleżanki z klasy i po raz kolejny dowiedzieliśmy się, że każdy jest innym, wartościowym człowiekiem oraz że możemy się od siebie na wzajem wiele nauczyć.

• ...pociągiem do Krakowa

24 kwietnia 2024 odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły wycieczka pociągiem. Był to wyjazd dla najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów z klas 5-7. Tym sposobem podsumowaliśmy innowację matematyczną „maTrzec” i wszystkie działania matematyczne, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.
            Pierwszym punktem programu było Muzeum AGH i obejrzenie wystawy interaktywnej: „Patrzę, słucham, eksperymentuję!”.
            Wystawa interaktywna poświęcona prawom rządzącym w przyrodzie była podróżą nie przez świat równań i wzorów, a przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki. Była to okazja do przeprowadzenia różnorodnych doświadczeń, która pozwoliła uczniom na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i na dostrzeżenie fizyki ukrytej w codziennym życiu. Uczestnicy poczuli się jak prawdziwi odkrywcy. Podczas wystawy można było położyć się na łóżku z pięcioma tysiącami g

• „ŚWIĘTO KSIĄŻKI” – "Pasowanie na Czytelników" uczniów klas pierwszych

We wtorek 23 kwietnia 2024 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Czytelników” uczniów klas pierwszych. Aby podkreślić znaczenie tego wyjątkowego wydarzenia, kolejny już raz, odbyło się ono dokładnie w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
            Uczniowie wszystkich pierwszych klas, Wychowawcy oraz Dyrekcja Szkoły zebrali się tego dnia w bibliotece, aby obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję przedstawienie pt. „Alicja w krainie bajek”, wysłuchać kilku piosenek związanych tematycznie z książką oraz obejrzeć krótką inscenizację pt. „Rzepka” – a wszystko to w wykonaniu uczniów ze szkolnego koła wokalno-tanecznego, którego opiekunami są Pani Paulina Dubis oraz Monika Konefał.
            Tego dnia biblioteka zamieniła się w Krainę Bookland, gdzie dostępu do książek przed dziećmi strzegła charyzmatyczna Królowa Kier. Zadaniem Alicji, Kapelusznika oraz zebranych pierwszoklas