Strona główna

          • Dzień Dziecka w klasie 2a i 2c

            Uczniowie klas 2a i 2c wybrali się do Multikina na seans filmu „Drzewo Magii”. Wyjście było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz uczestnictwa w wartościowym wydarzeniu kulturalnym. Film opowiadał o współczesnej rodzinie, która staje przed koniecznością przeprowadzenia się na odległą angielską prowincję. Wkrótce po przyjeździe okazuje się, że najmłodsi muszą obejść się bez Wi-Fi i ukochanych elektronicznych gadżetów oraz odkryć uroki świata na świeżym powietrzu. Podczas eksploracji okolicznych lasów trafiają na niezwykłe drzewo, zamieszkane przez barwne, ekscentryczne istoty. Jeśli odważą się wspiąć na jego szczyt, czekają na nie fantastyczne krainy, pełne zapierających dech przygód. Dzięki magicznym doświadczeniom rodzina na nowo uczy się bycia razem i odkrywa, jak ważne jest wzajemne wsparcie i bliskość.
            Po seansie na wszystkich czekała dodatkowa atrakcja – wspólne wyjś

          • Wieliczka i Wawel

            Uczniowie klasy 4e uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Krakowa i Wieliczki. Podczas wyjazdu mieli okazję zwiedzić jedną z najcenniejszych atrakcji turystycznych Polski – Kopalnię Soli w Wieliczce. W trakcie spaceru podziemnymi korytarzami poznali historię wydobycia soli, podziwiali niezwykłe solne komory, rzeźby oraz kaplicę św. Kingi, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
            Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Krakowa. Uczniowie spacerowali po Starym Mieście, poznając najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski. Mieli okazję zobaczyć Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wysłuchać ciekawostek związanych z historią miasta opowiadanych przez panią przewodnik.
            Nie mogło również zabraknąć wizyty na Wawelu. Dzieci zwiedziły wzgórze wawelskie, poznały historię polskich królów oraz zobaczyły miejsce, które od wieków jest symbolem polskiej państwowości i kul

          • „Popisz się talentem” – rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego

            „Popisz się talentem” – rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego

            Z ogromną radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Popisz się talentem”, skierowanego do uczniów klas 1–3.
            Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu przedstawiającego siebie w przyszłości oraz swoje talenty, pasje lub niezwykłe supermoce. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania i bogatą wyobraźnią młodych autorów.
            I miejsce zdobył Wiktor W. z klasy 3e, którego praca szczególnie wyróżniła się niezwykłą kreatywnością, oryginalnym pomysłem oraz ciekawym przedstawieniem własnych talentów. Komiks zachwycił komisję konkursową zarówno pod względem artystycznym, jak i literackim, pokazując ogromny potencjał twórczy autora.
            Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaang

        • Wywiadówki - 9 czerwca 2026 r.
          • Wywiadówki - 9 czerwca 2026 r.

            Serdecznie zapraszamy Rodziców klas I-VIII na wywiadówki, które odbędą się 9 czerwca 2026 r. (wtorek) wg harmonogramu:

            - godz. 17.00 – wywiadówki klas I - III (z wyjątkiem klasy 3c);

            - godz. 18.00 – wywiadówki klas IV - VIII.

            Termin spotkania z rodzicami 3c zostanie podany odobnym ogłoszeniem.

          • Zawody lekkoatletyczne

            W dniu 15 maja 2026 r. odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym, w których naszą szkołę reprezentowały uczennice klas V i VI. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, wykazując się sportowym zaangażowaniem, wytrwałością i świetnym przygotowaniem. Po zaciętej rywalizacji wywalczyły II miejsce. Gratulujemy zawodniczkom wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
            Natomiast 29 maja 2026 r. odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, w których udział wzięli uczniowie klas IV. Nasi reprezentanci pokazali ogromne zaangażowanie i ducha walki, osiągając bardzo dobry wynik i zdobywając II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

          • Występ klasy 2d dla Rodziców

            Uczniowie klasy 2d zaprosili swoich Rodziców na wyjątkowe spotkanie pełne radości, wzruszeń i artystycznych wrażeń. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany program, na który złożyły się piosenki, wiersze oraz występy taneczne.
            Młodzi artyści z dumą prezentowali swoje umiejętności, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, integracji oraz wyrażenia wdzięczności Rodzicom za ich codzienną troskę, wsparcie i miłość.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i stworzenie ciepłej, rodzinnej atmosfery. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Poznajemy Afrykę – zajęcia w klasie 2c

            Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 2c poznawali niezwykły kontynent – Afrykę. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zamieszkują afrykańską sawannę, poznały ciekawostki dotyczące przyrody oraz życia mieszkańców tego regionu świata. Wspólnie oglądaliśmy ilustracje, pracowaliśmy z mapą i rozmawialiśmy o tym, co wyróżnia Afrykę spośród innych kontynentów. Lekcja była pełna ciekawych odkryć i pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę o świecie.

          • I miejsce w zawodach sportowych "Baw się z nami"

            Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie klas 3 naszej szkoły zajęli I miejsce w zawodach sportowych „Baw się z nami”, pokonując wszystkie zgłoszone szkoły z miasta Rzeszowa!
            Uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach sportowych, między innymi: bieg sztafetowy, skok w dal, bieg w workach czy rzut piłeczką do celu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, sportową postawą oraz świetną współpracą zespołową.
            Serdecznie gratulujemy naszym młodym sportowcom tego wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!
            To piękne zwieńczenie wspólnej pracy na zakończenie klasy 3.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.facebook.com/edukacja.rzeszow/
      • Odnośnik: https://www.dwujezycznedzieci.pl
      • Odnośnik: https://www.yellowhouseenglish.com
      • Odnośnik: https://bip.erzeszow.pl/static/img/k02/GK/S%C5%81OWNIK%20SEGREGACJI%20ODPAD%C3%93W%20KOMUNALNYCH.pdf
      • Odnośnik: https://rowerowymaj.eu/
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: https://malymistrz.szs.pl/
      • Odnośnik: https://rowiesnicy.fdds.pl/o-programie/
      • Sobota27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Odnośnik: https://portal.vulcan.net.pl/jst/rzeszowprojekt/CMS/nabor-k.aspx

    •  

    • PRZERWA WAKACYJNA  2025/2026

      Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a,
        35-311 Rzeszów
        Poland
      • sekretariat 17 748 17 70;
        księgowość 17 748 17 81;
        kierownik gospodarczy 17 748 17 82;
        pedagog 17 748 17 74;
        pielęgniarka szkolna 17 748 17 75;
        biblioteka 17 748 17 76;
        intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Bank Pekao S.A.  29 1240 1037 1111 0011 5301 3068
        (zmiana od 1.06.2025)
    • Logowanie