• Wywiadówki
          • Wywiadówki

            Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówki, które odbędą się 16 kwietnia 2024 r. (wtorek)

            - godz. 17.00 - klasy I - III - z wyjątkiem klas 2b i 2d;

            - godz. 18.00 - klasy IV - VII.

            W czasie wywiadówki nauczyciele, którzy uczą w poszczególnych oddziałach, a nie są wychowawcami, oczekiwać będą w pokoju nauczycielskim (I piętro - pokój 113A).

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

            W piątek 5 kwietnia 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania” dla uczniów klas 4-7, zorganizowany przez bibliotekę oraz nauczycielki języka polskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym talentem i pasją do czytania.

            W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 20 uczestników, którzy oceniani byli za płynność i tempo czytania, intonację, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny przygotowanych wcześniej przez siebie tekstów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześciu uczniów, których zadaniem było przeczytanie fragmentów książek ze zbiorów bibliotecznych.

          • "Zielony parapet" w klasie 1b

            Kiedy za oknami wiosna rozpoczynała zielenić drzewa, krzewy i trawniki, zaprosiliśmy trochę tej zieleni również do naszej klasy. Zasialiśmy rzeżuchę oraz założyliśmy hodowlę cebuli na szczypior. Następnie uzbrojeni w ogromne zasoby cierpliwości czekaliśmy na plony. Oczywiście nie robiliśmy tego z założonymi rękami, gdyż doskonale wiedząc czego rośliny potrzebują do życia, codziennie sprawdzaliśmy i kontrolowaliśmy, czy niczego im nie brakuje. Rzeżucha nie kazała na siebie długo czekać i w okresie świątecznym mogliśmy już zabrać ją do domów, by zdobiła nasze stoły i koszyczki. Na cebulę musieliśmy czekać trochę dłużej, ale było warto!

          • Wycieczka klas 3a, 4b i 5c do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"

            12 kwietnia br. uczniowie klasy 3a, 4b i 5c wzięli udział w wycieczce do PCN "Łukasiewicz", znajdującego się w Jasionce. Mieli oni okazję na bezpośredni kontakt z osiągnięciami współczesnej nauki oraz możliwość samodzielnego zainicjowania różnego rodzaju doświadczeń oraz eksperymentów. Obok każdego modelu i obiektu znajdowała się krótka instrukcja, pozwalająca dowiedzieć się, co należy zrobić, aby przeprowadzić poszczególne doświadczenie lub naukową wizualizację. Uczniowie z zaciekawieniem testowali i próbowali między innymi stworzyć wiatr, symulowali trzęsienie ziemi, przeprowadzali operacje chirurgiczne na chorym pacjencie, czy składali wirtualnie skrzydło samolotu myśliwskiego. Dzięki tym i wielu innym działaniom, odkrywali tajniki wiedzy, korzystając z różnorodnych interaktywnych wystaw i eksponatów.

          • "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - podsumowanie pracy z lekturą w klasie 1b

            W każdym domu problem znikających skarpetek jest dobrze znany. Jednak nie każdemu wiadomo, co ze skarpetkami dzieje się po nich zniknięciu, czy też dlaczego w ogóle "wyparowały". Pani Justyna Bednarek poruszyła tę problematykę w swojej książce pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Po przeczytaniu lektury nie wahaliśmy się ani chwili i idąc tropem skarpetek, wskoczyliśmy do dziury pod pralką. Po drugiej stronie czekało nas wiele trudnych wyzwań - nauczyliśmy się tworzyć komiks, zrobiliśmy skarpetkowe króliki, a na lekcji informatyki nakręcilismy krótki filmik o przygodach seledynowej skarpetki. Każda skarpetka czegoś nas nauczyła, gdyż każda reprezentowała inne wartości. Okazało się, że skarpetki mają z ludźmi wiele wspólnego - z zewnątrz wyglądają podobnie, ale w środku skrywają różne potrzeby i marzenia.

          • Wyplatane breloki w klasie 2a

            Uczniowie klasy 2a, na zajęciach z rozwijających kreatywność, mieli możliwość poznać jeden ze splotów sznurka, a dokładnie słupek spiralny prawoskrętny. Wszyscy uczniowie podjęli wyzwanie i stworzyli swoje własnoręcznie wyplecione breloki, które możemy podziwiać na zajęciach. Na początku wydawało się to niemożliwe i bardzo trudne, jednak z czasem, przy odpowiednim skupieniu i pracy, wszystkim udało się wykonać swój wyjątkowy i niepowtarzalny brelok. Gratuluję wytrwałości!

          • Warsztaty ze studentami pilotażu w klasie 1a

            We wtorek 9 kwietnia klasa 1a gościła na lekcji studentów pilotażu z Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej zawodu pilota. Poznali rodzaje samolotów oraz ich budowę, a także zapoznali się z akcesoriami niezbędnymi w pracy pilota. Dzieci wykazały się ogromnym zainteresowaniem i zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie studenci poprowadzili warsztaty, podczas których uczniowie składali modele samolotów. Lekcja ta była niezwykle ciekawa i inspirująca.

    • Partnerzy

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a, 35-311 Rzeszów Poland
      • sekretariat 17 748 17 70; księgowość 17 748 17 81; kierownik gospodarczy 17 748 17 82; pedagog 17 748 17 74; pielęgniarka szkolna 17 748 17 75; biblioteka 17 748 17 76; intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30
      • Dyrektor: środa od 15.00 do 16.00; piątek od 7.00 do 8.00. Wicedyrektor (szkoła podstawowa): poniedziałek od 15.00 do 16.00 Wicedyrektor (oddziały przedszkolne): wtorek od 15.00 do 16.00
      • 16 1020 4391 0000 6102 0222 8385
    • Logowanie