• Dzień Liczby Pi - π poczęstunek

• Program eTwinning w naszej szkole

Z radością informujemy, że w tym semestrze nasza szkoła przystąpiła do programu eTwinning, czyli międzynarodowej społeczności uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie realizują rozmaite projekty edukacyjne za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.

• „Bądź jak Ałbena Grabowska” - Wielki sukces literacki Izabeli Dudek

Izabela Dudek, uczennica klasy 5b, odebrała w piątek nagrodę za zdobycie III miejsca w literackim konkursie organizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące - „Bądź jak Ałbena Grabowska”.

Zadanie polegało na napisaniu opowiadania do jednego z czterech wstępów, których autorką była wspomniana w tytule konkursu, znana i ceniona pisarka, Ałbena Grabowska. Iza, biorąc udział w VI edycji konkursu, zdecydowała się na wstęp trzeci, którzy brzmiał następująco: Powiesił na ścianie oprawione rodzinne zdjęcie. Przyjrzał mu się. Babcia srogo się mu przyglądała, mama sprawiała wrażenie wylęknionej, tata miał przymknięte oczy, siostra zaś patrzyła w bok. W ten sposób powstał bardzo dojrzały, poruszający trudny temat odejścia bliskich tekst.

• Warsztaty zdrowego odżywiania - spotkanie z panią dietetyk

Dzień Gofra w ramach spotkania z panią dietetyk

22 marca w ramach zajęć edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania klasa 3b miała przyjemność spotkać się z Panią dietetyk Barbarą Błotnicką. Pani dietetyk prowadzi także firmę cateringową ze zdrową żywnością "Samo zdrowe" i była w naszej szkole już po raz drugi. Zawsze chętnie wraca, aby przeprowadzić z uczniami zajęcia teoretyczne i praktyczne i co najważniejsze przekonać najmłodszych, że nasze zdrowie zależy od tego co jemy oraz zachęcić do zdrowego, kolorowego spożywania posiłków. Podczas piątkowych zajęć Pani Basia w części teoretycznej przekazała najistotniejsze fakty na temat zdrowego odżywiania, natomiast w części praktycznej - razem ze swoja siostrą Asią spróbowała przekonać uczniów do zdrowych gofrów. W związku z przypadającym na 25 marca Dniem Gofra uczniowie przygotowali zdrowe gofry. Powstały one z mąki orkiszowej w trzech

• Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Symbolem tego święta są skarpetki nie do pary, które pokazują niedopasowanie społeczne, ale także genotypowe, jakie dotyka osoby z zespołem Downa. Nie bez przyczyny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzimy 21 marca. Data ta nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Z kolei od 2012 roku patronat nad jego obchodami przejęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

• Dzień bez plecaka

19 marca w naszej szkole zagościła wyjątkowa akcja społeczna „Dzień bez plecaka”. Uczniowie jak i kadra nauczycielska wykazali się doskonałą kreatywnością w zastąpieniu tradycyjnego plecaka czy torby. Pomysłów na przyniesienie do szkoły niezbędnych przyborów było mnóstwo. Można było zobaczyć kosze na zakupy, wózki dla lalek, walizki, miski, wiadra, skrzynki i wiele innych bardzo pomysłowych rzeczy, które pokazały, że kreatywność to drugie imię naszych cudownych uczniów i ich wyobraźnia nie ma granic. Ten dzień z pewnością będziemy bardzo miło wspominać.