• Warsztaty zdrowego odżywiania - spotkanie z panią dietetyk

Dzień Gofra w ramach spotkania z panią dietetyk

22 marca w ramach zajęć edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania klasa 3b miała przyjemność spotkać się z Panią dietetyk Barbarą Błotnicką. Pani dietetyk prowadzi także firmę cateringową ze zdrową żywnością "Samo zdrowe" i była w naszej szkole już po raz drugi. Zawsze chętnie wraca, aby przeprowadzić z uczniami zajęcia teoretyczne i praktyczne i co najważniejsze przekonać najmłodszych, że nasze zdrowie zależy od tego co jemy oraz zachęcić do zdrowego, kolorowego spożywania posiłków. Podczas piątkowych zajęć Pani Basia w części teoretycznej przekazała najistotniejsze fakty na temat zdrowego odżywiania, natomiast w części praktycznej - razem ze swoja siostrą Asią spróbowała przekonać uczniów do zdrowych gofrów. W związku z przypadającym na 25 marca Dniem Gofra uczniowie przygotowali zdrowe gofry. Powstały one z mąki orkiszowej w trzech

• Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Symbolem tego święta są skarpetki nie do pary, które pokazują niedopasowanie społeczne, ale także genotypowe, jakie dotyka osoby z zespołem Downa. Nie bez przyczyny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzimy 21 marca. Data ta nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa. Z kolei od 2012 roku patronat nad jego obchodami przejęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

• Dzień bez plecaka

19 marca w naszej szkole zagościła wyjątkowa akcja społeczna „Dzień bez plecaka”. Uczniowie jak i kadra nauczycielska wykazali się doskonałą kreatywnością w zastąpieniu tradycyjnego plecaka czy torby. Pomysłów na przyniesienie do szkoły niezbędnych przyborów było mnóstwo. Można było zobaczyć kosze na zakupy, wózki dla lalek, walizki, miski, wiadra, skrzynki i wiele innych bardzo pomysłowych rzeczy, które pokazały, że kreatywność to drugie imię naszych cudownych uczniów i ich wyobraźnia nie ma granic. Ten dzień z pewnością będziemy bardzo miło wspominać.

• Świąteczne spotkanie z literaturą

21 marca 2024 r. odbyło się II spotkanie Klubu Miłośników Książek. Najwięksi szkolni Książkożercy przybyli tego dnia do sali 217, aby przy herbatce i słodkiej przekąsce, dyskutować na tematy związane z literaturą oraz przyjemnością płynącą czytania.

Uczniowie prezentowali przeczytane na tę okazję książki, które polecili im koledzy klubowicze i dzieli się wrażeniami z ich lektury. Najmilszym akcentem dnia było poszukiwanie przygotowanych specjalnie na tę okazję malutkich, kolorowych koszyczków wielkanocnych, ze słodką wkładką w środku i zagadką literacką, które zostały ukryte w Bibliotece szkolnej. Wiele radości przysporzyły poszukiwania a jeszcze więcej możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

• EKO-kurczaki w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a, w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, stworzyli swoje małe gniazda z kurą i kogutem. Były to wyjątkowe prace, ponieważ w dużej mierze zostały wykonane z niepotrzebnych materiałów i ścinków. Gniazdo, kurka i kogut zostały wykonane z wytłaczanek po jajkach, które zostały pomalowane farbami, a następnie ozdobione. Uczniowie byli zachwyceni pięknym efektem końcowym swojej pracy, co zainspirowało ich do dalszych działań.

• Wycieczka Klubu Włóczykijów do Łańcuta i Markowej

Klub Włóczykijów zwiedza Łańcut i Markową

Wtorkowy dzień był pełen atrakcji dla uczestników wycieczki do Łańcuta/Markowej. Chętni uczniowie klas 4-7 wyjechali wczesnym rankiem pod opieką opiekunów Klubu Włóczykijów do Łańcuta, by choć na chwilę cofnąć się do danych czasów. Zwiedzili wnętrza zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podziwiali pięknie zdobione komnaty z bogatym wyposażeniem, liczne dzieła sztuki pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich. Uczniowie, podzieleni na grupy kilkuosobowe, wzięli udział w grze „ASSARMOT – tajemnicza gra o zamku”. Zajęcia odbywały się w Centrum Edukacji Tradycji.

• Mistrzostwa dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce

W dniu dzisiejszym 21.03.2024 r. udaliśmy się na mistrzostwa dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce, które to odbyły się w naszej profesjonalnej hali UCLA na ulicy Cichej. Start w tych zawodach przyniósł nam bardzo wiele pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i 3 medali, złota, srebra i brązu. Złoto za skok na odległość 4,44 i tym samym rekord życiowy naszej uczennicy z klasy 5, srebro ucznia z tej samej klasy na odległość 4,60 m i również rekord życiowy oraz uwaga pchnięcie kulą uczennicy z 6 klasy na odległość 8,89 m. Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, to był naprawdę udany i piękny dzień. Teraz czekamy na maj i 3 i 4 bój grupowy już na stadionie Resovii.