Strona główna

Opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uprzejmie informujemy, że w dniu 8 maja 2026 r. opiekun dzieci i młodzieży przy przejściu dla pieszych
będzie nieobecny.
W związku z tym, mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności
w drodze do i ze szkoły.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2026
Termin
1. język polski – 11 maja 2026 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
2. matematyka – 12 maja 2026 r. (wtorek) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 13 maja 2026 r. (środa) – godz. 9:00
Czas trwania
- język polski - 150 minut (wydłużony czas pracy do 195 minut)
- matematyka - 125 min (wydłużony czas pracy do 165 minut)
Wielka Powtórka przed Egzaminem Ósmoklasisty – język polski
W dniach 6 i 7 maja, na 6. i 7. godzinie lekcyjnej w sali 217 odbędzie się Wielka Powtórka przed Egzaminem Ósmoklasisty z języka polskiego.
Spotkanie skierowane jest do uczniów klasy VIIIa, którzy już za kilka dni przystąpią do swojego pierwszego ważnego egzaminu. Zajęcia poprowadzi polonistka Monika Konefał.
Celem powtórki jest utrwalenie i uporządkowanie wiadomości z zakresu lektur obowiązkowych i uzupełniających, omawianych w klasach IV–VIII, ze szczególnym uwzględnieniem treści i zagadnień egzaminacyjnych.
Wśród omawianych tekstów znajdą się m.in.: Zemsta, Balladyna, Akademia pana Kleksa, W pustyni i w puszczy, Mały Książę, Opowieści z Narnii, Chłopcy z Placu Broni, Opowieść wigilijna, Hobbit, czyli tam i z pworotem.
Swoją wiedzą podzielą się uczniowie klas młodszych: 6a, 7a oraz 7b, którzy specjalnie dla swoich starszych kolegów przygotowali prezentacje oraz krótkie wystąpienia.
Udz
Bieg dla Ziemi – sztafeta świetlicowa
11W środę, 29 kwietnia, na boisku szkolnym odbyła się wyjątkowa akcja z okazji Dnia Ziemi – „Bieg dla Ziemi”, zorganizowana przez wychowawców świetlicy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1–3, którzy rywalizowali w emocjonującej sztafecie.
Każda klasa wystawiła swoją pięcioosobową drużynę, a uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne okrążenia, przekazując sobie pałeczkę. Nie zabrakło sportowych emocji, dopingu kolegów i koleżanek oraz uśmiechów na twarzach zawodników.
Był to wspaniały dzień pełen dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. Uczniowie pokazali, że aktywność fizyczna może iść w parze z troską o naszą planetę.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie oraz pomoc w sfinansowaniu nagród dla uczestników.
Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas!
Udział uczniów klasy 3a oraz 1d w finale konkursu "Inżynierowie jutra"
2Czterech uczniów klasy 3a oraz uczennica klasy 1d wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy oraz Politechnikę Rzeszowską w ramach wydarzenia edukacyjno-naukowego: Akademia nowoczesnych technologii: sukcesy, strategiczne wyzwania i perspektywy kształcenia. Uczniowie dzięki swoim projektom zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.
I miejsce w Rzeszowie kategorii U8 chłopców w XVI edycji Pucharu Tymbarku
Sukcesem zakończył się udział uczniów klas pierwszych w XVI edycji Pucharu Tymbarku. Nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zwieńczeniem ich występu był efektowny mecz finałowy, w którym zmierzyli się z drużyną SP 29.
Dzięki świetnej postawie zawodników nasza drużyna awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 maja w Stalowej Woli. Tam uczniowie będą reprezentować miasto Rzeszów.
Słowa uznania kierujemy również do trenerów z Grunwaldu Budziwój oraz Stali Rzeszów, gdzie na co dzień nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Dziękujemy także rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i doping na zawodach, które mają ogromny wpływ na rozwój młodych sportowców.
Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystąpiła również drużyna dziewczęca. Dziewczynkom należą się ogromne słowa uznania za odwagę, zaangażowanie oraz podj
Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej klas 7-8
Reprezentacja naszej szkoły z klas 7–8 wzięła udział w miejskich zawodach piłkarskich, prezentując wysoki poziom sportowy oraz ogromne zaangażowanie.
W pierwszym etapie rozgrywek rywalizowaliśmy w grupie ze szkołami SP 16 oraz SP 4. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, co pozwoliło na wywalczenie awansu do półfinałów.
III edycja akcji "Żywa Flaga Rzeczypospolitej Polskiej"
W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 29 kwietnia br. uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami, podobnie jak w poprzednich latach, utworzyli wspólnie z białych i czerwonych kartek, które wcześniej otrzymali, „żywą flagę” naszego państwa na szkolnym dziedzińcu.
Dzięki uprzejmości fotografa - Pana Kacpra Porady, nasza „żywa flaga” już po raz trzeci z rzędu została sfotografowana i nagrana z lotu ptaka przez drona – za co składamy Panu ogromne podziękowania – bez pańskiej pomocy uwiecznienie naszej flagi nie byłoby możliwe!! Dziękujemy!
Szkolne obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4628 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3a, 6b, 7a i 7c pod kierunkiem nauczycieli – Pani Pauliny Dubis, Pani Beaty Kiedrzyn, Pana Rafała Michty oraz Pani Jolanty Pierożak-Dulińskiej.
Obchody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się w realia roku 1791. Najpierw na scenie pojawił się Zamek Królewski, gdzie ukazano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to moment szczególny w dziejach Rzeczypospolitej – Sejm Wielki wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim uchwalił wówczas pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję, zresztą niezwykle postępową jak na owe czasy.
- Sobota27.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Piłka nożna klas 1-3 Półfinały Miasta Rzeszowa - Igrzyska Dzieci
- 19.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
Galeria zdjęć
- brak danych

