Strona główna

        • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2026
          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2026

            Termin

            1. język polski – 11 maja 2026 r. (poniedziałek) – godz. 9:00

            2. matematyka – 12 maja 2026 r. (wtorek) – godz. 9:00

            3. język obcy nowożytny – 13 maja 2026 r. (środa) – godz. 9:00

            Czas trwania

            - język polski - 150 minut (wydłużony czas pracy do 195 minut)

            - matematyka - 125 min (wydłużony czas pracy do 165 minut)

          • Wielka Powtórka przed Egzaminem Ósmoklasisty – język polski

            W dniach 6 i 7 maja, na 6. i 7. godzinie lekcyjnej w sali 217 odbędzie się Wielka Powtórka przed Egzaminem Ósmoklasisty z języka polskiego.
            Spotkanie skierowane jest do uczniów klasy VIIIa, którzy już za kilka dni przystąpią do swojego pierwszego ważnego egzaminu. Zajęcia poprowadzi polonistka Monika Konefał.
            Celem powtórki jest utrwalenie i uporządkowanie wiadomości z zakresu lektur obowiązkowych i uzupełniających, omawianych w klasach IV–VIII, ze szczególnym uwzględnieniem treści i zagadnień egzaminacyjnych.
            Wśród omawianych tekstów znajdą się m.in.: Zemsta, Balladyna, Akademia pana Kleksa, W pustyni i w puszczy, Mały Książę, Opowieści z Narnii, Chłopcy z Placu Broni, Opowieść wigilijna, Hobbit, czyli tam i z pworotem.
            Swoją wiedzą podzielą się uczniowie klas młodszych: 6a, 7a oraz 7b, którzy specjalnie dla swoich starszych kolegów przygotowali prezentacje oraz krótkie wystąpienia.
            Udz

          • Bieg dla Ziemi – sztafeta świetlicowa

            W środę, 29 kwietnia, na boisku szkolnym odbyła się wyjątkowa akcja z okazji Dnia Ziemi – „Bieg dla Ziemi”, zorganizowana przez wychowawców świetlicy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1–3, którzy rywalizowali w emocjonującej sztafecie.
            Każda klasa wystawiła swoją pięcioosobową drużynę, a uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne okrążenia, przekazując sobie pałeczkę. Nie zabrakło sportowych emocji, dopingu kolegów i koleżanek oraz uśmiechów na twarzach zawodników.
            Był to wspaniały dzień pełen dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. Uczniowie pokazali, że aktywność fizyczna może iść w parze z troską o naszą planetę.
            Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie oraz pomoc w sfinansowaniu nagród dla uczestników.
            Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas!

          • I miejsce w Rzeszowie kategorii U8 chłopców w XVI edycji Pucharu Tymbarku

            Sukcesem zakończył się udział uczniów klas pierwszych w XVI edycji Pucharu Tymbarku. Nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zwieńczeniem ich występu był efektowny mecz finałowy, w którym zmierzyli się z drużyną SP 29.
            Dzięki świetnej postawie zawodników nasza drużyna awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 maja w Stalowej Woli. Tam uczniowie będą reprezentować miasto Rzeszów.
            Słowa uznania kierujemy również do trenerów z Grunwaldu Budziwój oraz Stali Rzeszów, gdzie na co dzień nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Dziękujemy także rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i doping na zawodach, które mają ogromny wpływ na rozwój młodych sportowców.
            Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystąpiła również drużyna dziewczęca. Dziewczynkom należą się ogromne słowa uznania za odwagę, zaangażowanie oraz podj

          • III edycja akcji "Żywa Flaga Rzeczypospolitej Polskiej"

            W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 29 kwietnia br. uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami, podobnie jak w poprzednich latach, utworzyli wspólnie z białych i czerwonych kartek, które wcześniej otrzymali, „żywą flagę” naszego państwa na szkolnym dziedzińcu.
            Dzięki uprzejmości fotografa - Pana Kacpra Porady, nasza „żywa flaga” już po raz trzeci z rzędu została sfotografowana i nagrana z lotu ptaka przez drona – za co składamy Panu ogromne podziękowania – bez pańskiej pomocy uwiecznienie naszej flagi nie byłoby możliwe!! Dziękujemy!

          • Szkolne obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            28 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3a, 6b, 7a i 7c pod kierunkiem nauczycieli – Pani Pauliny Dubis, Pani Beaty Kiedrzyn, Pana Rafała Michty oraz Pani Jolanty Pierożak-Dulińskiej.

            Obchody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się w realia roku 1791. Najpierw na scenie pojawił się Zamek Królewski, gdzie ukazano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to moment szczególny w dziejach Rzeczypospolitej – Sejm Wielki wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim uchwalił wówczas pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję, zresztą niezwykle postępową jak na owe czasy.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.facebook.com/edukacja.rzeszow/
      • Odnośnik: https://www.dwujezycznedzieci.pl
      • Odnośnik: https://www.yellowhouseenglish.com
      • Odnośnik: https://bip.erzeszow.pl/static/img/k02/GK/S%C5%81OWNIK%20SEGREGACJI%20ODPAD%C3%93W%20KOMUNALNYCH.pdf
      • Odnośnik: https://rowerowymaj.eu/
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: https://malymistrz.szs.pl/
      • Odnośnik: https://rowiesnicy.fdds.pl/o-programie/
      • Sobota27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Odnośnik: https://portal.vulcan.net.pl/jst/rzeszowprojekt/CMS/nabor-k.aspx

    •  

    • PRZERWA WAKACYJNA  2025/2026

      Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie
      • ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 121a,
        35-311 Rzeszów
        Poland
      • sekretariat 17 748 17 70;
        księgowość 17 748 17 81;
        kierownik gospodarczy 17 748 17 82;
        pedagog 17 748 17 74;
        pielęgniarka szkolna 17 748 17 75;
        biblioteka 17 748 17 76;
        intendent 17 748 17 78
      • poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Bank Pekao S.A.  29 1240 1037 1111 0011 5301 3068
        (zmiana od 1.06.2025)
    • Logowanie