Wielka Liga Czytelników
Dzień Otwarty w Naszej Szkole
- 27
W dniu 7 marca 2023 r. w naszej Szkole odbył się Dzień Otwarty. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji i bardzo interesujących zajęć, w których mogli wziąć udział Rodzice oraz ich dzieci – nie tylko „potencjalni” przyszli uczniowie naszej szkoły. Dzień Otwarty rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor na Sali Teatralnej, która przywitała wszystkich gości, w tym Wiceprezydent Miasta Rzeszowa – Panią Krystynę Stachowską. Następnie odbyła się krótka część artystyczna, którą w całości przygotowali uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Nasi wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, muzyczne oraz teatalne – w olbrzymiej mierze kształtowane podczas uczestnictwa w szkolnych kołach zainteresowań. Ponadto odbyła się projekcja filmu „Dzień z życia pierwszoklasisty”, prezentującego codzienność szkolną ucznia I klasy naszej szkoły podstawowej.
Po części oficjalnej, Rodzice wraz z dziećmi zostali oprowadzeni przez nauczycieli po budynku naszej placówki. Mogli oni wziąć udział w eksperymentach chemicznych i zabawach badawczych, w zajęciach rozwijających kreatywność – korzystając z różnorakich gier planszowych, ale także zespołowych, takich jak na przykład „piłkarzyki”, czy „minibilard”. Na aktywnych Rodziców czekał pokaz sprzętu sportowego połączony z lekkim treningiem i możliwością sprawdzenia swojej kondycji fizycznej oraz zabawy z chustą animacyjną i dawka ruchu przy muzyce. W tym miejscu warto podkreślić, że nasza szkoła mocno stawia na ruch oraz aktywność fizyczną. Posiadamy nowoczesne zaplecze sportowe (nowoczesna sala gimnastyczna, sala fitness oraz siłownia i kompleks sportowy, znajdujący się na olbrzymim szkolnym dziedzińcu).
Podczas Dnie Otwartego nie zabrakło zabaw tematycznych, m.in. łamigłówek językowych, matematycznych, czy komputerowych, a także quizów i zabaw z książką. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć naszą nowoczesną szkolną bibliotekę. Na „artystyczne dusze” czekały zajęcia twórczo-plastyczne. Do dyspozycji Rodziców i ich pociech przez cały czas trwania Dnia Otwartego była Rada Samorządu Uczniowskiego – wybrana, jak to podkreśliła sama Pani Dyrektor, w pełni demokratycznych wyborach z prawdziwego zdarzenia, które niczym nie odbiegały od wyborów mających miejsce w naszym kraju. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego chętnie odpowiadali na zadane pytania, rozwiewali wątpliwości i dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz przeżyciami szkolnymi.
Na wszystkich czekały na szkolnej jadali, specjalnie przygotowane przez pracowników naszej kuchni na tę okazję zdrowe, kolorowe, ale przede wszystkim smaczne przekąski – zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej.
W tym Dniu odwiedziła naszą Szkołę bardzo wielu Rodziców wraz ze swoimi dziećmi, co bardzo nas cieszy. Serdecznie dziękujemy za tak olbrzymie zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i za Państwa obecność z nami w tym szczególnym dla naszej społeczności szkolnej dniu.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
mgr Rafał Michta oraz mgr Jolanta Pierożak-Dulińska
Akcja czytelnicza - Dzień Kobiet w Bibliotece szkolnej
- 51
W dniach od 7 do 9 marca 2023 r., w Bibliotece szkolnej, odbyły się zajęcia czytelnicze „Astrid Lindgren zaprasza do świata Pippi Pończoszanki, Lotty z ulicy Awanturników i Madiki z Czerwcowego Wzgórza”. Uczestniczyły w nich dzieci przedszkolne z grupy XI oraz wszystkie klasy z nauczania początkowego.
Święto Kobiet było wspaniałą okazją, aby przedstawić dzieciom nieco bliżej, Astrid Lindgren - niezwykłą szwedzką pisarkę, która poprzez swoje książki towarzyszy kolejnym już pokoleniom od najmłodszych lat. Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z życia autorki, która wykreowała bardzo wiele ciekawych żeńskich postaci literackich, między innymi: Pippi, Lottę i Madikę. Dzieci miały też okazję wysłuchania fragmentów zabawnych przygód dziewczynek, a na koniec, sprawdzenia swojej wiedzy w zagadkach quizowych, związanych z tematem zajęć.
Ewelina Kutyła-Stręciwilk
Dzień Kobiet w klasie 3b
- 11
,,Kobieta kochana i doceniana od razu staje się piękniejsza"
8 marca zgodnie z powyższym cytatem wszystkie dziewczynki w klasie 3b wraz ze swoją wychowawczynią stały się piękniejsze. A była to zasługa klasowych chłopców, którzy docenili swoje Panie i obdarowali je w tym dniu pięknymi pachnącymi tulipanami oraz breloczkami z imieniem każdej z nich.
Aby zaakcentować Międzynarodowy Dzień Kobiet chętne panie założyły również na głowę: korony, diademy, opaski. Ozdoby we włosach miały stanowić nie tylko ,,ochronę” przed odpytywaniem podczas lekcji (zgodnie z akcją Samorządu Uczniowskiego), ale także dodały wszystkim kobietom wiele wdzięku, w tym szczególnym dla nich dniu.
Był to bardzo miły dzień. Dziękujemy naszym klasowym dżentelmenom za piękne prezenty i życzenia.
Mariola Baran - wychowawczyni klasy 3b
Dzień kobiet w naszej szkole
- 24
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który obchodzony jest od 1910 roku 8 marca, w naszej szkole odbyła się akcja „Z koroną będziesz pod ochroną”, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i jego Opiekunów. Polegała ona na tym, że każda dziewczynka, która w tym dniu przyszła do szkoły z koroną lub diademem na głowie, była zwolniona z odpowiedzi ustnej oraz z niezapowiedzianej kartkówki. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczennic, o czym świadczy liczba zachwycających koron i rozmaitych diademów, jakie pojawiły się na ich głowach w Dniu Kobiet. Ale nie tylko uczennice wzięły udział w tej akcji. Bardzo chętnie przyłączyły się do niej również Panie pracujące w naszej szkole – w tym sama Pani Dyrektor, która przyszła do pracy w przepięknym diademie!
Dodatkowo, Samorząd Uczniowski pod opieką swoich Opiekunów przygotował okolicznościowe życzenia, skierowane do Dyrekcji, ale także do wszystkich Pań nauczycielek oraz Pań pracujących w administracji i obsłudze, które na co dzień wykonują bardzo istotne zadania dla naszej placówki. Z kolei chłopcy z Rady SU, udali się z życzeniami do Dyrektor Szkoły – Pani mgr Małgorzaty Adamskiej-Jesiołkiewicz, a także do Pań Wicedyrektor – mgr Renaty Bobko i mgr Anny Niedźwieckiej. Chłopcy podziękowali Dyrekcji w imieniu Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie, poświęcony czas, wszelkie podjęte działania na rzecz naszej szkolnej społeczności. Złożyli również podziękowania za współpracę Dyrekcji z Samorządem Uczniowski, która od samego początku układa się bardzo pomyślnie i owocnie.
Również Panowie pracujący w naszej szkole nie zapomnieli o należytym uczczeniu tego wyjątkowego dnia – wręczyli oni kwiaty Dyrekcji Szkoły oraz swoim koleżankom z pracy, dołączając do nich piękne życzenia i nieco słodkości.
Samorząd Uczniowski oraz Opiekunowie:
mgr Rafał Michta oraz mgr Jolanta Pierożak-Dulińska
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Żywe obrazy - reprodukcja dzieł malarskich ”
- 7
Z radością informujemy, że konkurs fotograficzny "Żywe obrazy - reprodukcja dzieł malarskich" został rozstrzygnięty 😊Po długich naradach jury konkursowe wybrało 3 pierwsze nagrody oraz 3 wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci biletu wstępu na ściankę wspinaczkową oraz książkę, wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach. 😊
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Hanna Wodecka 1a
II miejsce- Jakub Towarnicki 1b
III miejsce - Natalia Piwnicka 1d
Wyróżnienia:
Maksymilian Pyziak 1c
Alicja Leśniak 1b
Pola Mendycka 1a
Organizatorzy: Patrycja Wolak, Angelika Owczarska-Budziak
Zajęcia w kl. 1b - „Ja, Polska i Unia Europejska”
- 9
3 marca w klasie 1b w ramach podsumowania cyklu zajęć, pt. „Ja, Polska i Unia Europejska” mieliśmy przyjemność gościć rodziców jednej z uczennic. Pani Anna, jako specjalistka i miłośniczka Hiszpanii przygotowała dla uczniów lekcję dotyczącą informacji o Hiszpanii oraz ciekawostek z nią związanych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji i chętnie brali udział we wszystkich aktywnościach proponowanych przez panią Annę. „Buenos dias, Como estas? Muy bien – gracias” uczniom z 1b jest już znane. Na koniec zajęć odwiedził nas niesamowity gość prosto z gorącej Hiszpani – Jose Armando, który to uciął sobie pogawędkę z wychowankami. Pani Anno! Panie Jose Armando! To była wspaniała lekcja, uczniowie byli zachwyceni! Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas oraz zaangażowanie! Dziękujemy!
wychowawca klasy 1b Patrycja Wolak
Klasy 4 - wyjazd do kina
- 3
W piątkowe przedpołudnie 3.03.2023 r. uczniowie wszystkich klas czwartych wraz z opiekunami udali się do Kina HELIOS na film pt. „Szczęście Mikołajka”. Jest to animowana historia jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych postaci literackich – Mikołajka, którego stworzyli Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe. Film wzbogacony został o wątki biograficzne twórców.
Wyjazd do kina był dla uczniów okazją do utrwalenia wiadomości dotyczących lektury omawianej w szkole podczas lekcji języka polskiego, a także sposobem na przyjemne spędzenie czasu w gronie kolegów i nauczycieli.
mgr Monika Konefał
Klasa 1e na zajęciach w Centrum Terapii SENSIS
- 9
W dniu 3 marca 2023 r. uczniowie klasy 1e mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłych zajęciach w Centrum Terapii SENSIS. Spektakl polisensoryczny w Sali Doświadczenia Świata był fascynującą przygodą prowadząca uczniów przez świat dźwięków, pokazów świetlnych oraz doznań zapachowych i dotykowych! Pojawiające się stopniowo kolejne bodźce zmysłowe oraz rekwizyty pozwoliły na harmonijne oraz dynamiczne poznawanie zaplanowanych atrakcji. Całość wzbogacono dywanem multimedialnym zapewniającym niebanalną rozrywkę z nauką, relaksem. Dla dzieci wielką atrakcją było również łóżko wodne. Uczniowie klasy 1e podczas tej wycieczki uczestniczyli w zajęciach sensorycznych - wspaniałym czasie dla każdego dziecka. Tutaj nikt nie zakazywał się ubrudzić, dotykać czy wąchać... Uczniowie wrócili baaardzo zadowoleni a niezwykłość Sali Doświadczania Świata na długo pozostanie w ich pamięci!
Wychowawca klasy 1e Dagmara Pasieka
Zaproszenie na Dzień Otwarty
- 1
W piątek 3 marca 2023 r., przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego - Dawid Duliński i Sofia Kulig, wzięli udział w akcji promującej naszą szkołę. Pod opieką Pani mgr Jolanty Pierożak-Dulińskiej, uczniowie udali się na teren naszego przedszkola, gdzie rozdawali dzieciom i ich rodzicom specjalnie przygotowane ulotki promocyjne. Odpowiadali także na krótkie pytania rodziców i ich pociech, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w zbliżającym się Dniu Otwartym naszej Szkoły, który odbędzie się już we wtorek, 7 marca br., od godziny 17:00 do 19:00. Przy okazji - wszystkich Państwa gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!!
DZIEŃ OTWARTY
Serdecznie zapraszamy na
DZIEŃ OTWARTY
w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie
w dniu 7 marca 2023 r. (wtorek)
- oddziały przedszkolne od godz. 16.00 do 18.00
- szkoła podstawowa od godz. 17.00 do 19.00
Rozstrzygnięcie konkursu na logo naszej szkoły
W środę 1 marca 2023 r. w bibliotece szkolnej, miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu na Logo naszej Szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Opiekunów SU i trwał do 20 lutego br. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy-logo w formie graficznej za pomocą technik komputerowych. Zgłoszonych zostało w sumie 5 różnorodnych prac, których autorami są: Katarzyna Żybura z klasy 4b, Olaf Bieszczad z klasy 4b, Mikołaj Andreasik z klasy 4c, Maksymilian Konefał z klasy 6a oraz Jakub Pyziak z klasy 6a. Przeanalizowaniem ich walorów artystycznych oraz zawartej w nich symboliki i przesłania, zajęła się Komisja Konkursowa, w której skład weszła Dyrekcja Szkoły, Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców, Rada SU oraz Opiekunowie SU. Po burzliwej dyskusji i dokładnej interpretacji poszczególnych prac, Komisja jednogłośnie, najwyżej oceniła dzieło Mikołaja Andreasika z klasy 4c.
Dla zwycięzcy oraz dla wszystkich pozostałych uczestników, Opiekunowie SU przygotowali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami, a także drobne upominki. Wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Dyrektor – mgr Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz. Towarzyszyły jej Panie Wicedyrektor – mgr Renata Bobko oraz mgr Anna Niedźwiecka. Na ręce wszystkich uczniów złożono gorące podziękowanie za poświęcenie swojego czasu i zaangażowanie w życie naszej szkolnej społeczności. Pani Dyrektor pogratulowała również uczniom pomysłowości, kreatywności i świadomego uczestnictwa w codziennych szkolnych sprawach.
Niebawem zostanie opublikowane logo naszej Szkoły, które będzie uwzględniało niewielkie, kosmetyczne wręcz zmiany, na które swoją zgodzę wyraził już autor pracy – Mikołaj.
Zwycięzcy i wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i szczerze gratulujemy!!!
Opiekunowie SU:
mgr Rafał Michta oraz mgr Jolanta Pierożak Dulińska
Świętuj DZIEŃ KOBIET z Samorządem Uczniowskim
Lekcja otwarta "Oszczędzam, bo warto"
- 1
W naszej szkole dnia 1.03.2023 r. zorganizowana została lekcja otwarta,której temat brzmiał: "Oszczędzam,bo warto".
Czym są pieniądze? Czy w każdym kraju można płacić tą samą walutą? Co to są oszczędności?Co dawniej ludzie oszczędzali? Gdzie dawniej ludzie gromadzili swoje oszczędności? Co Wy oszczędzacie teraz? Gdzie teraz ludzie gromadzą swoje oszczędności? Na te i inne pytania uczniowie burzliwie dyskutowali wysuwając końcowy wniosek...Warto oszczędzać!
Lekcja została poprowadzona pod patronatem PKO Banku Polskiego w związku z możliwością utworzenia Szkolnej Kasy Oszczędnościowej.
Głównym celem programu jest wyrobienie już od najmłodszych lat nawyku świadomego oszczędzania oraz sposobu gospodarowania swoimi oszczędnościami poprzez systematyczne odkładanie pieniędzy oraz ich rozważne wydawanie.Uczniom zostały rozdane broszury informacyjne dotyczące tego jak można dołączyć do SKO.Wszystkich zainteresowanych uczniów jak i rodziców serdecznie zapraszamy do wypełnienia deklaracji i złożenia do wychowawców klas.
Koordynatorki programu: mgr Angelika Owczarska-Budziak, mgr Patrycja Wolak
Bezpieczeństwo i zdrowie zawsze na pierwszym miejscu
- 26
We wtorek 28.02.2023 r. klasy 1a, 1b i 1d aktywnie uczestniczyły w zajęciach z ratownikiem medycznym. Każdy uczeń zapoznał się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, ułożenia pozycji bezpiecznej, a także przeciwiczył swoje umiejętności pod czujnym okiem ratownika medycznego. Dzieci spotkały się z różnymi zadaniami, podczas których miały wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i udzielić pomocy potencjalnemu poszkodowanemu. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w zajęcia i wiele zapamiętali z tej niezwykle cennej lekcji.
Wychowawcy Anna Skiba 1a, Patrycja Wolak 1b, Angelika Owczarska-Budziak 1d
"Aktywny stok" wjazd na narty do Wańkowej
- 19
Dnia 27.02.2023 r. reprezentacji z klas 4-6 wybrali się na pierwszy w historii naszej szkoły wyjazd na narty. Dwoma autokarami pojechaliśmy w Bieszczady do miejscowości Wańkowa na nowo otwarty stok narciarski. Na miejscu czekali na nas instruktorzy, nowy sprzet, wspaniałe przygotowany stok i mnóstwo atrakcji. Cały wyjazd zorganizowała Pani Agnieszka Pietrasiewicz wraz z pomocą wychowawców klas oraz pozostałymi opiekunami. Dzieci pod koniec wyjazdu już się nie mogły doczekać kolejnego razu a na ich koncie pojawiła się nowa umiejętność jaką jest jazda na nartach.
Koordynator Agnieszka Pietrasiewicz
Świetlicowy Konkurs Plastyczny "Rewia wiosennych roślin"
Zbiórka karmy dla schroniska "Kundelek"
Zajęcia literacko-przyrodnicze „Kocie historie” – relacja z wydarzenia
- 47
W czwartek 23 lutego 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach literacko-przyrodniczych „Kocie historie”, zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, obchodzonego każdego roku 17 lutego. Spotkanie odbyło się w dwóch turach na szkolnej sali teatralnej.
Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na trudny koci los oraz rozbudzenie miłości i współczucia dla tych wspaniałych zwierząt. Dzieci zapoznały się z wiedzą o ich budowie, rozwoju oraz zwyczajach a także nauczyły się zasad właściwej opieki nad nimi. Wysłuchały wierszy polskich poetów o kotkach w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz ciekawych historii czterech niezwykłych zwierzaków: Luckiego, Puszka, Oreo oraz Ryżyka.
Ponadto podczas spotkania zaprezentowano najciekawsze książki z kocimi opowieściami, zachęcając przy tym do odwiedzenia Biblioteki szkolnej i wypożyczania zgromadzonych w niej zbiorów. Niejedna książeczka wzbudziła zainteresowanie i niejeden koteczek wywołał zachwyt na dziecięcej twarzy. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ciekawe zagadki, w zamian za co otrzymywali zakładki do książek i słodkie dodatki 😊
Całość spotkania uświetniła wystawa książek oraz prac plastycznych wykonanych przez dzieci z klasy 2a oraz 3a.
Wydarzenie „Kocie historie” zapoczątkowało zorganizowaną w szkole zbiórkę karmy dla kotów i psów, która zostanie potem przekazana bezdomnym zwierzętom przebywającym w fundacjach oraz osób prywatnych o wielkim sercu.
mgr Ewelina Kutyła-Stręciwilk
mgr Monika Konefał
mgr Jolanta Pierożak-Dulińska
„Detektywi z IE”
- 7
„Detektywi z IE” – taki tytuł ma autorska książka napisana przez uczniów klasy 1e, która powstała w ramach podsumowania lektury „Detektyw Pozytywka”. Każdy uczeń miał za zadanie wymyślenie własnego rozdziału w formie detektywistycznej zagadki, w której głównymi bohaterami był dany uczeń oraz „Detektywi z 1E”. Uczniowie podczas wykonania tego zadania wykazali się ogromną kreatywnością. Taka forma podsumowania lektury wzmocniło w nich poczucie przynależności do klasy oraz poczucie dumy z stworzenia czegoś razem. Dzieci nie mogły się doczekać wysłuchania wszystkich rozdziałów wspólnego dzieła. Uczniowie uczą się, że z chwilą otwarcia książki, lektury stają się świadkiem niezapomnianej, fascynującej przygody, a przy okazji otwierają się przed nimi nowe horyzonty wiedzy i wyobraźni.
Wychowawca klasy 1e, mgr Dagmara Pasieka
Archiwum Aktualności