Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekali uczniowie klasy 1d. Cóż to była za radość i jakie emocje…Dzieci na powitanie zaśpiewały swojemu gościowi specjalnie przygotowaną piosenkę „To Mikołaj Święty". Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Radości nie było końca zwłaszcza, że dzieci otrzymały wymarzone klocki Lego w prezentach. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci 😀
Mikołajki w klasie 1d
- 4
Mikołajki w klasie 1b
- 6
Ogłoszenie - Mikołajkowy Turniej Sportowy kl. 4-6
Zbijak - kolejność rozgrywek:
8.55 - 4a - 4c
9.10 - 4b - 5a
9.25 - 6a - 6b
Piłka nożna - system meczów:
9.40 - mecz pierwszy - 4a - 4b
10.05 - mecz drugi - 6a - 6b
10.20 - mecz trzeci - 4a - 4c
10.45 - mecz czwarty - 5a - 6a
11.10 - mecz piąty - 4b - 4c
11.35 - mecz szósty - 5a - 6b
Tor przeszkód - 12.00 - 12.35:
4a, 4b, 4c, 5a, 6a, 6b
Ogłoszenie - Mikołajkowe Dyktando
Ogłoszenie - Konkurs historyczno-literacki
Świetlicowe warsztaty plastyczne - ,,Portret Mikołaja”
- 4
Ponieważ wszystkie dzieci nie mogą się doczekać przyjścia Mikołaja, dzisiaj wykonaliśmy jego portret. Każdy portret był bardzo dopracowany. Czekamy na Ciebie Święty Mikołaju!
Dzień mikołajek, to nie dzień bajek, tu wszystko stać prawdziwie się może. Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja, możesz być pewny – on Ci pomoże!
Jolanta Pierożak-Dulińska
Szkolny Konkurs na eko-ozdobę świąteczną
Szkolny Konkurs Plastyczny z okazji ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia”
- 7
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. ,,Mój pluszowy miś” został rozstrzygnięty 2 grudnia 2022 r. Celem konkursu było: rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci, popularyzacja wiedzy na temat bajek dla dzieci, uświadomienie dzieciom znaczenia przytulanek dla dzieci, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci jak również inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 53 uczniów. Wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące swojego przyjaciela misia w bardzo kreatywny i twórczy sposób, przy użyciu różnych technik plastycznych.
Przedstawiamy listę nagrodzonych prac:
I miejsce: Julia Chmielewska
II miejsce: Mikołaj Sieczkowski
III miejsce: Oliwia Kuźma
Wyróżnienia otrzymali: Lena Wojciechowska, Mike Szwarczewski, Tymon Chechłacz, Klara Futyma, Nicole Żubrowski
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Organizatorzy: Jolanta Pierożak-Dulińska, Mariola Baran, Łukasz Gaweł
Warsztaty ekologiczne "Las w słoiku"
W ramach pracy koła biologicznego Klub Młodych Odkrywców oraz realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej ,,Inspirujemy do bycia eko” uczennice z klasy V i VI, wzięły udział w wyjątkowych warsztatach ekologicznych. Z pomocą opiekuna koła dzieci stworzyły piękne, żywe ozdoby zamknięte w słoikach-swój własny fragment lasu. Las w szkle to niezwykłe modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ogród w słoiku, bo tak również nazywa się te ozdoby, jest bardzo łatwy w pielęgnacji.
Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Uczennice dowiedziały się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny są dla nich charakterystyczne. Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem.
Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter. Gałęzie, kamienie, kora, mech, kolorowy piasek -każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie. Tworzenie lasu w słoiku było dla dzieci cennym doświadczeniem, które poza jednorazowym spotkaniem z naturą, dało im możliwość codziennego obserwowania i podglądania, jak przygotowany przez nich niewielki fragment zieleni się zmienia .Na zakończenie warsztatów uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w warsztatach.
Opiekun koła Klub Młodych Odkrywców
Aneta Jamróz
Sukces naszej uczennicy w konkursach plastycznych
Miło Nam poinformować o podwójnym sukcesie naszej uczennicy Ani Wolańczyk z klasy IVa w konkursach plastycznych:
XIX Edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”
oraz XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem: „Czysta woda – zdrowa i piękna przyroda”.
Gratulujemy ogromnego sukcesu naszej uczennicy Ani Wolańczyk z klasy IVa, która otrzymała pierwszą nagrodę za wykonanie pięknej pracy w kategorii klas I-IV pt. ,,Święty Hubert - niebiański ambasador lasu”. Patronat nad konkursem sprawowali: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Prezydent Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Kurator Oświaty.
Jury dokonało ceny 581 prac nadesłanych z 63 placówek nagradzając 75 laureatów, którzy tworzyli oryginalne i pełne ekspresji dzieła w trzech kategoriach. Celem konkursu było propagowanie historii i tradycji związanych z kultem Św. Huberta, kształtowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie do twórczego przedstawienia tematu w artystycznej formie.
Ania otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Czysta woda – zdrowa i piękna przyroda” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie.
Spośród 698 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski nagrody otrzymało 38 laureatów. Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa i Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski
Gratulujemy utalentowanej uczennicy!
Opiekun: mgr Aneta Jamróz
Rozstrzygnięcie Konkursu Różańcowego
- 33
,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć" wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym.
W październiku został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły, konkurs na wykonanie najpiękniejszego Różańca. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.
Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów- wykonano 92 Różańce. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, fasoli, cukierków, śrubek, najprzeróżniejszych koralików i itp. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 3 listopada.
Wyniki konkursu:
Kategoria I (klasy 1-3)
I miejsce: Ludwik Grzesik
II miejsce: Pola Mendycka
III miejsce: Hubert Kozera
Kategoria II (klasy 4-6)
I miejsce: Anna Wolańczyk
II miejsce: Izabela Dudek
III miejsce: Mikołaj Andreasik
Wyróżnienia:
Michał Grel, Kornelia Janowska, Aurelia Jarosz, Volodymyr Hlushko.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Organizatorzy:
Ks. Paweł Blat
Ks. Tadeusz Pindara
BohaterON-włącz historię! Klasy 1-3
- 23
Dla uczniów klas młodszych Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach gólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON, przygotowało specjalne scenariusze zajęć oraz materiały dydaktyczne.Wychowawcy klas 1b, 1c, 1d, 2a, 3a przeprowadzili lekcje, podczas których dzieci poznały historię powstania oraz rozmawiały o tym, czym jest patriotyzm i jak ważne jest oddaniei miłość do ojczyzny. Dzieci wykonały również prace plastyczne o tematyce patriotycznej.
Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji BohaterON-włącz historię!
mgr Klaudia Lelek- Miąsik, mgr Rafał Michta
BohaterON-włącz historię! Klasy 4-6
- 11
BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.W tym roku do akcji przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły.
Podczas lekcji przeprowadzonych w naszej szkole dzieci zostały zapoznane z historią Powstania Warszawskiego. Nauczyciele uświadamiali uczniom ogromną rolę i poświęcenie uczestników zrywu. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, wysłuchali słuchowiska przygotowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego, czytali biogramy powstańców oraz dokonywali pamiątkowych wpisów na specjalnie przygotowanym portalu.
mgr Klaudia Lelek- Miąsik, mgr Rafał Michta
Wycieczka klasy 4c i 6b do Wieliczki i Tarnowa
- 18
30 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4c i 6b wybrali się z nauczycielami na swoją pierwszą całodniową w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem wyjazdu było przede wszystkim poznanie kultury i dziedzictwa narodowego, nabycie wiedzy o otaczającym świecie oraz integracja zespołu klasowego.
W Wieliczce uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli, która jest zabytkiem wpisanym na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Tarnowie zaś uczniowie zobaczyli Rynek z zabytkowymi renesansowymi kamienicami oraz Ratusz, gdzie wysłuchali informacji na temat starodawnej broni i strojów szlacheckich. Uczniowie zwiedzili Salę Rady, w której znajduje się obecnie ekspozycja porcelany i szkła. Eksponaty pochodzą z okresu od XVI do XIX wieku i reprezentują czołowe ośrodki wytwórcze zachodniej Europy i Polski. Uczniowie odwiedzili także tzw. Salę Pospólstwa, w której obradowali mieszkańcy miasta nad ważnymi sprawami. Obecnie w tym miejscu mieści się Galeria Portretu Staropolskiego określana jako ,,portret Sarmacki”. Pokazany na wystawie zespół portretów jest jednym z najliczniejszych i najcenniejszych w Polsce. Uczniowie z wieży ratuszowej oglądali również panoramę miasta.
mgr Klaudia Lelek- Miąsik
mgr Agnieszka Pietrasiewicz
mgr Jolanta Pierożak-Dulińska
mgr Rafał Michta
Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy
Klasa 3a - warsztaty w Teatrze "Maska"
- 9
1 grudnia 2022 r. klasa 3a odwiedziła rzeszowski Teatr MASKA. Uczniowie wzięli udział w dwóch warsztatach prowadzonych przez pracowników teatru. Podczas pierwszych z nich zwiedzili teatr „od kuchni”. Zaglądali do miejsc, do których nieczęsto widzowie zaglądają. Poznali nazwy zawodów związanych z teatrem oraz specjalistyczne słownictwo. Tematem drugich zajęć były lalki teatralne. Trzecioklasiści poznali różne ich rodzaje. Zajęcia były bardzo ciekawe, a panie prowadzące przekazały wiele cennych informacji. Uczniowie dowiedzieli się, z jakich materiałów tworzy się maski, ile trwa proces powstawania, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi maskami. To z pewnością nie było ostatnie wyjście na tego typu zajęcia.
mgr Monika Konefał - wychowawca klasy 3a
Wycieczka do Teatru Maska na spektakl ,,Zaginiony świat”
- 2
Dnia 28 listopada 2022 r. klasy 2a, 2b, 3a, 3b odbyły wycieczkę do rzeszowskiego Teatru Maska. Dzieci uczestniczyły w spektaklu „Zaginiony świat”, na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. W sztuce najbardziej fascynujące były dinozaury oraz mnóstwo przygód głównych bohaterów. Te unikatowe, kilkumetrowej wielkości lalki strasznych stworzeń, jako elementy scenografii, wywołały niezapomniane wrażenia. Podobnie jak gra aktorska, która oczarowała publiczność i na długo pozostanie w pamięci – amazońska dżungla i czyhające w niej niespodzianki.
Szkolny Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"
- 16
Klasa 2a, 2b, 3b - spotkanie z policjantką
- 8
W dniu 30 listopada 2022 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszkę Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie młodszą aspirant Annę Kurek. Pani policjant przeprowadziła prelekcję dla uczniów, w której brały udział klasy 2a, 2b i 3b. Dzieci miały okazję porozmawiać z naszym gościem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto Pani policjant przypomniała, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachować podczas spotkania z nieznajomym, jak wezwać pomoc, korzystając z numerów alarmowych. Co mówić, aby pomoc dotarła jak najszybciej. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania Pani policjant wyświetliła ciekawy film oraz rozdała wszystkim uczestnikom przywiezione prezenty. A były to odblaski na rękę, zawieszki do plecaka a także książeczki.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Kurek za ciekawe przeprowadzenie zajęć na temat bezpieczeństwa a także za otrzymane gadżety.
Organizator spotkania Mariola Baran
Archiwum Aktualności