Strona główna
Długie przerwy z grami planszowymi w bibliotece szkolnej
1Od kwietnia w naszej szkolnej bibliotece, uczniowie wszystkich klas mogą korzystać z akcji „Długa przerwa z grami planszowymi”. Organizatorkami akcji są p. Sylwia Gudyka (nauczyciel bibliotekarz) oraz p. Kamila Sitek (pedagog szkolny).
W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci i młodzież spędzają coraz więcej czasu przed ekranami, warto promować inne formy rozrywki – zwłaszcza te, które rozwijają umysł i wspierają relacje społeczne. Doskonałym przykładem są gry planszowe, które można z powodzeniem wprowadzić do szkolnych przerw.
Gry planszowe to nie tylko zabawa, ale również nauka poprzez działanie. Podczas rozgrywek uczniowie rozwijają umiejętność logicznego myślenia, planowania, a także uczą się cierpliwości i zasad fair play. Wspólne granie sprzyja również budowaniu relacji, uczy współpracy i rozwiązywania konfliktów.
Zaletą gier planszowych na przerwach jest także to, że pomagają wycisz
III Rodzinny Rajd Rowerowy
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się w dniu 23 maja 2025 r. (piątek), w godz. 16:00-19:00, w ramach kampanii "ROWEROWY MAJ".
Organizatorzy:
Rafał Michta,
Jolanta Pierożak-Dulińska,
Agnieszka Pietrasiewicz,
Marcin Pistor
Akcja "Żywa Flaga Rzeczypospolitej Polskiej"
W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, serdecznie zapraszamy Szanowną Dyrekcję naszej Szkoły, Nauczycieli oraz uczniów klas 4-8 do utworzenia biało-czerwonej „Żywej Flagi RP” na szkolnym boisku.
Akcja odbędzie się 5 maja br. (poniedziałek) o godzinie 8:00.
Uczniowie otrzymają białe i czerwone kartki, z których utworzą polską flagę, ta zaś zostanie sfotografowana i nagrana z lotu ptaka przez dron.
W razie niesprzyjającej pogody, akcja zostanie przeniesiona na 9 maja br. (piątek), na godz. 8:00.
Udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Żonkile”
11W ostatni piątek nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w akcji społecznej „Żonkile”. Jest to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, którą co roku organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku, jako akt desperackiego sprzeciwu wobec niemieckim planom likwidacji warszawskiego getta.
Symbolem akcji są żonkile nawiązujące do postaci Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania, który co roku 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.
Akcja „Żonkile” od lat łączy pokolenia, ucząc młodych ludzi o solidarności, szacunku dla tych, którzy zginęli w obronie życia i godności, a także o odwadze, która daje siłę, by stanąć po stronie dobra i prawdy.
W ramach tejże akcji w naszej szkole zostały zorganizowane lekcje patri
23 kwietnia - Światowy Dzień Języka Angielskiego
1523 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Języka Angielskiego. Data nie jest przypadkowa - 23 kwietnia tradycyjnie uznaje się za dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira, jednego z największych pisarzy w historii literatury angielskiej.
Z tej okazji nasi uczniowie uczestniczyli w specjalnych lekcjach kulturowych przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego, podczas których poznawali historię języka angielskiego oraz drogę, jaką przebył, by stać się jednym z najważniejszych języków międzynarodowych.
Młodsi uczniowie odkrywali ciekawostki o Wielkiej Brytanii, a następnie tworzyli kolorowe plakaty i lapbooki przedstawiające zdobytą wiedzę. Nie zabrakło pracy zespołowej i świetnej zabawy!
Komisariat Młodego Policjanta - 2d i 3b
17W dniach 23 i 25 kwietnia klasy 2d i 3b wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu w Komendzie Miejskiej Policji, w Wydziale Ruchu Drogowego, w ramach projektu „Komisariat Młodego Policjanta”.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz znaczenie najważniejszych znaków drogowych. Dzieci brały udział w edukacyjnych grach i zabawach, które uczyły ich, jak prawidłowo zachowywać się jako piesi i rowerzyści.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne elementy zajęć – dzieci korzystały z dywanu FlySky oraz tablicy multimedialnej, co pozwoliło im w atrakcyjny i nowoczesny sposób utrwalić wiedzę o ruchu drogowym.
Spotkanie było nie tylko pouczające, ale również pełne radości i zaangażowania. Dzieci wróciły do szkoły bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę, która z pewnością przyczyni się do ich bezpieczeństwa na co dzień.
Szkolne obchody 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Serdecznie zapraszamy Szanowną Dyrekcję naszej Szkoły, Nauczycieli oraz uczniów klas 1-8 na szkolne obchody 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość odbędzie się 28 kwietnia br. (poniedziałek) na sali teatralnej.
Organizatorzy:
P. Dubis,
R. Michta,
J. Pierożak-Dulińska,
A. Pietrasiewicz
XXV edycja turnieju o Puchar Tymbarku
416 kwietnia 2025r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w największych sportowych rozgrywkach na terenie miasta Rzeszowa organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej w ciągu całego roku szkolnego.
W kategorii rocznika 2017 wystawiliśmy 2 drużyny aby jak najwięcej chętnych dzieci, które uwielbiają grać w piłkę nożną mogły spełniać swoje mniejsze i większe marzenia aby zagrać pewnego razu na stadionie Narodowym obok największych gwiazd polskiej piłki.
W kategorii rocznika 2015 wystawiliśmy 3 drużyny - chłopcy dzielnie stawiali czoło różnym innym szkołom. Drużyna która nie grała nie próżnowała i wspierała swoich kolegów ze szkoły z linii bocznej.
Wycieczka klas 1d i 1e do Klubu Jeździeckiego "KJ Folkowa Podkowa" w Woli Rafałowskiej
23Uczniowie klas 1d i 1e mieli okazję spędzić niezapomniany dzień na wycieczce do Klubu Jeździeckiego "KJ Folkowa Podkowa" w Woli Rafałowskiej. W trakcie wizyty uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zajęciach i spotkaniach na świeżym powietrzu.
Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać alpaki – głaskały je i karmili, co sprawiło im wiele radości i umożliwiło bliski kontakt z tymi uroczymi zwierzętami. Następnie odbyły się spotkania z końmi, podczas których każde dziecko miało możliwość oprowadzenia się na koniku oraz podania marchewki, co było dla nich dużą atrakcją.
Dodatkowo, dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnych zabawach i grach. Cały dzień był pełen wrażeń, nauki i dobrej zabawy, a uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda codzienna praca w klubie jeździeckim oraz z bliska poznać świat zwierząt.
Serdecznie dziękujemy za gościnę i niezapomniane
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

