Strona główna
Finał Konkursu na Najpiękniejszy Kotylion z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Dnia 06.05.2024r. w szkolnej czytelni odbył się finał konkursu na najpiękniejszy kotylion patriotyczny, zorganizowanego z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, starannością oraz poczuciem estetyki, tworząc prace pełne symboliki narodowej i szacunku dla historii Polski.
Podczas finału nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Wyróżnione kotyliony zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie, którą można podziwiać w szkolnej bibliotece.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania – Wasze prace są dowodem na to, że młode pokolenie potrafi pięknie i dumnie świętować narodowe tradycje.
Nasz uczeń w Finale Igrzysk Dzieci w Pływaniu!
Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Aleksander z kl. 6a, reprezentował naszą placówkę w Finale Igrzysk Dzieci w pływaniu na szczeblu wojewódzkim w Dębicy. Było to niezwykłe wydarzenie sportowe, które zgromadziło najlepszych młodych pływaków z całego regionu. Już sam awans do tego etapu świadczy o ogromnym talencie i ciężkiej pracy Aleksandra, a jego start w finale był dowodem na to, że zasługuje na miano jednego z najlepszych.
Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, zawodnicy prezentowali znakomitą formę i walczyli z pełnym zaangażowaniem. Aleksander jednak nie dał się przytłoczyć presji. Pokazał ogromną determinację i sportowego ducha walki. Podczas swojego startu 50m stylem dowolnym dawał z siebie wszystko, prezentując świetną technikę.
Jego udział w zawodach to nie tylko osobisty sukces, ale także powód do dumy dla całej społeczności szkolnej. Jesteśmy przekonani, że to dopiero
Klasowy ogródek w klasie 2e
Z początkiem maja uczniowie klasy 2e zorganizowali swój własny klasowy ogródek. Dzieci wcieliły się w rolę ogrodników. Samodzielnie nakładały ziemię do doniczek oraz sadziły cebulki. Codziennie zapewniają roślinkom najlepsze warunki wzrostu i prowadzą obserwacje. Stworzenie klasowego ogródka to przede wszystkim dużo zieleni w sali, a także mnóstwo radości i dobrej zabawy.
Dołącz do Akademii Skilla i zdobądź nagrody dla swojej klasy!
Klasa 7a podczas wycieczki do Krakowa połączonej ze zwiedzaniem Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS otrzymała zaproszenie dla szkoły do udziału w konkursie dla klas "Dołącz do Akademii Skilla i zdobądź nagrody dla swojej klasy!". Wygraną jest zaproszenie całej klasy do zwiedzania Centrum połączonego z warsztatami naukowymi opartymi na technice Game Based Learning. Szczegóły na plakacie.
Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS
4W dniu 5 maja 2025 roku uczniowie klasy 7a wybrali się na wycieczkę do Krakowa, której głównym punktem było zwiedzanie Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczych w Polsce. SOLARIS to synchrotron – urządzenie generujące bardzo silne promieniowanie elektromagnetyczne, wykorzystywane w różnych dziedzinach nauki, takich jak medycyna, biologia, chemia czy materiałoznawstwo. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak to zaawansowane narzędzie wspiera badania na poziomie molekularnym, pomagając w odkrywaniu nowych materiałów, analizie struktur komórkowych, a nawet opracowywaniu nowych leków. Zwiedzanie to było połączone z testem wiedzy, który zweryfikował poziom zrozumienia przez uczniów zagadnień poruszanych w Centrum. Test wyszedł im doskonale. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili także krakowski Rynek Główny, a takż
Występ uczniów klasy 1a, 5b i 6c dla rodziców – przedstawienie z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
225 maja br. w naszej szkole na sali teatralnej odbył się okolicznościowy występ dla rodziców. Było to przedstawienie zaprezentowane z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które przygotowali uczniowie klasy 1a, 5c i 6c pod kierunkiem nauczycieli – Pani Pauliny Dubis, Pani Jolanty Pierożak-Dulińskiej oraz Pana Rafała Michty.
II edycja akcji "Żywa Flaga Rzeczypospolitej Polskiej"
W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 5 maja br. uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami, wspólnie utworzyli „żywą flagę” naszego państwa na szkolnym dziedzińcu.
Wszyscy otrzymali białe i czerwone kartki, z których utworzyli polską flagę. Dzięki uprzejmości Pana Łukasza Czopora, „żywa flaga” została sfotografowana i nagrana z lotu ptaka przez drona. Utworzona przez nas flaga RP naprawdę robi wrażenie!!
Z całego serca dziękujemy Panu Łukaszowi Czoporowi, dzięki któremu po raz kolejny możliwe było sfotografowanie i nagranie z powietrza naszej flagi.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

