Strona główna
"Ziemia w naszych rękach" – szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi
Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Ziemia w naszych rękach”, którego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz promowanie postaw proekologicznych.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki biologii i geografii, które zachęciły uczniów do twórczego spojrzenia na problemy ochrony środowiska i codzienne działania, które mogą pomóc naszej planecie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali piękne prace plastyczne, a także krótkie filmiki i rolki, w których dzielili się swoimi pomysłami na to, jak możemy chronić Ziemię każdego dnia. Pomysłowość, kreatywność i troska o środowisko były widoczne w każdej pracy – zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy za wrażliwość na los naszej planety i piękne przesłanie, jakie niesie każda z Was
Wycieczka klas 4a i 4b do Cieszanowa
23W dniu 12 maja klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę integracyjną do Cieszanowa do ośrodka Teddy Camp. Pobyt w ośrodku rozpoczęliśmy od gry terenowej „Łowcy Skarbów”, która poprzez łamanie szyfrów i poszukiwanie skarbu dostarczyła uczniom wielu emocji. Następnie najodważniejsi wybrali się na tyrolkę, której lina była zawieszona naprawdę wysoko podnosząc u zjeżdżających poziom adrenaliny. Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na chwilę przerwy i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd został zwieńczony pojedynkiem dwóch drużyn w „Dziesięcioboju twardzieli”, po którym zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Rzeszowa.
"Z Boczkiem przez świat"
323 maja naszą szkołę odwiedził wolontariusz, podróżnik - Bartosz Boczar, który przez 10 miesięcy przemierzał świat rowerem.
W inspirującym spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1b, c, e oraz 2a, b, c, e.
Pan Bartosz w trakcie spotkania opowiadał o swoich wyzwaniach, niespodziankach oraz o tym, jak podróże zmieniają postrzeganie świata i siebie. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni misją wyprawy „Z Boczkiem przez świat", która nasunęła wiele pytań. Z radością wcielili się w dziennikarzy zdobywając wszystkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Dziękujemy Panu Bartoszowi za możliwość spotkania oraz życzymy powodzenia w realizacji kolejnych rowerowych wyzwań.
Dzień Mamy – kartki pełne serca i kolorów!
12Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy nasi uczniowie z klasy 1c, 3b oraz 3e podczas zajęć świetlicowych z wielkim zaangażowaniem tworzyli własnoręcznie kartki dla swoich mam. Była to doskonała okazja do rozwijania kreatywności, ćwiczenia zdolności manualnych oraz wyrażania uczuć w artystyczny sposób.
Lekcja z mistrzem w naszej szkole!
Lekcja wychowania fizycznego z mistrzem świata Rafałem Buszkiem!
Informujemy, że w ramach programu „Mały Mistrz” uczniowie naszej szkoły z klas 2a oraz 3b będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach sportowych, które poprowadzi mistrz świata w siatkówce – Rafał Buszek!
Lekcje odbędą się 26 maja w godzinach 8:55 – 10:35 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 37 im. Tadeusza Ferenca w Rzeszowie.
Celem wydarzenia jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci, a także możliwość osobistego spotkania z mistrzem oraz wspólna lekcja z wybitnym sportowcem.
Literackie spotkanie z uczniami klas pierwszych
W czwartek w szkolnej czytelni zebrały się klasy pierwsze, aby poznać historię psa rasy akita – Hachiko. Uczniowie wysłuchali ciekawostek związanych z Japonią i kulturą tego wspaniałego kraju, zwanego Krajem Kwitnącej Wiśni, następnie fragmentów książki „Hachiko – o psie, który czekał” autorstwa Lluisa Pratsa. Nie zabrakło odwołań do innych znanych historii niezwykłych psów, włoskiego Lampo, psa, który, jeździł koleją czy naszego krakowskiego Dżeka, którego pomnik można podziwiać w Krakowie, na bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą. Spotkanie miało na celu m.in. rozwijanie umiejętności rozumienia tekstów, poznawanie literatury światowej i kształtowanie pozytywnych wartości, wyrażania siebie i własnego zdania oraz zachęcić młodych czytelników do sięgnięcia po tę pozycję książkową, wzbogaconą pięknymi ilustracjami autorstwa Zauzanny Celej.
Zajęcia przeprowadziły panie: Monika Konefał i Sylwia Gu
Majowe spotkanie Klubu Miłośników Książki Książkożercy
We wtorkowy poranek, 20 maja, członkowie szkolnego Klubu Miłośników Książki „KSIĄŻKOŻERCY” spotkali się w szkolnej bibliotece, aby porozmawiać o wydanej przez Wydawnictwo Stara Baśń książce pt. „Hachiko”. Uczniowie poznali niezwykle wzruszającą historię psa rasy akita i rozmawiali o psiej wierności. To jedna z najbardziej znanych opowieści o przyjaźni człowieka z psem, która pochodzi z dalekiej Japonii. Zatem nie zabrakło też rozmowy na temat japońskiej kultury i literatury.
W ramach akcji promującej czytelnictwo w szkolnej czytelni przygotowano wystawę tematyczną: „Hachiko – historia psiej wierności” z Japonią w tle. Do sięgnięcia po tę fascynującą, pięknie wydaną książkę dostępną w bibliotece, zachęcają panie: Sylwia Gudyka (bibliotekarka) oraz Monika Konefał (polonistka).
Ważne - Zmiana terminu III Rodzinnego Rajdu Rowerowego na 30 maja 2025 r. (piątek)
Szanowni Państwo,
w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, niska temperatura i duże zachmurzenie) oraz przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, III Rodzinny Rajd Rowerowy zostaje przeniesiony na kolejny piątek, tj. 30 maja br., godz. 16:00-19:00.
Jeżeli ktoś z Państwa nie wyraża zgody na udział w rajdzie lub nie będzie mógł w nim uczestniczyć w nowym terminie, uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości zwrotnej przez e-dziennik do Organizatorów.
Niestety dzisiejsza pogoda nie pozwala nam na bezpieczną organizację naszego Rajdu, a kwestia bezpieczeństwa Państwa i Państwa dzieci jest dla nas jako Organizatorów priorytetowa.
Z góry przepraszamy za utrudnienia.
Sukces naszego ucznia w międzyszkolnym konkursie literackim
Z wielką radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie. Tym razem uczeń klasy 8b, Antoni, zajął pierwsze miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Literackim pod hasłem „INSPIRUJĄCE ZABAWY W EKFRAZY” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 13 w Rzeszowie. Celem konkursu skierowanego do uczniów klas siódmych i ósmych było m.in. rozbudzenie zainteresowań literaturą i sztuką, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej, prezentacja własnych przeżyć wynikających z odczytania konkretnego dzieła sztuki. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ekfrazy, czyli literackiego opisu dowolnego dzieła sztuki w poezji lub w prozie. Antoni napisał opowiadanie inspirowane obrazem Rafaela Santi „Szkoła ateńska”.
Konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, które mog
RBO 2026 - zapraszamy do głosowania
Projekty zgłoszone przez Rodziców dzieci uczęszczających do SP nr 37 im. T. Ferenca w Rzeszowie:
- Kategoria I: ARKADIA – rzeszowskie plenerowe centrum nauki i sensoryki (projekt powstał we współpracy z pracownikami Wydziału Medycznego UR) – nr 12,
- Kategoria II: Park Dinozaurów przy Szkole Podstaw
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

