Strona główna
Edukacja dla bezpieczeństwa - musztra
1Podczas kwietniowych lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy ósmej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach z musztry, które poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Paweł Dereń, na co dzień również żołnierz Wojska Polskiego.Uczniowie klasy ósmej poznali podstawowe komendy i elementy musztry wojskowej, dowiedzieli się także, dlaczego w wojsku kładzie się na nią duży nacisk – uczy ona dyscypliny, pracy zespołowej i szybkiego reagowania na polecenia. Uczniowie z zaangażowaniem starali się wykonać wszystkie ćwiczenia najlepiej, jak potrafili.
Rowerowy Maj - czas start!
Z początkiem maja wraz z ponad 1500 szkołami i przedszkolami z całej Polski po raz kolejny rozpoczynamy akcję Rowerowy Maj! W naszej placówce udział w niej biorą przedszkolaki, uczniowie klas 6-8 oraz pracownicy. Jest to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Szkolny konkurs recytatorski „Kobieta słowem malowana…”
19W środę, 30 kwietnia, w szkolnej czytelni został przeprowadzony konkurs recytatorski pt. „Kobieta słowem malowana”. Organizatorem konkursu były polonistki, panie: Magdalena Głowa, Monika Konefał, Agnieszka Mazur oraz szkolna bibliotekarka, pani Sylwia Gudyka. Do konkursu przystąpili wszyscy chętni uczniowie klas 4-8, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, deklamując wiersze znanych polskich poetek i poetów, tematycznie związanych z tytułem konkursu. Wysłuchaliśmy m.in. wierszy: „Mówiłaś – kocham skowronki”, „Ewa”, „spotkanie z matką”, „Kobieta czy życie”. Jedna z uczestniczek, Iza, zaprezentowała utwór własnego autorstwa pt. „Maria Skłodowska – Curie”.
Konkurs został wzbogacony o znane współczesne wersje poezji Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poezji śpiewanej w wykonaniu szkolnego Koła Wokolno-Tanecznego, zaś uczeń klasy 4, Michał, zagrał na ak
Akcja „1000-LECIE KRÓLEWSKIEJ KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO” - z okazji millenium Królestwa Polskiego
38W kwietniu naszej szkole miała miejsce akcja pn. „1000-LECIE KRÓLEWSKIEJ KORONACJI BOLESŁAWA CHROBREGO”, zorganizowana z okazji millenium Królestwa Polskiego.
To podniosłe historyczne wydarzenie odbyło się dokładnie 18 kwietnia 1025 roku w Katedrze Gnieźnieńskiej.Obchody tej wyjątkowej rocznicy świętowaliśmy nie przez jeden, lecz przez cały miesiąc!!
Akcja była skierowana do uczniów klas 1-8 i obejmowała kilku różnorodnych wyzwań, jakie stały przed naszymi uczniami, na które składały się takie zadania jak:
- wykonanie królewskiej korony, godnej osoby Bolesława Chrobrego;
- opracowanie banknotu lub monety z wizerunkiem pierwszego króla z dynastii Piastów i istotnym wydarzeniem z jego życia;
- napisanie wiersza pochwalnego na cześć pierwszego króla Polski lub uroczystych gratulacji z okazji jego koronacji;
- rozwiązanie historycznego Testu Wiedzy o panowaniu Bolesława Chrobrego;
- prz
Szkolne obchody 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3728 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 1a, 5c i 6c pod kierunkiem nauczycieli – Pani Pauliny Dubis, Pani Jolanty Pierożak-Dulińskiej oraz Pana Rafała Michty.
Szkolne obchody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego – „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym wszyscy przenieśliśmy się do roku 1791 – najpierw na Zamek Królewski, gdzie byliśmy świadkami okoliczności, w jakich uchwalono trzeciomajową konstytucję, następnie na spacer ulicami Warszawy i do domu polskiej rodziny, aby zobaczyć uczucia i emocje, jakie towarzyszyły naszym rodakom tego dnia, gdy Sejm Wielki wraz z ostatnim polskim królem przyjął pierwszą polską konstytucję.
Informacja dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych - 2 maja 2025 roku
Szanowni Państwo,
w związku z tym, że dzień 2 maja 2025 r. jest dla szkoły podstawowej dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, przeprowadzona została ankieta o określenie potrzeby zapewnienia opieki dzieciom korzystającym
z oddziałów przedszkolnych w tym dniu.Ze względu na to, że nie wszystkie dzieci będą korzystać z opieki – dnia 02.05.2025 r. będzie inna organizacja pracy przedszkola.
2 maja 2025 - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Ramowym Kalendarzem Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie 2 maja 2025 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Jednocześnie, po przeanalizowaniu wniosków rodziców o zapewnienie opieki z uwagi na małe zainteresowanie informujemy, że świetlica szkolna nie będzie pełnić dyżuru w tym dniu.
Kwiaty oczami uczniów klasy 2e
1Uczniowie klasy 2e tuż przed przerwą majową kształtowali umiejętność tworzenia opisu. Dzisiaj przyglądali się budowie kwiatu. Podziwiali ich wygląd i zapach. Dzięki czytaniu książek rozwinęli słownictwo i redagowali barwne i ciekawe opisy.
Paulina Adamczyk
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

