Strona główna
Klasa 2b - Poznajemy i tworzymy "Układy człowieka"
11W piątek nasza klasa zamieniła się w pracownie biologiczną, a my staliśmy się istnymi znawcami anatomii człowieka! Rozmawialiśmy na temat budowy naszego ciała i okazało się, że jest ona bardzo skomplikowana - składa się z organów, które tworzą układy. Ten fakt niezwykle nas zainteresował. Podzieliliśmy się na grupy, których zadaniem było zdobycie informacji na temat jednego z układów, stworzenie plakatu przedstawiającego jego model oraz zaprezentowanie wykonanej pracy przed resztą klasy. W tym dniu to my byliśmy nauczycielami dla swoich kolegów i koleżanek i nie ukrywamy, że ta rola bardzo przypadł nam do gustu.
Zajęcia przyrodnicze w klasie 2a
W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klasy 2a z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, podczas których samodzielnie wysiewali nasiona, sadzili cebulki kwiatowe oraz rzeżuchę. Dzieci regularnie pielęgnowały swoje rośliny, obserwowały ich wzrost i prowadziły notatki z obserwacji. Dzięki tego typu zajęciom uczniowie uczą się odpowiedzialności za pielęgnację i podlewanie, cierpliwości, a także współpracy w grupie i dzielenia się obowiązkami. Codzienna obserwacja procesu wzrostu roślin przynosi im mnóstwo radości.
Wyjazd klas 2a, 2b, 2c i 2e na spektakl pt. "Magiczne Granie" do WDK w Rzeszowie
1111 kwietnia 2025r. klasy 2a, 2b, 2c i 2e wzięły udział w spektaklu "Magiczne granie" czyli we współczesnej baśni opowiadającej o skutkach nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych. Wymarzone telefony, które bohaterowie dostają na urodziny od cioci i wujka, sprowadzają na dzieci kłopoty i niebezpieczeństwo. Rodzeństwo zostaje wciągnięte w grę komputerową. Tam spotykają inne postacie uwięzione w grze nawet przez kilka lat. Aby je uwolnić i samemu odzyskać wolność dzieci muszą sprostać wielu zadaniom i muszą pomagać innym. To doświadczenie sprawia, że zaczynają rozumieć, iż rady cioci i wujka były mądre i miały sens, a korzystanie z telefonów nie powinno zastępować innych dziecięcych zabaw.
Treść występu nawiązywała do zasad bezpiecznego korzystania z multimediów, głównie telefonów komórkowych. Uczniowie przypomnieli sobie, że nie powinni spędzać więcej niż 30 minut dziennie przy urzą
SP 37 na meczu reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy
10Dnia 10 kwietnia nasi uczniowie wybrali się na mecz Polska - Turcja. Był to mecz eliminacji mistrzostw Europy w futsalu rozgrywany na hali w Mielcu.
Chłopcy i nieliczne dziewczyny gorąco dopingowali polskich reprezentantów przez całe spotkanie, dodawali im wiatru w żagle. Mecz obfitował w wiele fantastycznych akcji głównie z polskiej strony.
Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski 6-0.
Udział w „Konkursie Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza – Pan Tadeusz”
10 kwietnia odbył się finałowy etap literackiego konkursu wiedzy o „Panu Tadeuszu”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8a, Maksymilian, który znalazł się w gronie 29 uczniów z 17 szkół z powiatu rzeszowskiego. Do konkursu przystąpiło 99 uczniów, z czego 31 przeszło do kolejnego etapu. Do finałowego testu podeszło 29 uczniów, którym przyszło się zmierzyć z niezwykle trudnymi zadaniami. Maksymilian zdobył tytuł finalisty, niestety, zabrakło niewielu punktów do tytułu laureata. Udział w konkursie był jednak idealną okazją do pogłębienia wiedzy z „Pana Tadeusza” i utrwalenia lektury obowiązkowej przy zbliżającym się egzaminem.
Klasowa rywalizacja i walka o Puchar im. Tadeusza Ferenca
5W środę, 9 kwietnia, odbył się I Turniej Wiedzy Ogólnej i Znajomości Biografii Tadeusza Ferenca oraz Zabytków Rzeszowa, do którego przystąpiły pięcioosobowe drużyny klas 4-8. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin wiedzy i zróżnicowanym stopniu trudności: polskiego, angielskiego, geografii, chemii, fizyki, sportu itd. Jednym z zadań było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej życia i działalności naszego patrona. Nie zabrakło też ilustrowanych pytań o zabytki naszego pięknego miasta.
Uczniowie mocno zaangażowali się w rozwiązywanie zadań, dlatego rywalizacja przebiegała w niezwykle gorącej atmosferze. Nie było czasu na nudę. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy.
Po zsumowaniu punktów z turnieju wiedzy, rozgrywek sportowych oraz zadania plastycznego wyłoniono zwycięzcę w walce o puchar. Uhonorowanie zwycięskiej klasy nastąpi w dniu uroczystej gali podsumowują
„Listy Przyjaźni” – korespondowanie klasy 3e
1Uczniowie klasy III E biorą udział w projekcie korespondencyjnym „Listy Przyjaźni”, nawiązując kontakt listowny z rówieśnikami z klasy III A Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W listach opowiadają m.in. o sobie, swoich zainteresowaniach, ulubionych książkach, zwierzętach, dzielą się pocztówkami, przesyłają życzenia z okazji świąt. Z dumą opisują również swoje rodzinne miasto Rzeszów oraz naszą piękną szkołę, dzieląc się codziennymi doświadczeniami i tym, co sprawia, że czują się w niej dobrze. Każda koperta zaadresowana imiennie to źródło ogromnej radości – uczniowie z niecierpliwością otwierają listy, a następnie z zapałem odpisują swoim nowym kolegom i koleżankom. Projekt nie tylko rozwija umiejętności pisania listów i wzbogaca słownictwo, ale przede wszystkim buduje mosty przyjaźni, uczy empatii i otwartości na innych.
Laureat Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki
Uczeń naszej szkoły Tymoteusz, z klasy 8a, zdobył tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z matematyki! Tak niezwykłe osiągnięcie jest dowodem jego ciężkiej pracy, zaangażowania oraz talentu w dziedzinie nauk ścisłych. Jest to z pewnością dopiero początek jego matematycznej kariery. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

