Szkolny Konkurs "Żywa okładka" dla klas 4-6
Klasy 2a i 3a - spotkanie z lekarzem
W środę 12 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 2a i 3a wzięli udział w spotkaniu z panią Anną Oberc, lekarzem laryngologiem. Zaproszony gość opowiedział o swojej pracy, o specyfice zawodu lekarza laryngologa. Część zajęć przeznaczono na rozmowę na temat schorzeń skóry i profilaktyce. Uczniowie mogli zadawać pytania, na każde z nich uzyskali wyczerpującą odpowiedź.
Pani Ani dziękujemy za poświęcony czas, za podzielenie się wiedzą.
mgr Monika Konefał
Klasy 4c i 6b - Finał akcji "Animal Hero"
- 10
Uczniowie klasy 4c i 6b włączyli się w akcję charytatywną, która została zorganizowana przez Fundację Humanitarną Folkowisko oraz Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Uczniowie zbierali dla potrzebujących ukraińskich i polskich zwierząt karmę, którą 4 kwietnia 2023 r. zawieźli na rzeszowski rynek, gdzie odbył się wielki finał zbiórki. Wspólnie klasy zebrały 100 kg karmy dla potrzebujących zwierząt.
mgr Agnieszka Pietrasiewicz
mgr Klaudia Lelek- Miąsik
Kicia Kocia zaprasza przedszkolaki do biblioteki
- 3
5 kwietnia 2023 r. Bibliotekę szkolną odwiedziły dwie grupy przedszkolne wraz z wychowawcami - grupa I „Króliczki”, grupa VII „Motylki”.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Kicia Kocia zaprasza do biblioteki”, podczas których dowiedziały się, czym różni się biblioteka od księgarni i co właściwie można w niej robić, a także, jak należy zachowywać się bibliotece i jak postępować z książkami, aby były czyste, niezniszczone i długo nam służyły.
Przedszkolaki podczas spotkania zapoznały się z książką pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, autorstwa Anity Głowińskiej.
Ewelina Kutyła-Stręciwilk
.
Informacja dla Rodziców dzieci przedszkolnych - przerwa świąteczna
Uprzejmie informuję, że po analizie wypełnionej ankiety przez Rodziców, która dotyczyła potrzeby zapewnienia opieki dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w dniach: 6, 7 oraz 11 kwietnia 2023 roku, przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian.
Jednocześnie przypominam wszystkim Rodzicom, że w w/w dniach (w przypadku nieobecności dziecka) należy dokonać odpowiedniego zgłoszenia w systemie eDziecko .
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie
Informacja dla Rodziców uczniów szkoły podstawowej - wiosenna przerwa świąteczna
Uprzejmie informujemy, że w okresie od 06 do 11 kwietnia 2023 r. świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów, których rodzice złożyli wniosek i poprosili o zapewnienie dziecku opieki podczas wiosennej przerwy świątecznej.
Zajęcia dodatkowe w czasie wiosennej przerwy świątecznej nie odbywają się.
W dniach 06 – 11.04.2023 wszyscy uczniowie zapisani na dyżur schodzą się od godz. 6.30 do 8.00 i rozchodzą od godz. 15.00 z sali 002.
Przebywanie w salach w ciągu dnia:
06.04.2023 (czwartek)
Gr. I (1a, 1c, 1e) – od 6.30 do 17.00 – sala 002
Gr II (1b, 1d) – od 8.00 do 15.00 – sala 003
Gr. III (2a, 2b,3a, 3b, 4a) – od 8.00 do 15.00 – sala 004
07.04.2023(piątek)
Gr. I (klasy 1a, 1b, 1c, 1d) – od 6.30 do 17.00 – sala 002
Gr II (1e, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a) – od 8.00 do 15.00 – sala 003
11.04.2023 (wtorek)
Gr. I (klasy 1a, 1b, 1c, 1d) – od 6.30 do 17.00 – sala 002
Gr II (1e, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a) – od 8.00 do 15.00 – sala 003
Obiad o godz. 11.30 w stołówce szkolnej.
Opłata za obiady w miesiącu kwietniu wynosi:
- dla rodziców, którzy nie zgłosili dziecka na dyżur - 80 zł (16 dni x 5 zł);
- dla rodziców, którzy zgłosili dziecko na dyżur - 95 zł (19 dni x 5 zł).
Zgłoszenie nieobecności uczniów zapisanych na dyżur podczas wiosennej przerwy świątecznej pozostaje bez zmian. W przypadku nieobecności dziecka należy zaznaczyć odpis w systemie e-Dziecko najpóźniej do godz. 8.00 w dniu, kiedy dziecko będzie nieobecne.
Ewentualne nadpłaty będą rozliczone w kolejnym miesiącu.
Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego
- 1
5 kwietnia 2023 r. delegacja Rady Samorządu Uczniowskiego złożyła wielkanocną wizytę Dyrekcji naszej Szkoły. Odwiedziła ona Panią Dyrektor, a także Panie Wicedyrektor. Uczniom towarzyszyli Opiekunowie SU. Celem wizyty było złożenie świątecznych życzeń, a także podziękowanie za dotychczasową współpracę i okazywanie Samorządowi Uczniowskiego wsparcie. Dopełnieniem życzeń i podziękowań, było wręczenie skromnych upominków - kwiatów, a także pamiątkowych kartek i wielkanocnych zawieszek.
Korzystając z okazji, Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi Opiekunami, pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej - wszystkim Nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, a także Rodzicom i wszystkim sympatykom naszej Szkoły. Oby ten świąteczny czas, spędzony w zdrowiu i spokoju, obfity był w odpoczynek, codzienną życzliwość i dobroć płynącą z głębi serca.
Opiekunowie SU: mgr Jolanta Pierożak-Dulińska i mgr Rafał Michta
Warsztaty "Zielone miasto z klimatem" - klasy 6a i 6b
05 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w warsztatach pt. ,,Zielone miasto z klimatem” w ramach projektu "Od drzewa do miasta". Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m. in. w jaki sposób globalna zmiana klimatu wpływa na stan drzew w mieście, jakie korzyści ekonomiczne płyną z utrzymania drzew, mieli okazję do pogłębienia wiedzy przyrodniczej i klimatycznej oraz lepiej poznali ekosystem miasta, w którym funkcjonują na co dzień.
Szkolny koorynator projektu Anna Czarnik
,,Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”
- 64
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Osoby w spektrum autyzmu należą bowiem do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie.
Dzień Świadomości Autyzmu powstał z inicjatywy Jej Wysokości Mozah, małżonki katarskiego emira Hamada ibn Chalifa as-Sani. Inicjatywa została poparta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2017 roku. W życie rezolucja weszła 21 stycznia 2008 roku.
Od tego czasu, każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ustanowiony z inicjatywy Kataru przyczynił się do realizacji praw dzieci niepełnosprawnych nie tylko w krajach arabskich, ale również na całym świecie.
W Polsce, aby uczcić ten dzień, 2 kwietnia realizowana jest akcja: Polska na niebiesko. W ramach akcji podświetla się wiele ważnych budynków w całym kraju na niebiesko.
W ten sposób wydarzenie jest nagłaśniane i ma zwrócić uwagę przypadkowych przechodniów i zachęcić ich do tego, aby poświęcili oni chwilę swojego czasu na poszerzenie wiedzy o autyzmie.
Również i nasza szkoła przyłączyła się do akcji. We wtorek 4 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 37 zaświeciła na niebiesko!!! Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi założyli w tym dniu ubrania w różnych odcieniach niebieskiego. W każdej klasie podczas zajęć również na świetlicy, nauczyciele przeprowadzili ciekawe zajęcia, w których opowiadali uczniom czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Wykonywali przy tym w geście solidarności serduszka, motyle, odbijali dłonie - z których powstawały kwiaty, wykonywali plakaty - odbijając swoje dłonie w kształt serca. A wszystko oczywiście w kolorze niebieskim.
W sali teatralnej odbywały się także zajęcia otwarte, podczas których można było obejrzeć film ,,Amazing things Happen-Polish (Narrated by Kayah)” wyjaśniający czym jest autyzm. Uczestnicy słuchali wypowiedzi osób zmagających się z autyzmem, czym dla nich jest to zaburzenie. W czasie prelekcji pojawiły się typowe zachowania ,,Asów”, a także przykłady jak trudno jest osobom z autyzmem nawiązać przyjaźń, poprosić o pomoc lub poradzić sobie z problemem. Uczniowie bardzo licznie przychodzili na zajęcia, zadawali pytania, włączali się w dyskusję, ale przede wszystkim z wielkim zainteresowaniem wysłuchiwali prelekcji. Mamy nadzieję, że udział w lekcji oraz zdobyte podczas niej informacje zostaną przez uczestników jak najlepiej zapamiętane i wykorzystane w życiu codziennym.
A czy Ty wiesz, czym jest AUTYZM?
ZAPAMIĘTAJ!
AUTYZM TO NIE CHOROBA.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska.
Nie bójmy się autyzmu, nie bójmy się osób z autyzmem.
Osoby zmagające się z autyzmem po prostu inaczej spostrzegają świat - ale czy to znaczy, że gorzej?
Nie!
Inaczej, nie znaczy gorzej!
Koordynatorzy Szkolnej Akcji
Mariola Baran
Anna Lipińska
Wielkanocne witraże w klasie 1a
- 8
W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, uczniowie klasy 1a wykonali piękne witraże. Nie było to takie proste zadanie, ale doskonale sobie poradzili. W skupieniu, dzielnie tworzyli swoje dzieła, które już od pierwszych naklejonych elementów wzbudzały ich zachwyt, a efekt finalny nie pozostawia wątpliwości, że włożyli wiele serca w swoje prace.
Wychowawca klasy 1a - Anna Skiba
Klasa 1b - Świąteczne przygotowania
- 15
W tym tygodniu (od 3 do 5 kwietnia 2023 r.) klasę 1b pochłonęły świąteczne przygotowania. Uczniowie pracowali jak mróweczki przez całe trzy dni usystematyzowując swoją dotychczasową wiedzę na temat tradycji oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.Na sam koniec czekała na nich miła niespodzianka - szukanie wielkanocnych jajeczek,które ukrył dla nich zajączek wielkanocny na szkolnym boisku.Jesteśmy przepełnieni pogodą ducha i gotowi na ten piękny,świąteczny czas.
Wychowawca klasy 1b - Patrycja Wolak
Klasa 3a - W świątecznych nastrojach
- 2
W związku ze zbliżającą się Wielkanocą uczniowie klasy 3a podczas zajęć poznawali świąteczne zwyczaje – nie tylko charakterystyczne dla naszego kraju. Rozmawiali o symbolicznym znaczeniu święconych w koszykach jajek, soli itd., o typowych potrawach i ciastach. Przygotowując się do świętowania w gronie najbliższych, wykonali stroiki oraz kartki z życzeniami dla rodziców. Trzecioklasiści dowiedzieli się także, że składanie sobie życzeń stanowi ważny element tradycji wielkanocnej, a wręczanie pięknie wykonanej kartki jest miłym gestem. Z tego powodu wszyscy starali się, by prace były jak najpiękniejsze, aby sprawiły radość obdarowywanym.
Wychowawca klasy 3a - mgr Monika Konefał
Klasa 1e - współpraca ze szkołą „128 Albert Einstein School” w Sofii
- 25
Klasa 1e współpracuje ze szkołą „128 Albert Einstein School” z Sofii. W ramach tej współpracy uczniowie z bułgarskiej szkoły w listach zaadresowanych do uczniów klasy 1e przysłali nam tym razem m.in. własnoręcznie wykonany album ze słynnymi budowlami swojego kraju, słownik obrazkowy, pocztówki, magnesy, banknoty, karty piłkarskie. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził ów album. Każdy z uczniów oglądając zdjęcia, zapoznając się z architekturą Bułgarii miał wiele pytań. A jego ciekawość świata rosła…W odpowiedzi uczniowie opisali w języku angielskim nasze miasto Rzeszów, a także najciekawsze polskie budowle. Chcąc odwdzięczyć się za gadżety dzieci do listów dołączyły również breloczki z polskimi akcentami, karty słynnych polskich piłkarzy, zdjęcia z podkarpackimi krajobrazami. Każdy uczeń miał swój własny pomysł na list do swojego bułgarskiego przyjaciela. W ramach innowacji pedagogicznej „Europejczyk Tak! To ja.” uczniowie klasy1e na bieżąco poznają kraje europejskie wykonując m.in. „pociąg europejski”, słuchając obcojęzycznych piosenek czy konstruując z wykałaczek np. wieżę Eiffla.
Wychowawca klasy 1e - Dagmara Pasieka
Klasa 3b - lekcja kinowa
Jeśli zastanawiacie się jak można spędzić poniedziałkowe przedpołudnie, kiedy za oknem pada śnieg z deszczem i temperatura wcale nie jest wiosenna? Z odpowiedzią przyjdzie Wam klasa 3b, która właśnie w taki poniedziałek 3 kwietnia wybrała się wraz z opiekunami do kina ,,Helios”. Celem wyjazdu była mini lekcja edukacyjna o Szwecji a także obejrzenie filmu ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”.
Podczas mini lekcji uczniowie dowiedzieli się, gdzie leży wspomniane wyżej państwo, poznali jego flagę, walutę, język i kulturę. Wysłuchali ciekawostek związanych ze Szwecją. A na koniec bezbłędnie odpowiedzieli na pytania zawarte w quizie.
Sam film był bardzo dobrym wyborem, ponieważ uczniowie okazali się sympatykami książek z serii ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. A kolejna nowa część ,,Tajemnica Skorpiona” była wyczekiwaną przez nich premierą kinową.
Podczas seansu nie można było się nudzić. Wydarzenia w filmie wymagały od widza uwagi, myślenia, spostrzegawczości, zbierania informacji, łączenia faktów a w końcu rozwiązania zagadki. Ciekawym przeżyciem była również możliwość komentowania głośno wydarzeń podczas seansu i wskazywania potencjalnego złodzieja, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, ponieważ na sali kinowej nie było innych grup szkolnych. Była tylko klasa 3b.
Serdecznie polecamy taki rodzaj lekcji i oczywiście zachęcamy do obejrzenia filmu.
Wychowawczyni klasy Mariola Baran
Wychowawczyni świetlicy Katarzyna Dziedzic
Wyjście klasy 6b do Filii numer 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie
- 9
29 marca 2023r. klasa 6b wraz z opiekunami udała się do jednej z filii biblioteki publicznej. Uczniowie wzięli tam udział w warsztatach pt. ,,Poznajmy Europę! Przystanek- Szwecja”, które poprowadziła przedstawicielka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct pani Ewa Nowak- Koprowicz. Podczas spotkania uczniowie poznali informacje dotyczące Szwecji- zobaczyli położenie kraju na mapie Europy, wysłuchali historii powstania flagi państwowej, poznali informacje na temat znanych osób i zespołów muzycznych pochodzących ze Szwecji. Dzieci również zapoznały się z informacjami na temat codziennego życia Szwedów i ich sposobach na spędzanie wolnego czasu.Takie warsztaty są doskonałym sposobem na wsparcie edukacji szkolnej. Pomagają przełamać bariery i różnego rodzaju stereotypy w postrzeganiu innych narodów. Uczniowie mogą w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę oraz mogą bliżej poznać kulturę innych narodowości.
mgr Klaudia Lelek- Miąsik
mgr Ewelina Kutyła- Stręciwilk
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Kapelusz Pani Wiosny"
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pod tytułem "Kapelusz Pani Wiosny" został rozstrzygnięty. Laureaci dostali dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne.
Jury postanowiło wyróżnić prace:
I miejsce: Natalia Piwnicka
II miejsce: Nicole Żubrowski
III miejsce: Jagoda Pieczko
Wyróżnienia: Kaja Durak, Kaja Cebeńko i Krystyna Marszałek
Gratulujemy !!!
Organizatorzy: mgr Angelika Owczarska-Budziak, mgr Dagmara Pasieka
Udział w Międzyszkolnych Zawodach Gimnastycznych w Zarzeczu
27 marca 2023 r. wzięliśmy udział w szkolnych zawodach gimnastycznych zorganizowanych w Zarzeczu. Nasza szkoła wybrała się w składzie 4 dziewczynek z klasy 4a i 4b. Startowaliśmy jako 2 szkoła i długo byłyśmy na prowadzeniu wśród rówieśniczej rywalizacji z klas 4. Jednak, gdy doszło do rywalizacji z dziewczynkami z klas 6, okazało się, że to one szybko wyszły na prowadzenie.
Jesteśmy bardzo zadowolone z naszego występu, zajęłyśmy mocne 12 miejsce pośród 22 szkół z Podkarpacia i przeważających reprezentacji z klas 6.
Wybieramy się za rok - już ćwiczymy i szlifujemy elementy. Gimnastyka nasza pasja!
Koordynator i opiekun zawodów - nauczyciel wychowania fizycznego Agnieszka Pietrasiewicz
SP 37 w finale ogólnopolskim konkursu "Wielka Liga Czytelników"
Niezwykły nauczyciel - Ambroży Kleks oczami klas 4b i 4c.
- 7
Zapewne każdy chciałby mieć takiego nauczyciela w swojej szkole jak pan Kleks. Postać ta jest nietuzinkowa, nudzić się z nią nie można. Uczniowie klasy 4b i 4c po omówieniu lektury Jana Brzechwy pt. ,,Akademia pana Kleksa” wykonali przepiękne portrety tego niezwykłego nauczyciela.
mgr Klaudia Lelek- Miąsik
Archiwum Aktualności