Strona główna
Rozstrzygnięcie II Edycji Szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pn. „Moja Rodzina - moje korzenie”
111 czerwca br. w szkolnej bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie II Edycji Szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pn. „Moja Rodzina - moje korzenie”. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczną drzewa genealogicznego swojej rodziny. Naszemu konkursowi przyświecało wiele celów:
poznanie przez uczniów historii swojej rodziny oraz zainteresowanie ich tematyką poszukiwań genealogicznych;
rozbudzenie w uczniach chęci poznawania kultury oraz historii lokalnej i regionalnej społeczności, tzw. „małej ojczyzny”;
rozwijanie postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia świadomości i tożsamości lokalnej oraz narodowej;
wzbudzanie u uczniów potrzeby pielęgnacji rodzinnych tradycji i szacunek do własnej przeszłości;
kształtowanie umiejętności dokumentowania historii swojej rodziny, m.in. w formie drzewa genealogicznego;
pobudzanie dialogu międzypokoleniowego w rodzinach nas
Grant Fundacji KPMG dla uczniów naszej szkoły
310 grudnia 2024 r. grupa uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd był nagrodą za udział w konkursie „Digital Wizards” i został sfinansowany dzięki grantowi Fundacji KPMG w Polsce.
Celem wyjazdu było rozwijanie pasji naukowych, promowanie samodzielnego eksperymentowania oraz integracja uczniów z różnych klas. W czasie pobytu w "Koperniku" uczniowie odwiedzili m.in.
• strefę „Człowiek i środowisko”, gdzie mogli dowiedzieć się, jak działa ludzki organizm, jakie mamy zdolności zmysłowe oraz jak człowiek wpływa na środowisko,
• strefę eksperymentowania, gdzie mogli samodzielnie badać zjawiska fizyczne, np. związane z ruchem, dźwiękiem czy elektrycznością,
• wystawę „Przyszłość jest dziś”, poświęconą sztucznej inteligencji, nowym technologiom, bioinżynierii oraz wyzwaniom środowiskowym.
Wyjście klasy 1c na warsztaty "Majsterkowo"
19W ramach rozwijania kreatywności, samodzielności i umiejętności manualnych, klasa 1C wzięła udział w edukacyjnych warsztatach Majsterkowo, organizowanych przez Castoramę. Celem wycieczki było poznanie podstaw majsterkowania w praktyce oraz rozwijanie wyobraźni technicznej w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez prowadzących warsztaty. Dzieci zostały zaopatrzone w fartuszki ochronne i rozpoczęły pracę pod okiem doświadczonych instruktorów. Atmosfera była pełna radości i twórczego zaangażowania. Każdy uczestnik mógł zabrać swoje dzieło do domu, co było powodem do dumy i radości. Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem i wręczeniem dyplomów uczestnictwa. Było to niezwykle inspirujące i wartościowe doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci dzieci.
Wydarzenie sportowo-rekreacyjne „Bądź jak mistrz” w ramach programu „Mały Mistrz”
51W piątek w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowo-rekreacyjne „Bądź jak mistrz”, realizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”. W sportowej zabawie udział wzięli uczniowie z czterech szkół podstawowych: SP 18, SP 23, SP Zakonu Pijarów oraz SP 37.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała P. Dyrektor życząc wszystkim dzieciom dobrej zabawy. Następnie P. Agnieszka Pietrasiewicz zapowiedziała występ dziewczynek z klasy 1B. Zaprezentowały one swój układ taneczny trenowany przez długie tygodnie. Po tym wszyscy uczestnicy wzięli udział w wspólnej rozgrzewce poprowadzonej przez nauczyciela wychowania fizycznego, P. Rafała Stycznia. Po energicznym wstępie dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nie liczne sportowe stacje tematyczne związane z programem "Mały Mistrz". Podczas zabawy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności nabyte na lek
Niezwykle utalentowane akrobatki
W dniu 31.05.2025 odbyły się Mistrzostwa Polski Fit Kid w Lublińcu. Dwie niezwykle utalentowane siostry- Zosia z klasy 2e i Rozalka z klasy 1c zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Kolejną bardzo zdolną akrobatyczką okazała się być Hania z klasy 2e, która zajęła III miejsce.
Zawody te, są zwieńczenem całorocznej pracy na sali treningowej, można w nich wziąć udział uprzednio zyskując eliminacje na zawodach eliminacyjnych. Fit Kid to połączenie gimnastyki i tańca, zawodniczki prezentują swoją choreografię do muzyki. Sędziowie oceniają technikę i artyzm. Pierwsze 3 zawodniczki zyskują eliminacje do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się jesienią na Węgrzech.
Dziewczyny trenują pod okiem trenera Grzegorza Bielca i innych trenerek w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół Rzeszów. Jeszcze raz gratulacje dla dziewczynek i ich rodzin za niezwykłą dyscyplinę i wsparcie. To ogromny

Wywiadówki
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówki, które odbędą się:
10 czerwca 2025 r. (wtorek) - godz. 17.00 - klasy I-III (z wyjątkiem klas 2b, 2c),
11 czerwca 2025 r. (środa) - godz. 17.00 - klasy IV-VIII oraz klasy 2b i 2c.
Dzień Rodziny w klasie 2e
9 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Klasa 2e zaprosiła rodziców na krótki występ artystyczny, podczas którego uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, a nawet grali na gitarze. Dzieci przygotowały dla Rodziców własnoręcznie wykonane upominki. Uczniowie klasy 2e są niezwykle utalentowani, mają poczucie rytmu, co pozwoliło im wspaniale się zaprezentować. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze pełnej wzruszeń i radości. Niezapomniane chwile zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach.
Dzień dziecka w klasie 2e
2Dzięki pomysłowości rodziców 2e odbyło się wyjście integracyjne na kręgle do "Galaktyki" w Rzeszowie. Był to świetny pomysł na spędzenie czasu w grupie. Gra w kręgle to połączenie aktywnego spędzania czasu z zabawą, a jednocześnie może być dobrą okazją do integracji i budowania relrelacji. Po zabawie uczniowie zjedli pyszną pizzę.
Sprintem do Maratonu
32Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu" odbył się z dużym entuzjazmem i radością. W tym wydarzeniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, które pokonywały dystans 100 metrów po wyznaczonym torze. Liczba uczestników wyniosła 269 dzieci, a łączny przebiegnięty dystans to aż 26900 metrów!
Po ukończeniu biegu na dzieci czekały pamiątkowe medale przygotowane i wręczone przez uczniów klasy 1d oraz słodki upominek.
To wydarzenie nie tylko promowało aktywność fizyczna, ale także integrowało dzieci i pokazało, że wspólne bieganie może być świetną zabawą.
- Niedziela28.06.2026

PRZERWA WAKACYJNA 2025/2026
Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem nr 68/2026 z dnia 4 lutego 2026 roku Prezydent Miasta Rzeszowa ustalił przerwę w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 37 w Rzeszowie w okresie od 1 do 31 sierpnia 2026 roku.
Kalendarz
- cze
- 19
- Wyjście kl. 2d na piknik na Bulwary Rzeszowskie
- 19.06.
- Wycieczka
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3c
- 19.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 19
- Występ z okazji zakończenia klasy 3e
- 19.06.
16:30-17:30 - Wydarzenie z życia szkoły
- 19.06.
- cze
- 23
- Występ z okazji zakończenia klasy 3d
- 23.06.
15:00-16:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 23.06.
- cze
- 24
- Występ z okazji zakończenia klasy 3a
- 24.06.
17:00-18:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej
- 26.06.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych

