• Klub Miłośników Książki

• Opiekunowie: Monika Konefał i Ewelina Kutyła-Stręciwilk

________________________________________________________________________________________________________________

Spotkanie Klubu Miłośników Książki w plenerze

Książkożercy na tropie literatury z motywem przyrody

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. odbyło się trzecie już spotkanie Klubu Miłośników Książki Klas 4-7. „Książkożercy” przy herbatce i słodkiej przekąsce mogli podzielić się ze sobą spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat przeczytanych pozycji z motywem przyrody i ekologii.

Okazuje się, że wśród dzieci naszej szkoły znajduje się bardzo wielu entuzjastów literatury bliskiej naturze a zagadnienia związane z ochroną środowiska są im wyjątkowo bliskie. Spotkanie było wspaniałą sposobnością do wymiany rekomendacji czytelniczych a także ustalenia planów na najbliższy czas.

Kolejne zebranie szkolnych miłośników literatury pod hasłem „Majówka z książką” zaplanowano na 20 maja i odbędzie się w plenerze. O ile pogoda dopisze, wybierzemy się wspólnie nad rzekę Wisłok, aby w otoczeniu przyrody podzielić się ze sobą wrażeniami po przeczytaniu książek z serii „Kroniki Archeo”, autorstwa znakomitej pisarki literatury dziecięco-młodzieżowej Agnieszki Stelmaszyk.

Cieszymy się, że nasz klub jest miejscem, gdzie dzieci mogą się wzajemnie inspirować i dzielić ze sobą pasją czytania.

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:1780

Monika Konefał i Ewelina Kutyła-Stręciwilk

Świąteczne spotkanie z literaturą

21 marca 2024 r. odbyło się II spotkanie Klubu Miłośników Książek. Najwięksi szkolni Książkożercy przybyli tego dnia do sali 217, aby przy herbatce i słodkiej przekąsce, dyskutować na tematy związane z literaturą oraz przyjemnością płynącą czytania.

Uczniowie prezentowali przeczytane na tę okazję książki, które polecili im koledzy klubowicze i  dzieli się wrażeniami z ich lektury. Najmilszym akcentem dnia było poszukiwanie przygotowanych specjalnie na tę okazję malutkich, kolorowych koszyczków wielkanocnych, ze słodką wkładką w środku i zagadką literacką, które zostały ukryte w Bibliotece szkolnej. Wiele radości przysporzyły poszukiwania a jeszcze więcej możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Książek odbędzie się 25 kwietnia 2024 r.

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:1648

Serdecznie zapraszamy!

Monika Konefał i Ewelina Kutyła-Stręciwilk

I spotkanie Książkożerców – Klubu Miłośników Książek

W czwartkowe popołudnie 29 lutego 2024 r. wszyscy Ci, który lubią czytać książki oraz ci, którzy chcą polubić czytanie, zebrali się w sali 217 na pierwszym spotkaniu Klubu Miłośników Książek. Wśród zebranych znaleźli się uczniowie klas czwartych i piątych, osoby, które chcą miło spędzić czas pozalekcyjny w życzliwej atmosferze. Spotkania mają bowiem na celu integrację społeczności szkolnej, rozwijanie zainteresowań, to także okazja do rozmów – takich luźnych, z żartem, na tematy bliskie uczniom.

Podczas spotkania uczniowie prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe, wymienili się doświadczeniami czytelniczymi oraz polecili książki kolegom. Czas umiliły słodkości oraz ciepła herbatka. Członkowie klubu z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się pierwszego dnia wiosny, 21 marca. Prowadzące – p. Monika Konefał oraz p. Ewelina Kutyła – Stręciwilk już przygotowują literackie niespodzianki.

Do zobaczenia!

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:1593