• Klub Włóczykijów 2023/2024

• Opiekunowie Klubu: Monika Konefał, ks. Paweł Blat

___________________________________________________________________________________________________________________

Klub Włóczykijów zwiedza Łańcut i Markową

Wtorkowy dzień (19 marca 2024 r.) był pełen atrakcji dla uczestników wycieczki do Łańcuta/Markowej. Chętni uczniowie klas 4-7 wyjechali wczesnym rankiem pod opieką opiekunów Klubu Włóczykijów do Łańcuta, by choć na chwilę cofnąć się do danych czasów. Zwiedzili wnętrza zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podziwiali pięknie zdobione komnaty z bogatym wyposażeniem, liczne dzieła sztuki pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich. Uczniowie, podzieleni na grupy kilkuosobowe,  wzięli udział w grze „ASSARMOT – tajemnicza gra o zamku”. Zajęcia odbywały się w Centrum Edukacji Tradycji.

Po smacznym obiedzie przyszedł czas na przejazd do Markowej, gdzie mieści się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu skłonił wszystkich do refleksji. Po wysłuchaniu ciekawych, ale tragicznych historii z czasu okupacji, przyszedł czas na samodzielne zwiedzanie obiektu.

Wyjazd obfitował w moc atrakcji, zwłaszcza dla miłośników historii.

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:1646

Opiekunowie Klubu

Klub Włóczykijów i Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

W piątek, 3 listopada, chętni uczniowie wraz z opiekunami szkolnego koła turystycznego uczestniczyli w 15. edycji festiwalu "Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Kalejdoskop Kultur Świata”. Wydarzenie tojest jedną z najstarszych i największych imprez w Polsce, na której spotykają się miłośnicy podróży, globtroterzy, ludzie gór i wszyscy ci, którzy kochają zwiedzać świat. Tegoroczna edycja Kalejdoskopu Podróżniczego odbywała się w dniach 3-5 listopada w G2A Arenie - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

W piątek czekały atrakcje dla uczniów podkarpackich szkół, dlatego uczniowie klas 4-7 wzięli udział w prelekcjach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie PRO-TUR w ramach Akademii Młodych Odkrywców. Gośćmi tegorocznego  festiwalu byli: Magdalena Konik Photography,  Dagmara Bożek oraz  Wojciech Ganczarek -dawniej Fizyk w podróży.  Pani Magdalena przybliżyła wszystkim świat koni, pani Dagmara opowiedziała o życiu polarnika, zaś pan Wojciech opowiedział o Ameryce Łacińskiej. Każdy z prelegentów nawiązywał do swoich osobistych doświadczeń podczas podróży, prezentując zdjęcia z prywatnych galerii. Wszyscy powrócili do szkoły bogatsi o nową wiedzę.

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:1104

Opiekunowie Klubu Włoczykijów

Spacer po Rzeszowie ze Szkolnym Kołem Turystycznym

W piątek 27 października uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką opiekunów Klubu Włóczykijów spacerowali uliczkami Rzeszowa, poznając jego historię. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o wybranych i ważnych miejscach miasta, wiele uwagi poświęcił historii Rzeszowa i jego właścicielom. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także rzeszowskie piwnice z multimedialną, aktywną ścieżką ze specjalnymi zadaniami. Poznali legendę o tajemniczych mokradłach, historię miasta i jego dziedzictwo, odwiedzili charakterystyczne miejsca z tamtych czasów: sklep bławatny, karczmę oraz sklep kolonialny.  Smaczna pizza zakończyła ten dzień pełen wrażeń.

Przed nami kolejne atrakcje, o których poinformujemy już wkrótce.

Link do galerii: https://sp37rzeszow.edupage.org/#photos:album:1079

Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego – Klubu Włóczykijów:
          Monika Konefał
          ks. Paweł Blat