Rok szkolny 2024/2025
__________________________________________________________________________________________________________________
Świąteczne dyktando 2024
W ostatnim tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia kilkudziesięciu uczniów klas 4-8 przystąpiło do II edycji szkolnego dyktanda, tym razem pod hasłem „Świąteczne dyktando bożonarodzeniowe 2024”. Celem konkursu było wyłonienie mistrza ortografii. Tytuł ten przypadł uczennicy klasy 5a, Idze Szmyd, która napisała dyktando bezbłędnie. Tym samym utrzymała tytuł mistrza zdobyty podczas poprzedniej edycji (wtedy startowała w kategorii klas 3-4). II miejsce zajęła Izabela Dudek z klasy 6b, III miejsce przypadło Oliwierowi Olszewskiemu, najstarszemu z uczestników, reprezentanta klasy 8a. Wyróżniono pracę Volodymyra Hlushko, który popełnił o 1 błąd więcej od Oliwiera. Liczba popełnianych błędów dowiodła, że tekst nie był łatwy, warto jednak było spróbować swoich sił.
Zwycięzcom gratulujemy. Wkrótce poinformujemy o miejscu i dacie wręczenia nagród.Otwórz galerię zdjęćhttps://sp37rzeszow.edupage.org/album/#photos:album:2432
Organizatorzy: Monika Konefał, Agnieszka Mazur
__________________________________________________________________________________________________________________
Mistrzyni Grand Prix akrobatyki 2024 w naszej szkole w ramach projektu "Mały Mistrz"
Mieliśmy dzisiaj, tj.12.12.2024, niebywałą przyjemność, gościć młodą Mistrzyni Grand Prix Polski im. Stanislawa Geronia.
Marysia jest fantastycznym młodym sportowcem, dla której akrobatyka jest całym życiem. Na moje zaproszenie zgodziła się nas odwiedzić i zaprezentować swoje umiejętności a tym samym zachęcić naszych uczniów do aktywności sportowej. Spotkanie odbyło się w klasie 3a i 1b z ramienia programu "Mały mistrz" który jest realizowany u nas w szkole w klasach edukacji wczesnoszkolnej.
Oczarowała dzieci, które w ciszy i skupieniu, najpierw słuchały jej dokonań a później z podziwem oglądały jej popisy sportowe. Na końcu były zdjęcia i autografy.
Spotkanie uważamy za absolutnie fantastyczne i już odbyły się rozmowy aby w przyszłości nas odwiedziła ponownie.Agnieszka Pietrasiewicz
__________________________________________________________________________________________________________________
Lekcje z Mistrzem w ramach projektu "Mały Mistrz"
Nasza szkoła miała przyjemność gościć wyjątkowego gościa w ramach projektu „Mały Mistrz” – Matyldę Kowal, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski w lekkoatletyce.
Uczniowie klas 3B i 3C mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wydarzeniu, podczas którego mogli bliżej poznać historię kariery wybitnej sportsmenki. Matylda Kowal opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z lekkoatletyką, motywując młodych słuchaczy do aktywnego trybu życia i wytrwałości w dążeniu do celu.
Kulminacją spotkania była praktyczna lekcja sportowa, w której dzieci mogły wykazać się swoją energią i sprawnością fizyczną. Pod czujnym okiem mistrzyni uczestniczyły w różnych ćwiczeniach i zabawach ruchowych, czerpiąc radość z aktywności i ucząc się, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna w codziennym życiu.
Serdecznie dziękujemy naszej mistrzyni za poświęcony czas i inspirację!Marcin Pistor
__________________________________________________________________________________________________________________
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła wzięła udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to wydarzenie edukacyjne, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ma również na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy na wybranych lekcjach matematyki. Podczas zajęć uczniowie wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia pokonywali stacja zadaniowe, które zostały rozwieszone po całej sali, zmierzyli się z zadaniami zapałczanymi oraz z sudoku. Zajęcia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Światowe Dni Tabliczki Mnożenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, więc za rok również z chęcią dołączymy do tego wydarzenia.Nauczyciele matematyki
__________________________________________________________________________________________________________________
Dzień polskiej postaci historycznej i literackiej
25 listopada br. w naszej szkole po raz pierwszy miał miejsce Dzień polskiej postaci historycznej i literackiej. Chętni uczniowie wcielili się w wybrane przez siebie postacie z dziedziny polskiej historii i literatury. W szkolnej bibliotece pojawili się między innymi Mieszko I, Bolesław Chrobry, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Maria Konopnicka, Maria Skłodowska-Curie, Agata Mróz, Jan Paweł II, Wojciech Kilar, ks. Jerzy Popiełuszko, Danuta Siedzikówna, ps. "Inka", czy gen. Władysław Anders. Oprócz przepięknych stylizacji, strojów i atrybutów symbolizujących wybitne sylwetki Polaków, uczniowie przedstawili najważniejsze informacje z ich życiorysu, w tym osiągnięcia, sukcesy, dzieła, czy też ciekawostki. W ten sposób nie tylko wyrazili swoje zsciekawienie historią i literaturą, ale także wykazali się postawą patriotyzmu oraz przywiązania do narodowej kultury i tradycji. Nasi uczniowie udowodnili, że pamięć po wyjątkowych Polakach jest wiecznie żywa i leży im na sercu. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów i było swego rodzaju podsumowaniem miesiąca listopada, będącego symbolem odzyskania niepodległości i suwerenności przez naszą Ojczyznę.
Monika Konefał,
Rafał Michta__________________________________________________________________________________________________________________
Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.
Tego dnia w naszej szkole było bardzo …europejsko!
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego przygotowali wielkoformatowe plakaty przedstawiające następujące języki: ukraiński (kl. 2a), włoski (kl. 2b), francuski (kl. 2c), hiszpański (kl. 3e), angielski (kl. 4b), słowacki (kl. 6a), niemiecki (kl. 6a), węgierski (kl. 6b), czeski (kl. 6a i 6c). Przygotowane prace uworzyły wystawę „Języki Europy”. Odwiedzający ją uczniowie mogli poznać kulturę, zabytki oraz ciekawostki związane z poszczególnymi językami.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych na przerwach między lekcjami mogliśmy bawić się, tańczyć i śpiewać przy popularnych utworach muzycznych w językach Europy. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do rozszerzania wiedzy o językach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach), pogłębiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów oraz budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.Zespół języków obcych
__________________________________________________________________________________________________________________
„Train your brain”
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła bierze udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego „Train your brain”.
Projekt skierowany jest do uczniów klas 4-8 i kładzie nacisk na kreatywne sposoby rozwijania znajomości słownictwa potrzebnego na egzaminie ósmoklasisty.Koordynatorzy projektu:
Anna Bogacz,
Patrycja Kąkol-Dworak